Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon hosszúra sikerült, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon hosszúra sikerült, de kérlek olvassátok el. A saját érdekeimet nézzem, vagy a családot helyezzem előtérbe? A leírtak alapján mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Előre kérem a rosszindulatú megjegyzéseket máshova tartogassátok. Tanácsot szeretnék nem pedig kioktatást.

SZóval kezdhetném Ádámnál és Évánál is a történetem, de annyira nem megyek vissza...


Nagyvonalakban az életem:

Párkapcsolataimra mindig az egyoldalúság volt a jellemző. Valahogy mindig kifogtam az olyan férfiakat akiknél én csak a második voltam. Én nagyon szerelmes voltam mindig, de valahogy mindig megkaptam hogy szeretnek, de nem szerelmesek belém. Minden férfi eddig akivel komolyabb kapcsolatom volt megcsalt. Akikkel megcsaltak mind utána a nagy Ő lett számukra, család, gyerekek és a többi. Soha nem érezhettem milyen az, ha valakinek én vagyon a legfontosabb, vagy hogy küzdöttek volna értem. Amolyan langyos víz jellemezte a kapcsolataimat.


A családi kapcsolataim se voltak valami fényesek. Anyám alkoholista, az a tipikus mindenkinél mindent jobban tud fajta. Mivel vezető beosztásban dolgozott egész életében, csak neki lehet igaza. 26 év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, hogy ő a hü**lye, nem én. Állandóan ok nélkül piszkált (nem csak engem), bármit akartam tenni az szerinte bromság. Egyik pillanatban az egekig dicsért másikban meg porrá alázott, mikor milyen ing volt rajta. Ja igen és az állandó hazudozásai, balhéi...amiket sokszor már el is hisz és addig hazudozik míg teljesen igaznak nem gondolja az adott dolgot. Nehezen, de sikerült ebből az egészből kiszabaduljak. Mivel az anyám, teljesen nem tudtam még ezek után sem megszakítani vele a kapcsolatot...de legalább nem lakok vele.


A jelenlegi páromnál is hasonló volt a helyzet, mint az előző férfiakkal. Annyi különbséggel, hogy őrülten szerelmes voltam, mint még soha. Azt hittem ez kölcsönös, és életemben először éreztem feltétel nélküli szeretetet, azt éreztem hogy teljesen megbízhatok benne. Mint kiderült ez nem teljesen igaz. ELment a rózsaszín köd és kezdtem tisztán látni. Kiderült, hogy akit annyira imádok más nőket is keres az interneten... Mikor kérdőre vontam az előző házasságával magyarázta. (Előtte váltak el, mielőtt megismerkedtünk). Azt mondta teljesen össze van zavarodva, szeret velem lenni de igazából nem tudja még mit akar. Totál ketté törtem, hisz soha ennyire nem szerettem senkit...Ekkor megszakítottuk a kapcsolatot, de pár hónap múlva megkeresett...újra összejöttünk...az egész kapcsolatunkat itt is az egyoldalúság jellemezte. Én akartam szinte mindent ő meg csak úgy úszott az árral. Én akartam az összeköltözést is, így hozzám költözött. Mindig mindent én akartam, ő meg amolyan minden mindegy. Nem panaszkodok, mert tényleg bármit mondtam megcsinálta, segített (lakásfelújítás ezazamaz), de valahogy nála is csak ezt a mellékes szerepet éreztem, pedig én tényleg nagyon szeretem a mai napig. Évek óta együtt vagyunk, valahogy összecsiszolódtunk, de bízni nem tudok már benne.

