Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhagynád a férjed/feleséged,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynád a férjed/feleséged, ha alkoholista lenne?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha önszántából nem tenne meg mindent, hogy leszokjon és az italozással a család anyagi és mentális életét teljesen megkeserítené, akkor igen.
2014. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen súlyos a helyzet, és persze attól, hogy látnék-e rajta hajlandóságot, hogy letegye akár külső segítséggel.

Ha a hónap végén száraz kenyéren élnénk mert ő elissza a pénzt, és nem akar lemondani az alkoholról akkor valószínűleg elhagynám. Mivel még nincsen gyerekünk, de tervezzük a családalapítást jövőre, így biztosan nem vállalnék vele gyereket. Ha pedig lenne már gyerek, akkor nem akarnám a gyerekemet egy ilyen apának/családi drámáknak kitenni.

2014. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte termeszetesen segitsegre lennek hogy megertettsem hogy ez igy nem jo, segitenek a leszokasban, es ha o is akarna akkor 2 legyoznuk az alkohol problemakat!

Ha viszont azt lattom hogy ez reszerol termeszetesen normalis elet es nem is akarja hogy segitsek mert ha o nem akarja akkor masnak ez nem fog mukodni , akkor igen elhagynam!

2014. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Sallang mentesen: IGEN!
2014. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Környezetemben nem egy alkoholista "családot" ismerek, mert az alkoholizmus az egész családot érinti, még ha csak 1 családtag is a beteg. Mert ez szenvedélybetegség, de ahogy olvassa az ember a kutatási eredményeket is, ez sajnos részben öröklött hajlam, részben szerzett rászokás. Leszokni nem lehet, legfeljebb bőr alá beültetett gyógyszerrel lehet ritkítani a delíriumos állapotok számáét. Ahogy én látom, a dolognak kétségkívül van egy lélektani, érzelmi oldala is az alkoholbetegnél, amikor menekül az élet elől, a családja, a hozzátartozói elől. Két családot ismerek (ismertem) csak, ahol a feleség súlyos betegsége volt az, amikor a férj abbahagyta az ivást, mert a feleség folyamatos ápolásra szorult. A többi családnál vagy elkezdett inni a többi családtag is, vagy tejesen szétszakadt a család. Az biztos, hogy megoldhatatlan helyzetekben nincs más, mint a menekülés.
2014. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdéseknél mindig eszembe jut nagyapám: 20 éves korától 70-ig szinte minden nap megivott reggel-délben egy-egy felest, este néha kettőt is. Ennél többet soha, részegen, bódultan, vagy ha éppen nem volt otthon pálinka, alkoholért reszketve senki nem látta. A mai trend szerint ő már alkoholistának számított. Emellett nála jobb, dolgosabb, családszeretőbb, embert nem nagyon lehetett találni, egy hangos szava nem volt a gyerekekkel, unokákkal.

Ilyen alkoholistát el nem hagynék semennyiért.

Hamarabb hagynék el egy józan bolondot, aki üti-veri, terrorizálja a családját, mert ilyet is ismertem.


Megint más, ha rendszeresen hullarészegen mászna haza a kocsmából és ütne-vágna. Ezt természetesen nem viselném el.

2014. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Pont tegnap került ez szóba otthon nálunk (teljesen elméleti felvetés volt). Nem azért, mert a párom inna. Csak szóba került, hogy ha naponta 2 liter bort meginna, akkor elhagynám-e?


Én azt mondtam rá, hogy igen. Ha az lenne a napi program, hogy ül és iszik és iszik, azt biztosan nem tolerálnám. Még azzal se lenne baj, ha megiszik 1-1 pohárral vacsorához, ebédhez. De 2 liter bor, már nem 1-2 pohárka.

2014. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Azonnal elválnék.
2014. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarna kigyógyulni belőle, akkor igen. A saját életemet nem fogom tönkretenni.


Azért, mert én az ilyesmit nem tartom betegségnek, ezt az ember saját maga választja. Ha alkoholt szlapál, belövi magát, az az ő saját döntése. Nem olyan betegség mint ha pl rákos lesz, vagy más valódi betegség. Szóval házasság ide vagy oda, nem tűrök el minden szart.

2014. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előbb beszélnék vele hogy ha nem hagy fel ezzel hogy rendszeresen igyon akkor komolyan fontolóra veszem hogy elválok/elhagyom és ha rövid időn belül nem látnám rajta hogy tesz is érte hogy pl elvonóra megy ilyesmi elhagynám és max fél év de lehet hogy sokat mondtam.
2014. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!