Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon hosszúra sikerült, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon hosszúra sikerült, de kérlek olvassátok el. A saját érdekeimet nézzem, vagy a családot helyezzem előtérbe? A leírtak alapján mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Előre kérem a rosszindulatú megjegyzéseket máshova tartogassátok. Tanácsot szeretnék nem pedig kioktatást.

SZóval kezdhetném Ádámnál és Évánál is a történetem, de annyira nem megyek vissza...


Nagyvonalakban az életem:

Párkapcsolataimra mindig az egyoldalúság volt a jellemző. Valahogy mindig kifogtam az olyan férfiakat akiknél én csak a második voltam. Én nagyon szerelmes voltam mindig, de valahogy mindig megkaptam hogy szeretnek, de nem szerelmesek belém. Minden férfi eddig akivel komolyabb kapcsolatom volt megcsalt. Akikkel megcsaltak mind utána a nagy Ő lett számukra, család, gyerekek és a többi. Soha nem érezhettem milyen az, ha valakinek én vagyon a legfontosabb, vagy hogy küzdöttek volna értem. Amolyan langyos víz jellemezte a kapcsolataimat.


A családi kapcsolataim se voltak valami fényesek. Anyám alkoholista, az a tipikus mindenkinél mindent jobban tud fajta. Mivel vezető beosztásban dolgozott egész életében, csak neki lehet igaza. 26 év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, hogy ő a hü**lye, nem én. Állandóan ok nélkül piszkált (nem csak engem), bármit akartam tenni az szerinte bromság. Egyik pillanatban az egekig dicsért másikban meg porrá alázott, mikor milyen ing volt rajta. Ja igen és az állandó hazudozásai, balhéi...amiket sokszor már el is hisz és addig hazudozik míg teljesen igaznak nem gondolja az adott dolgot. Nehezen, de sikerült ebből az egészből kiszabaduljak. Mivel az anyám, teljesen nem tudtam még ezek után sem megszakítani vele a kapcsolatot...de legalább nem lakok vele.


A jelenlegi páromnál is hasonló volt a helyzet, mint az előző férfiakkal. Annyi különbséggel, hogy őrülten szerelmes voltam, mint még soha. Azt hittem ez kölcsönös, és életemben először éreztem feltétel nélküli szeretetet, azt éreztem hogy teljesen megbízhatok benne. Mint kiderült ez nem teljesen igaz. ELment a rózsaszín köd és kezdtem tisztán látni. Kiderült, hogy akit annyira imádok más nőket is keres az interneten... Mikor kérdőre vontam az előző házasságával magyarázta. (Előtte váltak el, mielőtt megismerkedtünk). Azt mondta teljesen össze van zavarodva, szeret velem lenni de igazából nem tudja még mit akar. Totál ketté törtem, hisz soha ennyire nem szerettem senkit...Ekkor megszakítottuk a kapcsolatot, de pár hónap múlva megkeresett...újra összejöttünk...az egész kapcsolatunkat itt is az egyoldalúság jellemezte. Én akartam szinte mindent ő meg csak úgy úszott az árral. Én akartam az összeköltözést is, így hozzám költözött. Mindig mindent én akartam, ő meg amolyan minden mindegy. Nem panaszkodok, mert tényleg bármit mondtam megcsinálta, segített (lakásfelújítás ezazamaz), de valahogy nála is csak ezt a mellékes szerepet éreztem, pedig én tényleg nagyon szeretem a mai napig. Évek óta együtt vagyunk, valahogy összecsiszolódtunk, de bízni nem tudok már benne.

