Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nyugtassatok meg, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyugtassatok meg, hogy nem minden házasságból lesz egy ilyen romhalmaz. Akik 10 vagy több éve házasok, és még minid jó minden, mivel tartjátok fenn a tüzet?

Figyelt kérdés

anyám a második férjét "fogyasztja", de még 5 éve sem házasok, a házasságuk nagyon gáz.. Jó, persze előtte is együtt voltak már, úgyhogy kb 10 éve vannak együtt, de nem csak én látom rossznak az egészet kívülről, hanem a nevelőapám is panaszkodott már nekem és a vőlegényemnek.

Kívülről az látszik, hogy anyám borzasztóan tiszteletlen, miközben ő elvárja másoktól a tiszteletet, és ezt nem is tagadja (nem egyszer volt már, hogy üvöltözött, a nevelőapám is egy idő után szólt pár hangosabb szót, erre anyám visszaüvöltözött, hogy te ne merd emelni a hangod. Arra a kérdésre pedig, hogy akkor te miért teheted meg, azt válaszolta, hogy "azért, mert az én vagyok".)

Külföldön dolgozik a nevelőapám, kéthetente jár csak haza, de akkor is amig haza nem ér, addig látom a lelkesedést anyám szemében, de amint hazaér éjjel, vagy már másnap reggel látom rajta azt, hogy ha muszáj, elviseli, de ne tartson sokáig. Meg sokszor beszél a nevelőapámról flgemán, amikor kiderül, hogy tovább lehet itthon 3-4 napnál. (pl, ironikusan, hogy "jajj, de örülök ennek.." "lehetne már ...." az adott nap amikor megy vissza.)

Dolgozni nem hajlandó, mert úgyis el van tartva, a pénzt megkapja, de cserébe semmi. Még a házastársi kötelessége sem...

Ezt a nevelőapám mesélte el a vőlegényemnek egyszer ivászat közben, hogy hiába jár haza ritkán, akkor sincs soha semmi, 2-3 havonta egyszer engedi magát anyám és ennyi...

Csomó dolgot meg akar szerencsétlennek tiltani is az anyám és üvöltözik ameddig nem úgy van minden, ahogy ő akarja (pl nem engedi alkoholt inni, nem engedi el a haverjaival, nem engedi, hogy szakállat növesszen...)


És válaszul persze, hogy nem bírja ezt a végtelenségig a nevelőapám sem, így néha ő is kiborul, akkor világ vége van... Üvöltöznek össze vissza, egy ágyban is csak azért alszanak, mert nincs több.. Külső szemmel azt látom, hogy a húgom az összetartó kapocs csak kettejük között, de ez a hugomnak sem jó, ha mindig ezt látja, hogy ezt teszik egymással a szülei, és semmi szeretettet nem lát bennük már egymás iránt, csak ha nagyon el kell játszani...


Akik nagyon sok éve házasok, hogyan tartják fenn a tüzet, hogy marad a kapcsolatuk jó úgy, hogy az intimitás is jól megmarad? Kiváncsi vagyok a történtetekre.. Én nem ilyen házasságot szeretnék.. Mert a vőlegényem szülei sem sokkal különbek. Közöttük is tudom, hogy elég hiányos az intim oldal, és két jó szó nem hagyja el egymás iránt a szájukat..

21L


2015. febr. 5. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi 30 évig éltünk együtt, de soha nem üvöltöztünk egymással, a vitákat, ha voltak megbeszéltük kulturáltan.
2015. febr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 25 éve vagyunk házasok de még soha nem üvöltöztünk egymással. Viták természetesen voltak és lesznek is, de ezeket érvekkel rendezzük le, nem hangerövel.


A hosszú és jó házasság feltétele a megfelelö (értelmes kultúrált) partner, egymás tisztelete, öszinteség, együttmüködé (nem az egyik eltartja a másikat, az meg szórja a pénzt). (A kölcsönös mély szerelem/szeretet alap, ezt godolom, nem kell külön megemlíteni).


Az intimitás is az a téma, ahol meg lehet és meg kell beszélni, hogy kinek mire és hogyan van igénye, és utána nem gond.


Természetesen egy jó kapcsolatnak nem a szex az alapja. Föként nem úgy, ahogy sokan "elvárják", hogy minimum naponta egyszer - ez ugyanis két okból is probléma. A szexnek nem "kötelességnek" "elvárásnak" kell lennie, hanem örömnek, másrészt ha egy kapcsolatnak ez a legföbb összetartó tényezöje, akkor az az elsö komolyabb megbetegedésnél megszünik.


Anyád nem nevezhetö tisztességes valakinek, mert csak kihasználja a nevelöapádat, és emellett még nem is intelligens, ha ilyyen primitív módon kezeli a kapcsolatot. Öszintén szólva a nevelöapád helyében már régen otthagytam volna öt.


Azt nagyon jónak találom, hogy te mást akarsz, és erre van is esélyed, ha nem csak szerelem alapján, ahnem emellett ésszel is választasz magadnak partnert.

2015. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Attila79 válasza:
96%
Ez itt náluk nem a tűzről szól.Egyszerűen nem egymáshoz valók,csak egyikük se mer kilépni a kapcsolatból.Anyádra meg ráférne egy(bocsánat) hatalmas pofon,vagy több!
2015. febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
A kettes a szívemből szólt...mi csak 3 éve vagyunk házasok, de fél kezemen megszámolhatnánk, hogy hányszor vitáztunk. Amit leírt a kettes az a fontos.
2015. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bence_ ***** válasza:

Anyádnak fáj valami. Ahelyett, hogy feldolgozná, tenne ellene inkább hárít.

Férje meg a másik fele, tűri egy hárpia zsarnokoskodását.

Őszintén fel kéne vállalniuk saját magukat. Ezután elkezdhetnék keresni a közös nevezőt.

2015. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú kapcsolat egyik alappillére az intelligencia, meg a kulturáltság, alapvető etikai dolgok.

Nem véletlenül van a tarnabodajkalsói Icának 47 gyereke, 9 férjtől, akikből 7 börtönben van, a 47 gyerekből meg 30 el van ásva a kertben a budi mögé.

Akikről meg tudok, hogy nagyon régóta együtt vannak, pl apám testvére, akik 47 éve házasok, ott megvan az a fajta értelem, ami egy kapcsolatot összetart.

Hibába van meg az egyik félnél az, hogy kell sokáig megtartani egy kapcsolatot, ha a másik folyton ezt keresztülhúzza valamivel.

2015. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!