A csavar a történetben, hogy kiderült, hogy babát várok. Azt éreztem ez a nagy fordulat az életemben. Azt éreztem a sok sz@r amit eddig kaptam most megváltozik. AZt éreztem, hogy végre lesz egy babám akitől végre tiszta szeretetet kaphatok és akit viszont szerethetek, semmi nem érdekelt. Párom is szerette volna a babát, de igazából senki véleménye nem érdekelt csak, hogy nekem Ő kell. Csodás 9 hónap volt, amit a szülés teljesen tönkre vágott. Megszületett a babám sürgősségi császárral, szinte kitépték belőlem és 2 napig nem is láthattam. Tudtam, hogy van egy lányom de azt se tudtam, hogy néz ki, mi van vele...felkelni nem tudtam, a babámat pedig elvitték az intenzívre ahol inkubátorban helyezték el. Páromnak persze a tejfakasztó volt a legfontosabb így 2 napig szinte el se értem telefonon, én meg mozogni is alig tudtam így csak a csecsemős nővérek hozták a hírt a telefonon a másik kórházból ahova átvitték.


A jelenlegi életem: Évek óta nevelem páromnak a gyermekét, akit születésekor elhagyott az anyja. Nevelgetem a kisbabámat, aki miatt rettegek minden egyes nap hogy szépen fejlődjön, viszont egyáltalán nem érzem magamat anyának. Nem merek boldog lenni. Igazságtalannak tartom az egész kib...szott életet.

Most ott tartok vagy felakasztom magamat az első karóra, vagy elküldöm páromat a gyermekével együtt, mert csak az egyedüllétre vágyok...Nem tudom mit tegyek, úgy érzem ennél többet érdemelnék. 100%-osan nevelem a lányát, foglalkozok vele évek óta és cserébe az állandó hazudozásokat kapom. Elegem van, hogy mindig mindenki érdekét szem előtt tartom csak a saját magamét nem. Szerintetek? Most meg azon agyalok, hogy szegény kislánnyal cseszek ki ha szétmegyünk párommal. Egy anyát már elvesztett, most én is cserben hagyom...de elegem van abból is hogy mindig mindenkire tekintettel vagyok, cserébe meg nem kapok semmit. A babám is azért született így ahogy, mert a dokim is sza...rt a fejemre szépen mondva...:(Bocsánat ha nagyon hosszú lett, de most lett elegem mindenből. Kérlek a negatív kommenteket most ne, eléggé magam alatt vagyok így is. Ti mit tennétek? Egyik pillanatban boldog vagyok mikor a kislányommal vagyok, a másik pillanatban meg szörnyű haragot és gyűlöletet érzek az egész világ ellen, főleg ha arra gondolok hogy baja lehet a kisbabámnak azt érzem ölni tudnék.


2014. nov. 19. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon intenziv sztori en valami olyasmit tennek elso korban,h


1.Amit itt leirtal elmondanam a paromnak


2.Elmennek egy pszichologushoz


3.Bejelntenem a paromnak es a gyerekenek h a dolgok valtoznak es csak es akkor takaritok ha kedvem van hozza, fozessel ugyanez


4.Talalj magadnak egy hobbit es kezdj el eljarni valahova


Ongyilkos millio es egy okbol se legyel, az egyik a kisbabad a masik az, h az eleten MINDIG lehet valtoztatni ez benne a fantasztikus:-)))


5. Gondolkozz el a valason mert te ennel sokkal tobbet erdemelsz


Diohejban ennyi:-))

2014. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne neked egy pszichológus, aki segít rendbejönnöd lelkileg. Nem az a legfontosabb, hogy mások érdekeit tartsd szemed előtt. El kell azt a hibát felejtened, hogy azért összejössz valakivel, mert te szerelmes vagy. Ahhoz az is kell, hogy a férfi is szerelmes legyen beléd!


Ennek a kataklizmának benned nyilván a hormonok csatája is a forrása.


Hány éves az a kislány?