A csavar a történetben, hogy kiderült, hogy babát várok. Azt éreztem ez a nagy fordulat az életemben. Azt éreztem a sok sz@r amit eddig kaptam most megváltozik. AZt éreztem, hogy végre lesz egy babám akitől végre tiszta szeretetet kaphatok és akit viszont szerethetek, semmi nem érdekelt. Párom is szerette volna a babát, de igazából senki véleménye nem érdekelt csak, hogy nekem Ő kell. Csodás 9 hónap volt, amit a szülés teljesen tönkre vágott. Megszületett a babám sürgősségi császárral, szinte kitépték belőlem és 2 napig nem is láthattam. Tudtam, hogy van egy lányom de azt se tudtam, hogy néz ki, mi van vele...felkelni nem tudtam, a babámat pedig elvitték az intenzívre ahol inkubátorban helyezték el. Páromnak persze a tejfakasztó volt a legfontosabb így 2 napig szinte el se értem telefonon, én meg mozogni is alig tudtam így csak a csecsemős nővérek hozták a hírt a telefonon a másik kórházból ahova átvitték.


A jelenlegi életem: Évek óta nevelem páromnak a gyermekét, akit születésekor elhagyott az anyja. Nevelgetem a kisbabámat, aki miatt rettegek minden egyes nap hogy szépen fejlődjön, viszont egyáltalán nem érzem magamat anyának. Nem merek boldog lenni. Igazságtalannak tartom az egész kib...szott életet.

Most ott tartok vagy felakasztom magamat az első karóra, vagy elküldöm páromat a gyermekével együtt, mert csak az egyedüllétre vágyok...Nem tudom mit tegyek, úgy érzem ennél többet érdemelnék. 100%-osan nevelem a lányát, foglalkozok vele évek óta és cserébe az állandó hazudozásokat kapom. Elegem van, hogy mindig mindenki érdekét szem előtt tartom csak a saját magamét nem. Szerintetek? Most meg azon agyalok, hogy szegény kislánnyal cseszek ki ha szétmegyünk párommal. Egy anyát már elvesztett, most én is cserben hagyom...de elegem van abból is hogy mindig mindenkire tekintettel vagyok, cserébe meg nem kapok semmit. A babám is azért született így ahogy, mert a dokim is sza...rt a fejemre szépen mondva...:(Bocsánat ha nagyon hosszú lett, de most lett elegem mindenből. Kérlek a negatív kommenteket most ne, eléggé magam alatt vagyok így is. Ti mit tennétek? Egyik pillanatban boldog vagyok mikor a kislányommal vagyok, a másik pillanatban meg szörnyű haragot és gyűlöletet érzek az egész világ ellen, főleg ha arra gondolok hogy baja lehet a kisbabámnak azt érzem ölni tudnék.


2014. nov. 19. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kell, hogy kapj orvosi segítséget is, lehet hogy nem voltál jó pszichológusnál, lehet pszichiáter is kellene neked is, de a legtöbbet rajtam is ez a könyv segített. Keresztény írta, és kemény is, de ne riasszon el. :)
2014. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy nem foglalkozik a lányával?A nyakadba akasztotta csinálj vele amit akarsz.Nem kell neked pszichómokus.Ültesd le aztán mondd el neki,vagy változtat a dolgokon vagy ki jobbra ki balra.A tejfakasztóért ebben a helyzetben meg ki is téptem volna az összes haját.Én megértelek,le eresztettél.Az egy dolog vitte a lányát is és helyt állsz de ne már ő kivonja magát minden alól.ha nem jutsz vele dűlőre akkor legyél őnzö magad és csak a saját babád nézd.
2014. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A depidet kezeltesd, és ebből tanulgass:

http://www.youtube.com/watch?v=xFaYluSM_1M

A legjobbakat!

