Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, szerintetek 30 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, szerintetek 30 év körül szülni az első gyereket az késő? (csak kor szempontjából érdekel) Akik 30 körül szülték az elsőt, Ti megbántátok utólag, hogy nem előbb vállaltatok vagy ez így volt jó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenkinek máskor jön el az ideje a gyerekvállalásra, szóval ez eléggé egyénre szabott.

Kinek mi a véleménye erről?


Mit gondoltok az egyke gyerekekről?

Nagy hátrány, ha nincsen testvére?

Nekem amúgy van egy húgom, de sajnos nem igazán jó a kapcsolatom vele...


2015. ápr. 1. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
15%
Pusztán a számokat figyelembe véve szerintem késő. De általában vannak más "enyhítő" körülmények is, pl. akinek 30 éves koráig nem volt egy olyan kapcsolata sem, ami pár hónapnál tovább tartott, az nem nagyon tehet mást, mint, hogy 30 fölött szül.
2015. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem gyerekkorban jön elő az, hogy hátránya van az egykeségnek. Felnőttként, mikor az idősebb családtagok segítségre szorulnak, hatalmas teher nehezedik az egy gyerek vállára. Szülők, nagyszülők lebetegszenek, nem tudnak már ügyeket intézni, elromlik valami náluk, be kell vásárolni nehezebb tartós élelmiszereket, autóval elvinni őket orvoshoz, kórházba stb. Ha netán a szülők is egykék, akkor a nagyszülők gondozása is részben a az egyetlen unokára hárul.
2015. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
82%

Jajj, dehogy késő :)

Egyfelől egyénre szabott, másfelől a tested pontosan tudja, hogy mikor jó szülni: amikor teherbe tudsz esni.


Másfelől, a biológiai kor számít, nem az életkor. Sok huszonéves teste 40-50 éves, annyira nincs karban tartva, míg sok negyvenes huszonéves biológiailag.


Csak az számít, hogy neked és a gyerek apjának mi felel meg, mind életkorban, mind gyerekek számában, ha figyelembe veszitek az anyagi, a biológiai és az érzelmi szempontokat is.

2015. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
68%
A gyerekvállaláshoz agyilag is fel kell nőni,és ez sokaknak csak 30 felett sikerül.Minden ismerősöm 32-35 évesen szült,ez ideàlis kor a szüléshez,nekünk legalàbb volt normàlis fiatal korunk,nem maradtunk le semmiről.
2015. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
70%
Még 40 éves korig lehet egészségesen szülni! Nekem volt egy ismerősöm, aki 42 évesen szült, és gyönyörű egészséges gyermeke lett! Az egyke gyerek semmiben sem kevesebb, mintha többedtestvérével van.
2015. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.


A másik meg az, hogy dolgozgatunk, de anyagilag nem állunk még úgy, hogy csak magunkat tudjuk ellátni, de próbálunk felfelé lépkedni a ranglétrán.

Viszont amíg nem állunk úgy, addig mi sem szeretnénk a "semmire" gyereket vállalni, szerintem az lenne a legnagyobb felelőtlenség, mert most még csak magunkért felelünk, de utána már egy másik életért is.

Szerencsére a férjem is így gondolkozik, hogy Ő is várna még pár évet, hogy még kettesben töltsük fiatal házasként, utazgassunk, éljünk és utána belevágunk.

Még egy szempont, hogy most még csak albérletben lakunk, de szorgosan gyűjtögetünk sajátra, ami ha minden jól megy 2-3 év már csak, mert szerencsére van valamennyi tőkénk már.

2015. ápr. 1. 10:42
 7/75 anonim ***** válasza:
95%
Sok sikert! :)
2015. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 Ditta323 ***** válasza:
27%

Az első gyereket 24 éves korig ideális szülni (szülésznői vélemények), mert addig a legrugalmasabb a test, utána már a szervezet képes visszaemlékezni.


Ami a valóság igen kitolódott a gyermek vállalás és manapság nem furcsa senkinek, ha 32 évesen szül először.

Egykéről nem tudok nyilatkozni, de a testvér nagyon jó, hogy van akár gyerek akár felnőtt korban.

2015. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
75%
Soha nincs "perfekt" kornyzet, ido a gyerekvallalashoz. Ha arra varsz, akkor soha nem lesz baba, vagy tenyleg olyan keson, hogy mar minek.
2015. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos a petesejtek öregszenek, minél idősebb egy anyuka, annál több a rizikó. De azért a 30 éves kor még belefér szerintem. Az egyke gyerek is lehet majd jó felnőtt, bár mindegyiknél tapasztalom azt az önzőséget, másfajta gondolkodást, amit testvéres embernél nem. Inkább itt az lehet kockázatos, ha történik vele valami, akkor a szülő újra gyerek nélkül marad, ezért volt régen az ideális a 3, de mivel már nincs annyi betegség, háború, így a 2 lenne ideális. Ezek csak a saját véleményeim, természetesen elfogadom, ha másé nem ugyanaz.
2015. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!