2014. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden sértés nélkül, kérj orvosi segítséget, mert depressziós vagy. Ha nem rég szülted meg a babádat, - egy nem derült ki -, akkor valszeg szülés utáni depresszióban szenvedsz. Beszélj házi orvosoddal is ezekről, és ő tovább fog küldeni a megfelelő szakemberhez, hogy segítséget kaphass.
2014. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Tanácsolni semmit nem tanácsolok. Én pont fordítva látom azt, amit leírsz. Nem figyelsz másokra, csak magadra...."mindig mindenkire tekintettel vagyok, cserébe meg nem kapok semmit"... én az ellenkezőjét olvasom ki: mindent meg akarsz kapni, meg is kapod, de közben nem érdekel a másik ember, mert téged a saját érzéseid annyira eltöltenek, hogy nem vagy tekintettel a másikra és nem is látod objektíven a helyzetet. Amikor végre felocsúdsz saját mámorodból, akkor rájössz, hogy nem úgy van, ahogy gondoltad, de ezt másokra hárítod, nem a te hibád volt.
2014. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
4: direkt kérte a kérdező, hogy kíméld meg az ítélkezéseidtől, de te csak nem bírsz magaddal?
2014. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem ertem miert sajnalod sajat magad.

Ott a gyerek egeswzseges ezt akartad akkor neveld elj neki.

Az elet nem a multrol szol

A mult elmult ne huzogasd elo

Koncentralj a jovore azt tedd szebbe

A sajat sorsod a sajat kezedben van

Tanulj utazz elvezd a hetkoznapokat tancolj szerelmeskedj a paroddal legyetek ujra egy

2014. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem a múltban élek, csak szerettem volna egy minimális képet alkotni ami alapján esetleg kaphatok tanácsot a jövőre vonatkozóan. Nem sajnáltatni akarom magam, csak most ez jött ki belőlem. De tényleg így nehéz bármit is mondanotok látatlanban. Páromról egyébként annyit, hogy megtesz mindent anyagilag hogy jobb legyen, de a lányához például egyáltalán nem kötődik, nem foglalkozik vele. Elviszi oviba ha épp nem melózik és ennyi. Például, mondtam hogy írassuk be táncolni...szerinte sokba kerül (500 Ft egy alkalom), de a napi cigijét megvenni van pénz. De erről is hazudott például, mert azt mondta már nem dohányzik....és még sorolhatnám, hogy ebből is elegem van hogy én próbálok megadni mindent a lányának őt meg nemigen érdekli. Velem meg a kicsivel kedves, de a nagylányhoz nincs egy kedves szava se. Egyik pillanatban azt érzem minden ok, másikban meg tényleg azt hogy beleposhadok ebbe az egészbe. Hogy nem áll másból a napom, mint hogy viszem a nagyot oviba, megyek érte, külön foglalkozásra viszem, ellátom a kicsit stb. és cserébe annyit nem kérdez meg, hogy mi volt ma. Se tőlem, se a gyerektől hogy az oviba mi történt, semmi...egyszerűen nem érdeklik ezek a dolgok. Közös programra nincs igénye, ha itthon van akkor vagy alszik vagy főzőcskézik de a négy fal közül nem lehet kirobbantani.
2014. nov. 19. 21:29
 8/16 anonim ***** válasza:

El kell menned egy pszichológushoz. Te már annyira beleélted magad az önsajnálatba (mindenki bánt, semmi nem sikerül stb.), hogy segítség nélkül nem tudsz kijutni belőle. Az sem jó, ha a túlzott féltéseddel rátelepszel a kislányodra. Akkor te sem leszel jobb anya, mint a tied volt.

Egy szakember segítségével tedd rendbe az érzelmi életed, a gondolataidat, és akkor sokkal jobban fogod érezni magadat.

2014. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amíg kérsz orvosi segítséget addig itt egy könyv is:

[link] ;

Nekem annak idején ez segített kimászni a depressziomból. Olvasd el te is, nem olyan sok, kb. 80 oldal.

2014. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. Pszihológusnál voltam ideig- óráig jó volt de ismerem magam annyira hogy tudom, hogy csak saját magamra tudok hatni. A doki adott egy-két hasznos tanácsot, de sajnos az "alaphangulatom" az maradt.
2014. nov. 19. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!