2014. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szülés után teljesen normális a depresszió, először azt fogadd el, hogy ez el fog múlni, nem semmi, amin a szülés alatt/előtt és után keresztül mentél. Most ki kell tudnod heverni ezt. A babád jól van, a párod szerintem szeret, csak nem tudja, hogy hogyan kellene reagálnia, sok ilyen férfi van. Elképzelni sem tudja, hogy mi történt Veled, le kell Vele ülnöd majd beszélni. (Ha tudta volna, hogy hogy vagy, akkor ott ült volna az ágyad szélén abban a néhány napban, amíg a kórházban voltál. Apám a mai napig meg van róla győződve, hogy a szülés a világ egyik legtermészetesebb dolga, olyan, mint az orrfújás...) Én nem szakítanék ezért most, várnék még, hogy kicsit egyenesbe jöjjenek a dolgok. Ha a depi nem múlik el magától, akkor pszichológus, vagy pszichiáter is jól jöhet.

Sajnos az ember sokszor szembesül azzal, hogy egyedül saját magára számíthat. Sokszor túl sokat várunk az élettől. Most csakis a jó dolgokra koncentrálj, mert tele van vele az életed, ott a babád, aki bár koraszülött volt, de nem történt vele semmi komolyabb gond a születés közben!

Magaddal foglalkozz és a picivel és elválik, hogy a párod hol foglalja el a helyét az életedben, de oszd meg vele is az örömöd.

Hidd el, ez teljesen természetes érzés és el fog múlni idővel, most ne rombolj le magad körül semmit. Arra viszont pont ideális az idő, hogy a pici megszületésével változtass a dolgaidon, jó irányba.

2014. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem volt koraszülött a babám, más probléma lépett fel szülés közben. Hosszú lenne leírni, de elég alacsony apgar értékkel, oxigénhiánnyal született. Ezért is rettegek állandóan, hogy csak kezdeti nehézség volt a babámnál és minden rendben lesz vele, vagy marad-e valami vissza nála ami ugye csak később jelentkezik... Most 4 hónapos, ügyes baba egyébként, nincs vele semmi gond, de ez az állandó félelem miatt sokszor nagyon rossz kedvem van. Ez már nem szülés utáni depi, azon szerencsére túl vagyok, az szörnyű volt így utólag visszagondolva magamra. Ez ami most van úgy érzem senki nem tud segíteni, csak ha tudnám 100%-ra hogy minden rendbe lesz vele, de ilyet meg ugye senki nem tud garantálni...csak majd az idő...+ hogy állandóan agyalok egyre inkább úgy érzem nem a megfelelő férfi van mellettem. Azt érzem, hogy szeret, tényleg mindent megtesz, de zavar hogy a lányával így bánik. Lehet szereti őt is, mondja is hogy szereti de azt látom, hogy állandóan idegesíti, pedig nem ad indokot rá sosem. Azt csinálja mint minden ilyen idős gyerek, hülyéskedik, játszik de én csak nevetek rajta sokszor szerintem vicces is, párom meg a plafonon van már attól is ha kicsit hangosabban beszél, nem ágyaz be azonnal stb. SZóval mindenért leszidja és morog vele, és ez az ami engem nagyon idegesít. Utálok arra kelni reggel például mikor viszi oviba hogy veszekszik vele, hogy nem látom azt, hogy szeretettel fordulna felé, kedvesen beszélne vele. Eddig annyira nem zavart, mert úgy voltam vele, hogy tőlem megkapja azt a törődést amire szüksége van, de most hogy megszületett a kicsi máshogy gondolok mindent...persze lehet ezt is a körülmények miatt érzem...totál össze vagyok zavarodva, nem tudom igazából mit is akarok, de ez kicsit sok lett hogy én mindent megteszek a gyerekéért, ő meg szinte semmit és itt most nem anyagi dolgokra gondolok, csak felcsesz, hogy én szeretem, imádom a kislányt tényleg sajátként évek óta, ő meg teljesen rideg vele.Sokszor gondolok arra, hogy talán jobb lenne külön, de akkor eszembe jut a kislány és nem tudom mi lenne a jó..Aztán persze az is, hogy én se vagyok tökéletes, biztos vannak nekem is hibáim és tolerálnom kell az ő ilyen jellegű dolgait...
2014. nov. 21. 09:49
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2015. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!