Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kulfoldi allampolgarral...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kulfoldi allampolgarral hazasodtam ossze Magyarorszagon viszont nem Magyarorszagon elunk. Tudni szeretnem, ha egyszer valasra kerulne a sor akkor mennyiben nehezebb elvalni mint egy magyar aLlampolgartol?

Figyelt kérdés
Tegyuk fel, hogy nem lesz gyerek, kozos vagyon, stb ami meg plusz gondot okozna a valasal kapcsolatban.

2015. febr. 12. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:

ott kell benyújtani a válást, ahol éltek, az ottani jogszabályok lesznek érvényesek


Magyarországon be kell jelenteni az anyakönyvi hivatalban és honosítják a házasságod

2015. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez az igaz szerelem, amikor egy fiktív válásról írogatnak ki kérdést, hogy inkompetens személyek véleményére alapozzanak. :D Ilyen nőről álmodtam mindig :D
2015. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2.

Nekem is ez jutott eszembe :-)

2015. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
régebben egy anyuka itt "sírt" hogy nem tud hazajönni magyarba, mert az exe beleszólhat a gyerek lakcmébe, és nem engedi ide a kicsit élni/lakni. az anya meg inkább így kit van és sínylődik az alig keresetével(ami itt ugyan sokat jelent, csak nem kint..)
2015. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es: ja arra a kérdésre én is emlékszem. :) Nem volt semmi az a sztori sem. :(

De itt a kérdező írta, hogyha nem lesz gyerek stb.


Kérdező: nincs erre kinn külföldön egy megfelelő illetékes hivatal, ahol teljes körűen tudnak neked erre válaszolni? Szerintem itt a gyikon nem igen lesznek olyan válaszadók, akik érdemben hasznos választ nyújtanának neked, pláne, hogy nem írtad melyik külföldi országról lenne szó? Ez utóbbi azért gondolom lényeges lenne, hisz valszeg mindenhol más eljárások, szabályok vannak.

2015. febr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok még: feltéve, ha nem jössz haza és bontod fel itthon a házasságod, ha itt kötöttétek meg. Nehezíteni talán az nehezítené a dolgot, ha a társ nem írna alá, vagy hivatal nehezen tudná utol érni stb.
2015. febr. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha me ilyeneken gondolkozol minek mentel hozza??

Nem ertem az ilyeneket. Na mind1.

2015. febr. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazabol meg nem hazasodtunk ossze de azon az egy honapon mar nem mulik csak nem akartam regenyt irni. azert kerdezem mert jobb mindenre felkeszulni hisz soha nem tudhatjuk hogy mit hoz az elet. termeszetesen en sem azert megyek hozza hogy elvaljak, de jobb mindenre felkeszulni en igy vagyok vele. Egyebkent az illeto irani allampolgar es svedorszagba koltozunk.
2015. febr. 13. 03:30
 9/9 anonim ***** válasza:

KEress fel egy családjogra szakosodott ügyvédet és töle kérj felvilágosítást.


Ugyanis itt egyszerre több probléma is van.


Egyrészt em mindegy, hogy hol köttök kázasságot, hol éltek, ki milyen állampolgár és melyik orsza´gban mik a törvények.


MO-on belül a válókeresetet csak ott lehet beadni, ahol a házasságkötés történt - a kérdés, hogy ez akkor is így van-e, ha az egyik fél nem magyar állampolgár.

Kérdés, hogy Svédországban mik az erre vonatkozó törvények, mert lehetnek igen eltéröek is az itteniektöl.

Ami komplikálja az ügyet, az a jövendöbelid iráni állampolgársága - ugyanis ha netán odamentek, többé nem köteles kiengedni az országból, ott nem válhatsz el töle, és gyakorlatilag nincsneke jogaid nöként és külföldiként. Ezenkivül ott csak a saját törvényeik szerinti helyzetet fogadják el törvényeen és hiába mondják ki MO-on a válást, attól még az ottani törvények szerint továbbra is feleség (és a férj tulajdona) maradsz.


A helyedben erösen meggondolnám ezt a házasságot, mert késöbb nem biztos, hoyg van visszaút.

2015. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!