Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érzelmi zsaroló vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi zsaroló vagyok, hogyan tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ha van valami elképzelésem, tervem, akkor nagyon nehezen viselem, ha a párom annak ellenkezője szerint akar cselekedni. Van, hogy csak simán szóban próbálom őt befolyásolni, hogy aszerint cselekedjen, ahogy én akarom, de van, hogy sírva fakadok és hisztiben török ki. A párom nagyon megértő velem szemben, de én érzem, hogy ebből komoly párkapcsolati problémák fognak kialakulni, ha nem változtatok. Nekem se jó ez. Nem jó érzés "zsarnokoskodni" és ezért nagyon szeretnék változtatni. Szeretnék elfogadó lenni mások véleményével kapcsolatban, elfogadni mások akaratát, türelmes lenni és higgadt a párommal szemben. Az is hozzá tartozik a problémámhoz, hogy nagyon vágyom a dícséretre, az elismerésre. Mostanában már akkor is a megbecsülés hiányát érzem, ha a párom nem jegyez meg olyan apróságokat, hogy milyen jó, hogy elmosogattam, kimostam, takarítottam, akár csak egy fűszálat is keresztbe tettem, de közbe meg tudom, hogy ez hülyeség, hiszen ezeket szinte minden nap megteszem, nem dícsérgethet minden nap. Mit tegyek, hogy lehet ezt a viselkedést elfolytani, visszafordítani? Anyám ilyen, tőle tanultam. Mindig is voltak jelei annak, hogy kezdek rá nagyon hasonlítani, pedig esküszöm, nem akarom ezt! Már nagyon sokszor anyámat látom magamban!

2015. márc. 23. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek önértékelési problémáid? Aki mindig másokra akarja az akaratát kényszeríteni és ilyen betegesen (bocs) vágyik midnen elismerésre, annál valami nincs rendben lelkileg.
2015. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb valamit megakarsz mondani neki,próbáld meg magadban tartani...és várd meg mi lesz a vége.

Egyébként minden nap is meglehet dicsérni valakit,az sem jó ha soha nem dicsérnek.

Mindig úgy kezdődik eleinte meg dicsér majd nem végül meg elvárja...

2015. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom nagyon fiatal vagy és kicsit el voltál kényeztetve otthon. Szerintem nagyon jó úton haladsz hogyha észre vetted magadon hogy az érzelmi zsarolás eszközével élsz. Ha továbbra is tudatos vagy magadra, és a párod igényeire nem lesz semmi gond. Figyelj arra hogy ha beleképzelnéd magad a másik helyében hogy éreznéd magad az adott szituban! Lehet hogy tényleg csak egy erősen bevésődött anyai minta kisért téged. Sajnos a szülői példák, minták nagyon erősen beisszák magukat a tudatalattinkba és elég nehéz kilépni belőle. Te azzal hogy megfigyeled magad, az anyukád viselkedésének ismétlését magadon és igényed van arra hogy a házasságod jó irányba kormányozd a legtöbbet teszed ömmagatokért.
2015. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3: 28 éves vagyok. Elkényeztetve egyáltalán nem voltam, sőt teljesen ellenkezőleg. Soha semmit nem kaptam... se ruhát,se játékokat, se törődést, se elismerést, semmit, amit egy szülőtől alap lenne, hogy kapjon az ember :(

A viselkedésem valószínűleg az anyai mintából alakult ki, de épp ez ellen akarok küzdeni. Önértékelési problémáim is vannak, méghozzá azért, mert úgy nőttem fel, hogy bármit tettem, bármit értem el, anyám mindenre azt mondta, hogy ez az ő érdeme.

