Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lenne a jó döntés ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a jó döntés ebben az esetben? Egyáltalán van jó döntés vagy csak kevésbé rossz? (becsúszott baba- háborgó/zsaroló férj)

Figyelt kérdés

Védekezés mellett terhes lettem, 10 hetes vagyok. Már van 3 gyermekünk, nem terveztünk többet. Én voltam a legjobban megdöbbenve, mikor kiderült, hogy mégis terhes vagyok.

A férjemnek azonnal elmondtam a dolgot és ő elég csúnyán reagált. Ahelyett, hogy legalább megpróbált volna kicsit megértően viselkedni, megvádolt, hogy direkt becsaptam vagy, hogy ezt én terveztem így stb. Nagyon rosszul estek a vádak, főleg, hogy ő is tisztában van azzal, hogy erről egyikünk sem tehet, maximum az orvos, de igazából ő sem, mert ilyen előfordul. Most ott tartunk, hogy választás elé állított, vagy elvetetem, vagy elválunk. 1 hete összeszedte a cuccait és azóta még a gyerekek felől sem kérdezett. A testvérével üzent annyit, hogy hívjam, ha megjött a józan eszem.

Fogalmam sincs, mit tegyek. A picit meg szeretném tartani, ebben biztos vagyok, de a férjemmel kapcsolatban már semmiben sem vagyok az. Úgy érzem nem is ismerem ezt az embert. A szüleim szerint hagyjam kicsit lenyugodni, majd magához tér és a picit is ugyanúgy fogja szeretni mint a nagyobbakat. Ebben lehet, hogy igazuk van, de abban már nem vagyok biztos, hogy én is tudnék rá ugyanúgy nézni, mint a történtek előtt.


2014. okt. 29. 15:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%

Az bebizonyosodott, hogy a férjed alkalomadtán képes elhagyni a gyermekeit. Az, hogy téged hibáztat a terhesség miatt, nem korrekt, és nekem sem esne jól a bizalmatlansága, ha nem adtam rá okot. Egy negyedik gyerek egyébként szerintem elég felelőtlen döntés, figyelembe véve, hogy még két törődő szülő számára is nagy anyagi teher, és úgy látszik a férjed nem is akar részt venni ebben a dologban.

Ha te meg akarod tartani a gyereket, akkor döntöttél. Ilyenkor van az, hogy a gyerekek érdekében elviseled a férjedet, ha vissza akar térni, vagy külön életet kezdesz 4 gyerekkel. A bizalom viszont megrendült. A kapcsolat már sosem lesz a régi, és ha eddig is ilyen elfojtott indulatok voltak egyikőtökben, akkor nem is jósolok sok jót a házasságnak. És egyáltalán nincs garancia, hogy a férfi szeretni fogja a 4. gyereket, akit az akarata ellenére szültél meg, vagyis őhelyette választottad.

2014. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a férjednek válás után secko-jedno, 3 gyerek után ugyanannyi a tartásdíj általában, mint 4 után (a jövedelem 50%-a). Kérdés, hogy te tudod-e kezelni a helyzetet egyedül 4 gyerekkel...


"A szüleim szerint hagyjam kicsit lenyugodni, majd magához tér és a picit is ugyanúgy fogja szeretni mint a nagyobbakat" - vagy igen, vagy nem, kb ugyanannyira biztos, mint a Te hozzáállásod... erre ne alapozz.

2014. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
55%
Nos, én az adott helyzetben nem tartanám meg a babát, de a férjemet sem. Ha körülményeid olyanok, hogy belefér, akkor a baba maradhat, de a férj semmiképpen sem.
2014. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
41%

Hogyhogy a doki lehet hibás? Milyen védekezés mellett estél teherbe? Hány évesek a gyerekek? Ti?

A férjed megijedt. Ez valószínűsíthető. MIndhárom gyermeket terveztétek? Szerintem is hagyj neki időt, mindenki gondolkozhat ostobán, úgy, ahogy most a férjed, hogy zsarol, effektív. De kevés az infó, fogalmunk sincs, milyen a házasságotok? Volt-e megfelelő magánéletetek a három gyerkőc mellett? Anyagilag hogy álltok...


szóval, ennyiből nem tudjuk, miért fordult így a gyermek ellen a férjed.


a jó döntés? EGy gyermek vállalása két emberen múlik. Te már eldöntötted, hogy megtartod. Innentől kezdve, neked kell eldöntened, hogy ha a férjed később mégis veletek tart, akkor megbocsátasz-e neki.

2014. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
77%

Pár hete volt egy hasonló kérdés, annyi különbséggel, hogy ott a feleség direkt esett teherbe, a férj nem akarta. Azt mondta, ha elveteti, akkor folytatódik a házasságuk, a nő így tett. A férje mégis elhagyta.

Gondold át te is, számolj azzal, ha megtartod, a te férjed is elhagy esetleg. De azzal is, h mi van akkor, ha elveteted és szintén elhagy!

2014. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
28%

Hogy tálaltad neki ezt az egészet?

Rögtön kész tények elé állítottad, hogy kész te már eldöntötted jön a negyedik, ha bírjátok ha nem, ha akarja ha nem? Mert ebben az esetben azért meg lehet érteni hogy kiakadt rád, pláne ha meg volt beszélve hogy nem vállaltok többet.

Az abortuszról egyedül a nő dönthet, és ez így van jól, de azért megbeszélhetted volna vele.

És igen, arra ne alapozz hogy majd meggondolja magát. Inkább kezdj el matekozni, hogy hogy fogod majd magadat meg a 4 gyerekedet eltartani.

2014. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
10%

A helyedben én is megtartanám a babát.

Ha ezek után vissza akarna jönni a férjem, akkor a közös múltunk, a "zsarolás" időtartama és jövendőbeli stílusa, valamint az új hozzáállása függvényében ESETLEG adnék neki még egy esélyt, bár egyáltalán nem biztos. Ezt neked kell érezni. Ha tényleg nem gondolná meg magát, berendezkednék egy önálló életre.

2014. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
38%

Én is a babát választanám.

Gondolom, tipikus férj: a nő védekezik, ő pedig nem használ óvszert, ha már nem akar gyereket, de ha a baba létrejön, arról csak a nő tehet. Hát pont ő tehet róla, mert a nő védekezik, akkor a férfinek is kell ám, akkor lesz biztosabb a védekezés.

2014. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehet hogy a férj az anyagi dolgoktól parázott be? Hogy neki kell négy gyerek ellátását biztosítani?
2014. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
41%

Azért valljuk be,a férfiaknak nem alaptalan a félelmük,elég sok ilyesmi történik,hogy a nő szándékosan "elfelejti" szedni a tablettát ,és arra számít,hogy a férje majd kibújik a bőréből örömében ha kész tények elé állítja.

Már van 3 gyereket,mint írod nem is terveztetek többet ,így abszolút érthekető,hogy a férjed nem akarja-elméletileg te sem akartad ..

Az,hogy kiakadt nem volt szép tőle . A családtervezés közös döntés kellene ,hogy legyen,és te ebből kizártad a férjed. Ezt normálisan ,egymással kellene megbeszélni,hogy megtartotok e egy 4. gyereket a mai világban ,nem neked önkényesen eldönteni,majd haragudni a férjedre .


Egyébként milyen védekezés mellett estél teherbe ? Nekem is 3 gyerekem van,nem akarok többet,akkor sem ha cigánygyerekek potyognak az égből ,és teszek is érte .

2014. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!