Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a normális veszekedés...

Mennyi a normális veszekedés egy kapcsolatban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az erdekelne,hogy ki mennyit vitatkozik napi szinten a parjaval,es miota vannak egyutt.

Gyermek van-e,illtve a szuletese ota mennyiben valtozott meg a kapcsoltuk.

Ugy erzem csak mi marjuk egymast allandoan.:(

Miota megvan a kislanyunk 2 eve azota egyre rosszabb.

A parom egesz nap morog mindenert..

nincs turelme se hozzam se a picihez.

Nekem pedig hianyzik az ami reg volt,ahogy regen voltunk.

Ugy erzem inkabb ez mar csak a megszokasrol szol mintsem a szerelemrol.:(



2015. febr. 21. 10:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Csak mert a parom szerint minden csalad ilyen.:(

En nem hiszem el.

Rendben vannak gondok,de attol meg elni kell es a szep dolgokat eloterbe helyezni,en ugy gondolom.

2015. febr. 21. 10:24
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Nincs olyan, hogy normális veszekedés.

Ha nem sokszor marjátok egymást, és ez nem megy a kapcsolat rovására, az legfeljebb tűrhetőnek nevezhető.

Mi 25 éve vagyunk együtt, és talán 3-szor veszekedtünk.

Egy kapcsolat fenntartásához mindkét félnek óriási türelem kell.

Ha ez csak az egyikben nincs meg, az már gáz, mert a másik fél onnantól hiába türelmes, akkor is csak a marakodás megy. Arról nem beszélve, hogy aki megpróbál türelmes és megértő lenni, annak is elszakad a cérna, ha azt tapasztalja, hogy a másik meg szarik a fejére.

Belátom, nem egyszerű veszekedés nélkül élni, de nem lehetetlen. Így visszatekintve azt mondom, hogy néha voltak igen nehéz pillanatok, de megérte. Megtanultuk a gondokat higgadtan megbeszélni. Nekem szerencsém van, mert a férjem is ugyanúgy figyel ezekre, türelmes, és kompromisszumkész.

2015. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

7 éve vagyunk együtt, gyerek nincs. Ha átlagolni kellene, kb. heti egy veszekedés van, de inkább vitáknak mondanám őket.


Kitartást, és próbáljátok megbeszélni, lehet, hogy fel tudjátok még lobbantani azt a tüzet!:)

2015. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A 8. evet tapossuk..

O 28 lesz en 25.

Az elmult honapokban mar tul vagyunk azon,hogy elmegy,mert nem birja,nem bir velunk elni,neki nyugalom kell stb.

En probalok segiteni,de nem konnyu.:(

Nekem kell a szeretet,az odafigyeles,a torodes...tarsas leny vagyok.

Neki nem hianyzik.:(

2015. febr. 21. 10:31
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

5 éve élünk együtt, előtte 3 évig jártunk, gyermek nincs.


Veszekedni nem szoktunk. Általában én sértődök meg, ami tart 4-5 percig, aztán ő vagy kicsúfol, hogy megint megsértődtem, vagy rájövök, hogy tök felesleges volt, és ennyi.

Ha vitázunk is, legtöbbször azon, hogy nem tisztáztunk valamit teljes mértékben, és félreértettük egymást.


Szóval, ha tényleg úgy van, ahogy írod, szerintem az nem normális.

2015. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy igazán sosem veszekedüóntk még. Voltak kisebb viták, morgások, de inkább olyan, hogy ő csinált valami hülyeséget (pl visszateszi az üres edényt a hűtőbe, széthagyja a koszos ruháját) én leszidom, aztán röhögünk. Minden vitánkat elnevetjük a végére, igazán nem tudok haragudni rá, mindig csak megjátszom:) Ez lassan 5 éve van így, kiváncsi vagyok később hogy lesz, de szerintem nagy veszekedéseink sosem lesznek.
2015. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A vita meg a veszekedés nálam nem ugyanaz a fogalom. De ne érts félre, nem kötözködni jöttem ide.

Hogy mennyi a normális összezördülés egy párnál, az sok mindentől függ. A pár vérmérsékletétől például, de amikor időszakosan felmerül valami probléma, akkor is megszaporodhatnak a villongások. Szerintem minél mozgalmasabb életet él egy pár és minél hevesebb vérmérsékletűek, annál több a nézeteltérés.


Szerintem az számít, hogy min megy a vita. Mert nem mindegy, hogy kétféle nézet ütközik egy feladat megoldása érdekében, vagy apró, jelentéktelen dolgokon kaptok hajba és átmegy személyeskedő szurkálódásba az egész.

Szerintem nálatok az a probléma, hogy az új élethelyzettel nem vettetek fel új életstílust. Mindketten azt szeretnétek, ha minden olyan lenne, mint régen volt, pedig sajnos nem lesz.

Új feladathoz új stratégia kell, mert rámehet a kapcsolatotok.

2015. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%
3 éve vagyunk együtt, igazán nagy veszekedésünk 1 volt, a 9.hónapunkban. Viták vannak pont most vagyunk túl egyen, butaságból indult ki, és nagy összezörrenés lett. Amúgy babánk nincs még.:) Vannak időszakok, mikor egyikünk vagy másikunk ingerlêkenyebb, vagy esetleg mindketten, de vannak teljesen nyugis hetek, hónapok is.:)
2015. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
15 éve vagyunk együtt és rögtön gyermek is volt hozzá, mert nekem már volt egy 3 éves lányom, mikor összekerültünk. Még soha nem veszekedtünk. Néha ha úgy viselkedett elmondtam a véleményem (nem is tudnám magamban tartani :-) ), talán nagyon kicsit vita, nevezzük inkább "megbeszéltük eltérő álláspontjainkat"-nak évente egyszer, ha van. De rendkívül odafigyelünk, hogy mindenki vegye ki a háztartásból is a munkát, sok közös programunk van, és van kompromisszum készségünk!
2015. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

En probalok segiteni neki,de ugy erzem lassan en is feladom..mert mar nem birom.

O mar reg feladta,ugy erzem tulel es nem el.

Nekem tars kell,a lanyommal is turelmetlenebb vagyok akaratlanul is ha feszult vagyok ez miatt.

Eddig sirtam es nem akartam arra gondolni,h kulon folytassuk,de mostmar nem tudok sirni.

Ugyerzem elfogadtam akar,hogyan is lesz.

Csak ez a bizonytalansag borzaszto.

2015. febr. 21. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!