Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Alkoholista férj,2 gyerek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milukono kérdése:

Alkoholista férj,2 gyerek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

- a kérdés nem kamu

- a "hogy lehettél ilyen hülye", "hogy szülhettél ilyen embernek gyerekeket" ... stb hozzászólásoktól kérlek kíméljetek.Tisztában vagyok vele, hogy hülye vagyok.Nem ítélkezésre van szükségem, hanem tapasztalatra, tippekre.


Na..

Annyi mindenen átmentünk már 6 év alatt a férjemmel.Van 2 közös gyerekünk (3 és 1 évesek).1 gyerek után őrület, ivás..stb..Ezt nem sorolom, mert aki már élt alkoholistával, vagy épp él is az tudja miről beszélek.Volt egy kis rózsaszín köd, a kicsi lelkem rózsaszín felhőben vette körbe, és mondom ha már ilyen jó, akkor jöhet a köv. gyerek.Jött..a pokol folytatódott.Addig-addig, amíg összepakoltam a cuccomat, és elköltöztem rokonokhoz, és mondtam amíg nem ültet be Esperalt, addig vissza se jövök.Beültette, visszajöttem..1 évig csend.Eljött a Január..Na kéne újra ültetni, mert 1 évig tart csak a hatása.Na ez már ne tetszett neki, mert ez ciki, megalázó, miért nem bízok benne...bla-bla. 4 hónap alatt eljutottunk odáig, hogy szerintem titokban iszik (ill. ő azt hiszi hogy át tud verni).Egyszerűen látszik rajta..jóóó..nem esik be az ajtón, de érzem a szagát, látom a szemét.(úgy érzem szép lassan visszamászik a pia az életünkbe)Ezt ő tagadja, és még én vagyok már megint a hülye..még vannak jelek, de ezt most nem taglalom.

- A GYEDem p.i.cs.a füst

- Albérletben vagyunk.

- Hitelek tömkelege

- Rokoni segítség kilőve

Lehetőségek?Sok mindenre gondoltam..


1. Összeszorítom a fogam, befogom a pofám..addig amíg hiteleket ki nem fizetjük.Addig normális munkát keresek, úgy alakítom az életem hogy önállóan is megálljak a lábamon.

2. Pasit szerzek???Ha-ha-ha..de kinek kell egy roncs,26 éves 2 gyerekes idióta??Meg ez ilyen megélhetési párkapcsolat építés látszata lenne nem??Pedig én szeretetre vágynék..itthon nem kapom meg..na mindegy..ez még nem állt össze a buksimban.


- egyéb?


Tapasztalatokat is szívesen várok!Akár komment, akár privi!!!

Bocsánat ha hosszú lett!!

Köszönöm.


2014. ápr. 16. 12:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Erőltesd az újabb beültetést és gondold át, válás esetén milyen anyagi bevétellel, költségekkel tudnál számolni, járható út lehetne-e, és ha közben rád talál a szerelem, ne arra gondolj hogy egy idegroncs vagy 2 gyermekkel hanem egy 26 éves anyuka aki képes szeretni és boldog párkapcsolatra vágyik. Ha ez megnyugtat, az uncsitesóm 4 gyermek után 39 évesen elvált és van egy rendes "barátja", új kapcsolata. Kitartást kívánok és sok erőt hozzá.
2014. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért nem írtam a válást, mint lehetőséget, mert maximum a híd alá a hajléktalanokkal mehetnék lakni..maximum akkor ha hipp-hopp jól fizető állásom lenne, a gyerekeket tárt karokkal várnák a bölcsi/oviba, és csodaszép gyerektartást kapnék harc nélkül..De ezek közül szinte mind kilőve.

Szeretném hinni hogy valaki van ebben a világban aki...hát most nem is tudom mit írjak.Szeretne?Elfogadna?Megértene?

Annyit szenvedtem már..nem csak ez miatt, hanem amúgy is..

2014. ápr. 16. 13:19
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 évet húztam le egy alkesz mellett. Mivel az agya szép lassan leépült, egyre agresszívabb lett végül elmenekültem tőle, egy szál hátitáskával. Vagyonmegosztás címén egy kis lukat sikerült kiharcolnom tőle nem többet.

Én is egy lepukkant, megkeseredett, roncs voltam, egy életre eladósodva gyerekkel. De mivel a pszichés tehertől megszabadultam kivirultam, megszépültem a kisugárzásom pozitív irányba változott. Fél év sem kellett, hogy megismerjem a mostani férjemet, kiegyensúlyozott az életem. Szerintem menekülj. Keress egy olcsóbb albérletet, minél előbb add be a gyerektartási kérelmet. Nézz utána a bölcsődei lehetőségeknek (nálunk pl. május elején van a beiratkozás). Egy alkesz csak viszi a pénzt a háztól. Nem lehet rá anyagiakban számítani. Az én exem még a gyerek zsebpénzét is ellopta kocsmára..

