Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Olasz nemzetiségű férfival...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

D.Wicky kérdése:

Olasz nemzetiségű férfival házasodok, a gyermekem magyar állampolgár, neki ezek után mi lesz az állampolgársága?

Figyelt kérdés
2014.10.27-én szültem meg a kislányomat, aki magyar anyától és magyar apától született.Nem élek együtt az apával. idén lesz az esküvőm Olaszországba egy olasz állampolgárságú férfival.a gyermekem magyar állampolgárságot kapott,mi lesz ha férjhez megyek?

2015. jan. 19. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
2015. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
A gyerek magyar, te meg férjezett leszel.
2015. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Mivel az olasz férfinak semmi köze a gyermekhez, az ugyanúgy magyar marad, mint eddig volt.

Ha később a férjed esetleg örökbe akarná fogadni, ehhez a biológiai apa beleegyezése is kell, és ez nagyon hercehurcás .

2015. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Ó váffánkúló...

No figyelj, nem érted: magyar bráner magyar gyereket csinál.

2015. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták: semmi nem lesz. A gyerek marad magyar állampolgár, ha a vér szerinti apja lemond róla és az olasz férjed lesz az apja hivatalosan is, akkor megkaphatja az olasz állampolgárságot, de az olasz követségen biztosan pontosabb információt tudnak adni.


Ha majd közös gyereketek születik, az már lehet kettős állampolgár. Az enyémek is azok, miattam megkapták a magyar állampolgárságot, az apjuk pedig beadta a követségre a születési anyakönyvi kivonatukat és ott automatikusan megkapták az övét.

2015. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jó igen valah ezt én is így tudtam, csak érdeklődtem,de ha már itt tartunk akkor az lenne még a kérdésem h ha én olasz férfihez megyek hozzá akkor van valami pénzbeli juttatás a gyereknek gondolok én itt a gyes-re és a családira?mivel akkor már én is félig olasz állampolgár leszek?
2015. jan. 20. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú válasz, olvasd el nagyon figyelmesen:


Nem leszel félig (semeddig) olasz állampolgár. Külföldön (Olaszországban) élő magyar állampolgár leszel(ha hivatalosan kijelentkezel a magyar állandólakcímedről, és residenza-d lesz Olaszországban), és maradsz is addig, amíg a házasságkötés után 2 évvel be nem adod az állampolgársági kérelmet és erre 3-4 évre, ha addig is olasz marad a férjed,és Olaszországban fogtok élni, megkaphatod az olasz állampolgárságot. Ez nem ingyenes, be kell szerezni hozzá egy rakás papírt.

A lányod nem lesz automatikusan olasz állampolgár akkor sem, ha te megkapod az állampolgárságot, azt is kérvényezni kell - kiskorú esetében az apja hozzájárulására is szükséges lesz. Ha a férjed örökbe fogadja, akkor is el kell telnie egy kis időnek az állampolgárság megszerzéséig, bár gyermek esetében nem tudom mennyinek.

Szóval: a házasságkötés után, ha nem lesz munkád itt, akkor úgymond a férjed fog "eltartani" benneteket, erről szerintem nyilatkoznia is kell a megfelelő hivatalban, de ebben nem vagyok biztos. Ez azt jelenti, hogy az ő betegbiztosítása és bevétele alá fogtok esni itteni adózás szempontjából.

Innentől kezdve az ő dolga lesz, hogy a családi állapot változására tekintettel megkérdje, milyen juttatásokban lehet része, akkor is, ha a családjában nem a saját gyermekét neveli.

Természetesen örökbe fogadhatja lányod. Ennek nem tudom mi az útja, ennek nektek kell utána járni.

Ha a lányod magyar állampolgár, és az apukája elismerte, akkor ezután is kell fizetnie a gyerektartást (ami nem lesz valami túl sok, ha forintról euróra számítják...). A családi pótlék jogosságának is neked kell utána járnod. nem tudom, hogy azt folyósítják-e ha nem Magyarországon élsz, azaz utánad küldik-e Olaszországba.

Ha a lányod apukája elismerte az apaságot, és joga van a gyermekhez, akkor ne feledd kérni az írásos (lehet, hogy közjegyző előtti) hozzájárulását, hogy a gyermekét külföldre vihesd, és meg kell állapodni a láthatás kérdésében is, mert ellenkező esetben gyerekrablással gyanúsíthatnak, és egy nagyon csúnya eljárás lehet a vége. Sajnos nem vicc.


Szóval tisztázz mindent jó előre. Mi tehetsz, mit nem, mihez kell beszerezned milyen papírokat, milyen jogaid és lehetőségeid vannak.

Nekem úgy tűnik a kérdésedből, hogy még nagyon sok információra van szükséged....


Nagyon fontos: amint elhagyod az országot és Oo-ban kezdesz hivatalosan élni, azonnal be kell jelenteni az egészségügyi központ magyar lakhelyed szerint illetékes irodájában, hogy külföldön vagy biztosított (tessera sanitaria) a lányoddal együtt, különben kérhetik a betegségbiztosítási hozzájárulás fizetését. Innentől kezdve természetesen otthon csak a sürgősségi ellátásra, vagy magán rendelőben való ellátásra (fizetős) leszel jogosult,minden mást itt kell intézned.

Nem árt írni a NAV-nak sem....


Gondolom, azt már tudod, hogy az itteni házasságkötéshez milyen papírok kellenek - hivatalosan olaszra fordítva.


Sok sikert!

2015. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!