2015. márc. 23. 12:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy felismerted, hogy helytelenül viselkedsz, ráadásul tudod azt is, hogy ez a jövőben problémákat okozhat, vegyél eről magadon. Nagyon nehéz az embernek legyőznie önmagát, de nem lehetetlen. Legközelebb, ha látod, hogy nem tudod meggyőzni a párod, akkor szorítsd össze a szádat, és engedj az elképzelésedből. Gyökeresen nem lehet megváltozni, és ha alapból ilyen a természeted, soha nem fogsz tudni erről leszokni, de próbálkozni kell folyamatosan.
2015. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg nem befolyásolni, hanem megbeszélni vele.
2015. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamról olvastam volna. Ugyen ez, ráadásul egyidősek vagyunk. Nem voltam elkényeztetve, sőt, volt, hogy meg is vert apukám, anyu alkoholista volt. Nálam inkább az a gond, hogy érzelmileg annyira körbevettem már magam, hogy abszolút nem érdekel más véleménye. Még a férjemé sem, ennek az az eredménye, hogy sokszor összeveszünk. Ha valami nem jó úgy, ahogy elképzelem, akkor mindig mondom, hogy lehet menni innen, ahova akar. Persze nem gondolom komolyan, ő is tudja, de persze utána mindig eszembe jut, hogy egy normális nő nem így viselkedik, de akkor meg már mindegy.

Kíváncsi vagyok a válaszokra, hátha én is tanulok belőle.

2015. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-es, akkor mi tényleg egy cipőben járunk :(

Engem apu nem bántott, de a verést a szintén alkoholista anyámtól megkaptam én is. Egyébként még élvezte is, mert egy fakanalat filccel direkt kidekorált (virágokat festett rá" és úgy hívta, hogy a s*ggem virága. Azzal vert el állandóan. Normális az ilyen, most komolyan? Csoda, hogy lelkisérült gyereke van? Szerintem az a csoda, hogy csak ennyire kattantam meg, hogy akaratos ember lett belőlem! Tudom jól, hogy ezt neki köszönhetem!

Azért KELL megváltoznom, mert anyám apukámat ezzel a viselkedésével tette tönkre. Ugyan ilyen terrorista volt anyám apámmal, míg végül apám halálba itta magát. Én ezt nem akarom megtenni a párommal! Inkább ne éljem meg a holnapot, ha nem vagyok képes ezen változtatni!

Sajnos az, hogy befogom a számat, nem megy. Szétvet az ideg, ha valamivel kapcsolatban ellenkező akarata van a páromnak! Olyankor nem tudom megállni, hogy csendben maradjak és elfogadjam, mert olyankor eszemben sincs, hogy ezen a tulajdonságomon változtatni akarok :( Egyszerűen olyan, mintha az agyamban olyankor lekapcsolnák a lámpát, vagy mintha átváltoznék egy sárkánnyá! Nem is értem, miért van még velem! Elviselhetetlennek érzem magam és tényleg basszus, olyankor az vagyok! Nem lehet velem értelmes ember módjára beszélni addig, amíg be nem adja a derekát és azt nem mondja, hogy jó, minden úgy lesz, ahogy én szeretném.

2015. márc. 23. 14:50
 9/19 anonim ***** válasza:

És miért gondolod, hogy csak úgy lehet minden ahogy te akarod? Mit érzel, mi történik akkor ha egyszer esetleg nem az lesz amit te szeretnél?

Amúgy én is hasonló voltam, nem pont az igazammal kapcsolatban de rettenetesen hisztis, én sem tudom, hogy miért mert az alaptermészeten inkább hűvös és kimért. Sajnos sok jóval nem tudok kecsegtetni, én képtelen voltam változtatni, amíg ott nem hagyott az illető. Utána viszont sikerült.

2015. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Bence_ ***** válasza:

Mivel szétverték az önbizalmad. Ezért baromi nagy, vastag fallal körbe vetted magad (ego).

"Nem is értem, miért van még velem!" Ebből is látszik, hogy nincs önbizalmad. Ezért is bánod meg sokszor a tetteid. Mert büszkeségből cselekszel.

Ez meg flusztrál, idegesít.

Motivációd már megvan. Merj bízni a megérzésedben, hogy a párod szeret. Vetkőzz le. Hidd el párod szeretni fog.

Ha kell fordíts neki hátat és dölj a karjába.

Ez az egész a fejedben dől el. Tisztában vagyok vele, hogy magadon nehéz változtatni de van célod. Szerető felnőtt nő akarsz lenni.

2015. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!