2014. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg anyaotthon is megoldás lehet ideiglenesen.
2014. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A menekülési ingeremmel semmi baj..de hova?Miből?35e a gyedem,26600 a csp..és vége van.Alkalmi munkáim vannak, de akkor valahogy kéne gyerek felügyelet.(éjszaka takarítok)

Mi már eljutottunk az agresszív dologig 1,5 éve, de csak szóban..nem tettekben nyilvánult meg..még..

Anyaotthon??Jajj..néztem én már régen..oda bejutni??hehe..

Családsegítőbe érdemes betéblábolnom?Tudnak ott valami tanácsot adni?

2014. ápr. 16. 13:29
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, figyu ha jelenleg ezen a kapcsolaton kívül úgy látod, nincs lehetőség akkor próbálj ebből kihozni amit csak tudsz, próbálj vele megegyezni, hogy vagy beültetés, vagy egymás mellett éldegéltek úgy, hogy ő az egyik szobában (ha lehet), te a másikban a gyerekekkel és nem szóltok egymáshoz, és egymás életébe. Tudom, hogy mit jelent az alkoholista sz de ha ez egy családi ház, vagy megosztható akkor legyen ez most egy kiindulási alap. Hm? A gyerekek érdekében jobb, mint egy anyaotthon.
2014. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ország melyik részén élsz? (mert az is meghatározhatja a pillanatnyi lehetöségeidet. (Pl anyaotthon.)
2014. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy kíváncsiságból: Mit ültetett be?

Ha az tényleg segített, akkor valahogy vedd rá, hogy ültesse be megint.

Beszélgess el vele, mond, hogy csak a biztonság kedvéért kellene beültetni, és ha megtenné, ezzel azt bizonyítaná, hogy tényleg megtesz értetek bármit.

Próbáljatok szervezni családi programokat, piknikeket, és kettesben töltött programokat is....habár ez elég nehéz, ha nincs senki, akire bízhatnád---nálunk sincs ilyen.

Már ha esélyt akarsz adni a kapcsolatotoknak.

Összeszorítod a fogad és megvárod, míg kimegy a hitel? Mégis mennyi idő az? Egy fél évet sem érdemes csak ezért várni, nemhogy éveket.

Ha így szétmentek, szarul jár mindenki, de főleg te és a gyerekek. Ha nem leszel ott, hogy odafigyelj az ivására, teljesen le fog csúszni, elveszíti a munkáját, nem fogja látogatni a gyerekeket, mert mindig be lesz rugva, és a gyerektartást se tudja majd fizetni, ahogy a közös hitelt se. Így önerőből fel kell nevelned a gyerekeket, és ki kell fizetned a hitelt egyedül.

Én előbb mindenképp megpróbálnám menteni a kapcsolatot. Ha nem megy, nagyon fel kell készülnöd testileg-lelkileg az elkövetkezendő évekre, mert kemény lesz. Társat találni két gyerekkel, hitelekkel a nyakadban...nehéz ügy. De szerencsére fiatal vagy és a gyerekek is kicsik, így azért könnyebb. Idősebb gyerekekkel, 40 körül már nehezebb kicsit.

Erőt és kitartást kívánok!

2014. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Helyileg hol éltek?



Nézz körül, hogy milyen munkát tudnál vállalni úgy, hogy a gyerekeket hozod-viszed. Mindenképpen, amig a gyed tart, képzed magad. Ha van pl. egy érettségid, akkor otthon nyelvet és excel használatot fejleszd, azokat lehet ingyen is, tuti hasznát veszed. Esetleg próbálj keresni másik anyukát, aki szintén hasonló cipőben van, hátha közös albiba tudtok menni.

Amúgy pedig az 1. út, ami járhatóbb. Kérdés, hogy hány évig tart a hitel. Ha mondjuk még 6 év, az nagyon gáz!!

2014. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholista csak akkor szokik le, ha ő akarja, de még úgy is nehéz. Te ha fejreállsz, akkor sem fogod tudni leszoktatni az italról.

Adhatsz neki egy utolsó esélyt, de ha megszegi, akkor pakolj össze, és vidd a két gyereket.

A családsegítő szolgálathoz menj be, és ott érdeklődj. Létezik családok átmeneti otthona, ha jól tudom 1-2 évig maradhatnak a családok, amíg összeszedik magukat. Van valami minimális térítési díj, de inkább kérdezd meg, mert nem akarok valótlanságokat írni. Szóval ilyen is létezik az anyaotthon mellett.

Sajnos én azt látom, hogy muszáj lesz otthagynod a férjed, mert ez a helyzet a gyerekeknek sem jó.

Új kapcsolatba ne kezdj amíg helyre nem jössz lelkileg, és anyagilag valamennyire.

Sok sikert és kitartást!

2014. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!