Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem érzi a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem érzi a pénz értékét, mióta nem ő keresi meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem volt semmi gond, amíg mindketten dolgoztunk, de ő munkanélküli lett, és kicsit össze kellett húzni nadrágszívjat. Szerencsére csökkentek a kiadsaink, mert nem használja annyit az autót, meg nem költ a munkában, de ez még nem elég. A kosztpénzt is csökkenettem, és meg is beszéltük ezt többször is, de mióta itthon van, unatkozik, többet akar szórakozni járni, amikor pont hogy nincs rá pénz. Ezenfelül mindig elfelejti, hogy most kevesebbet költünk. Pl én dolgoztam, ezért ő ment bevásárolni, szigorú listával, de dupla annyit költött (pl leírtam, h felvágott max 1500ft/kg-ig, erre 3000-ért vett valami sonkát, meg nem volt a listán de megkívánt egy üveg nem túl olcsó bort...). Ezenkívül nagyon zavar, hogy mióta kirúgták (előtte nem volt ilyen!) nem figyel a pénzre - elfelejti a határidőket, aztán fizethet többet, bliccel a bkv-n, pedig van jegye, csak úgy ajándékokat vesz, amikre nincs keret...

Amúgy nincs vele gond, megcsinálja a házmiunka nagyobb részét, rendesen állástkeres, nem részeges. De ezt nem érti meg.

Rádásul kicsit úgy érzem, hog nincs jogom haragudni rá, mert közös a kassza már hosszú évek óta, eddig is arra költött mindenki amire akart, most se kéne korlátoznom, de egyszerűan egyedül nem keresek annyit, hogy ne kelljen spórolnunk. (én is visszavettem az igényeimből)


2015. febr. 8. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Végezzen el valamilyen tanfolyamot amíg nem talál másik állást.
2015. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem ő keresi meg...Más pénzét könnyű költeni.
2015. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A tanfolyam nem rossz ötlet, csak pont nem megoldás igazán a probémára.

Valakinek van eseteg más jó tippje?

2015. febr. 8. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk ülj le vele ezt megbeszélni? Szabjatok egy kis keretet a havi "szórakozásra", édességre, amit megkíván, de azon feül ne költsön olyanra, amire nem jut.

Tnaulni emg lehet otthon is nyelvet például vagy a szakmájához kapcsolódó könyveket letölteni, híreket, cikkeket olvasni vagy akármi más ingyenes dolgokkal lefoglalnia magát. Filmnézés, sorozatnézés, olvasás, biztos van otthon is javítanivaló. Felnőtt ember, azért csak képesnek kéne lennie elfoglalnia magát.

2015. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok: ha nem is depressziós, nem is adja ennek eklatáns jelét, a hangulata mégis mélyponton van a munkahely elvesztése miatt. Lehet, hogy erősen szorong: mikor talál ismét elfogadható állást - és emiatt, tudat alatt, úgy érzi: valamiképp "jutalmaznia" kell magát, örömöt kell szereznie a kisebb-nagyobb vásárlások révén. Ha lehet, - nagyon tapintatosan - éreztesd vele, hogy támogatod munkakeresésben és természetesnek tartod megosztani vele, amit most te viszel haza. Kedvesen, szeretettel, próbálhatsz vele beszélgetni a vásárlásairól is - esetleg utalva arra, hogy amint ismét munkába áll, lesz mód megvenni a drágább sonkát vagy az üveg minőségi bort, vagyis: "Lesz még szőlő, lesz még lágy kenyér", de azt ki kell várni együtt, most némi beosztással és türelemmel.
2015. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!