Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a "normális" veszekedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a "normális" veszekedés párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már nem vagyok csitri, csak kevés párkapcsolatom volt, és azok sem voltak túl jók. Ezért nem tudom magam teljesen megítélni a helyzetet:

Most benne vagyok egy viszonylag friss, pár hónapos kapcsolatban, és minden jónak tűnik, csak néha van valami rossz hangulat, ami úgymond veszekedés, de igazából én nem érzem, hogy különösebb kiváltó oka lenne. Egyszer csak nagyon elromlik a hangulat. Nem volt eddig olyan sokszor, igazából kétszer öltött nagyobb méreteket. A legutóbbi 2 napja volt. Olyankor úgy érzem, hogy a barátom egyenesen utál. Nagyon rideg lesz, és ez legalább 1-2 órán át tart. Nagyon rossz ilyenkor vele lenni, de eddig mindkét esetben olyan volt a helyzet, hogy nem tudtam elmenni. Nem bánt, nem szid, vagy ilyesmi, csak érzem, hogy utál. Nem törődik velem. Rettenetes ridegséget érzek felőle. Amúgy pedig nagyon szeret, jobban szeret szerintem, mint én őt. A tegnapelőtti eseten egyszerűen nem tudok túllépni, úgy érzem, én elhidegültem tőle emiatt, és hiába próbál pedálozni, próbáltuk többször megbeszélni, én magamban érzek egy gátat, és nem tudom magam ellazítani, nem tudok úgy érezni, mint korábban. Olyan lett, mint egy idegen.

Nem tudom, az ilyen típusú veszekedés mennyire normális? Nekem inkább a hiszti kategória, mert ami kiváltó oka volt, azt max. egy kézlegyintéssel el lehetne intézni. Azt sem tudom, hogy az ilyen utálat-érzés ez természetes dolog, vagy nem.

Mit gondoltok a helyzetről? Minden választ köszönök.



2015. márc. 15. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
A veszekedés sosem normális! A vita az ami normális. Amikor érvelünk, megvitatunk, közös nevezőre jutunk. Normál hangnemben.
2015. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

A veszekedés azt jelenti, hogy 2 ember ész nélkül azt hiszi, hogy a hangerő növelésével majd az ő mondandója lesz igaz.

Ez egy kapcsolatban sem normális.

Ez a hiszti, akár nőről van szó akár férfiról, mert az ember a saját egóját nem tudja elengedni és az akaratát akarja érvényesíteni, ergo nem nevezhető kapcsolatnak sem ami köztük van.

A vita egy fokkal jobb, de ezt sem az üvöltéstől hívjuk vitának...jól írta az első.

2015. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon rideg lesz? Igy akar buntetni?

Par honapos kapcsolat, es mar ilyen problemak vannak? Nem lesz a kapcsolat meg sokaig.

2015. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. hangosságról szó sem volt. nem kiabált egyikünk sem. "csak" ez a rossz hangulat volt.
2015. márc. 15. 10:39
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor másoknál sosem szokott semmi ilyesmi lenni? Nekem eddig sajnos csak olyan kapcsolatom volt, ahol volt rossz hangulat. Másoknál minden rendben van? Hogy találtok ehhez partnert? Nekem ez a fiú olyan vidámnak tűnt mindig, és nem gondoltam, hogy ilyen esetek lesznek.
2015. márc. 15. 10:43
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Ennek a ridegségnek, utálatnak az okára kellene rájonni, (bár akkor sem valószínu, hogy változik, de talán jobban megérted az okát), egyébként ez éloben borzasztó tud lenni. Lehet, hogy régi párkapcsolati vagy gyerekkori traumák miatt van (csak találgatok). Szerintem neked kell eldontened, hogy tudsz-e ezzel egyuttélni hosszútávon, vagy elmar magától a barátod.
2015. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó vagyok, egyébként szerintem ez nem normális egy kapcsolatban. Akkor már inkább vágjanak a fejemhez dolgokat egy kiadós veszekedés során, de ez így olyan mint a lelkiterror.
2015. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Mindig vannak ilyen esetek a kezdeti elvakultság után, de ha tudnak a párok csiszolódni és kialakítani egy megfelelő problémamegoldási stratégiát akkor nem lesznek gondok. De ehhez néha engedni kell mindkét félnek.
2015. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Néha én is ilyen vagyok és szerencsére tudok róla,szóltam a barátomnak is,hogy nem kell pánikolni.

Ha valami nem tetszik,vagy felbosszant vagy csak nincs igazam,de nehezemre esik elismerni,akkor ilyen "durcis" leszek. Olyankor a barátom békén hagy,hogy át tudjam gondolni a dolgokat és belássam,hogy adott esetben neki volt igaza.Ez persze nem venne igénybe 10 percnél több időt,ha közben nem próbálna kedveskedni,ami a hagyjál-békén állapottal nálam összeférhetetlen,és azt hinni,hogy konkrétan vele van valami bajom. Aztán megszeretgetem,megbeszéljük és minden megy tovább :)

2015. márc. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Ez sehogy sem normális. A vita, a veszekedés oké, előfordul. De hogy azt érzed, utál, rideg, elhidegültél, idegen - egy pár hónapos kapcsolatban ilyesminek nem szabadna előfordulnia. Legfeljebb hosszú házasságokban, ahol az évek alatt elhidegültek a felek, persze általában ilyen után el is válnak.


Mi egyébként nem nagyon szoktunk vitatkozni, veszekedni. Legfeljebb apróságok vannak: például ma pizzát sütött és "belekotnyeleskedtem", hogy vágja apróbbra a húst. Ő felcsattant, hogy ne szóljak bele. Mindkettőnknek igaza volt, mert a húst utána tényleg apróbbra vágta (még így is kicsit nagy lett), viszont tény hogy már rég megbeszéltük, hogy a főzés nem demokratikus, azaz van egy főszakács, ő dönt, a másik pedig nem szól bele.

Ez igazából egy lényegtelen apróság volt, amit rögtön el is felejtünk, nem számít veszekedésnek. Komolyabb veszekedésünk nem volt soha.


Azt nem tudom, hogy ilyen partnert hogy kell találni, leginkább nagyon kell keresni. Nekem elég sok kapcsolatom volt már, és ha az elején előjött hasonló probléma, simán dobtam a fiút. Nem értek egyet a mostani divattal, hogy az embernek az első kapcsolatát úgy kellene óvnia, hogy mindent elnéz és megtesz érte. Senki nem várhatja el egy fiataltól, hogy elsőre jó döntést hozzon. Vagy másodikra. Vagy akárhányadikra. Addig kell keresni, amíg megtalálja az ember a megfelelő partnert. És ha beigazolódott, hogy megtalálta, na majd akkor vigyázni a kapcsolatukra.

2015. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!