Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért áltat azzal a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért áltat azzal a párom, hogy leteszi a cigarettát, ha közben nem is próbálkozik, sőt titokban egyre többet cigizik?

Figyelt kérdés

Minden egyes alkalommal elmondja, mikor megvesszük a havi mennyiséget, hogy le fogja tenni és mennyire utálja, utána meg elül az egész. Miért csinálja ezt?

Tény, hogy nagyon örülnénk neki, ha végre letenné a cigit. A havi 20000Ft is sok amit erre költ, de a leginkább zavaró, hogy állandóan büdös, hiába tusol vagy mos fogat.

Nem tudom mi a jó abban, ha minden hónapban égre földre esküdözik, hogy leteszi, utána meg nem tesz érte semmit.


2015. ápr. 24. 07:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű, ő nem akar leszokni, neki teljesen jó így a helyzet, csak unja a nyávogásod és ha mondogatja, hogy leszokik akkor valószínű kevésbé cseszegeted emiatt.

Én ezért nem jönnék össze dohányossal soha, nem kell a fölösleges feszültség. Ő dohányzik te meg nem viseled el. Szóval vagy megszoksz vagy megszöksz.

2015. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem akar leszokni. Egy szenvedelytol/fuggosegtol nagyon nehez megszabadulni csak azert, mert mas keri. Nalunk is eleg sokaig tartott, mire raszantam magam, hogy abba hagyom. Az nem igaz, hogy abba hagytam, mert neha napjan egyet elszivok, de legalabb massziv dohanyosnol koca dohanyos lettem. Egyebkent meg en a mai napig gyanusitgatva vagyok, hogy cigizek, mert munkahelyen lejarok a dohanyos baratokkal a dohanyzoba es nekem is cigi szagom van. Ez engem annyira idegesit, hogy sokszor azt erzem, hiaba turtoztetem magam, ha igy is -ugy is ram van fogva, hogy cigizek. De persze, ez nekem is jobb igy, mert tobb penz marad, nem faj a tudom, nem fog ki rajtam egy lepcsosor... A lenyeg, hogy ne ragd a fulet. Nezz ra csunyan, told el magadtol, ha hozzad akar bujni es mond meg neki, hogy furodjon meg, mert cigi szaga van. Ezekkel sokkal tobbre mesz, mert igy talan magatol fog belemenni a leszokasba.
2015. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Az én párom is dohányzik, már így ismertem meg. Igaz, ő csak napi 3-4 szálat szív. Azzal viszont tisztában vagyok, hogy erőszakkal senkit nem lehet leszoktatni, így nem is agitálom, mert semmit nem érnék el vele. Elfogadom.
2015. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Így van ahogy mondják, a barátod nem akar leszokni, valami más miatt pedig nem is fog. Volt olyan velem is, hogy barátnő miatt nem dohányoztam, na az pontosan addig tartott, ameddig a kapcsolat. 8-9 hónap (!) után úgy folytattam a dohányzást, mintha sosem lett volna szünet.


Most először határoztam el saját magam miatt, és láss csodát, lassan 3 hónapja nem dohányzom, még bulizni is voltam cigi nélkül többször is, pedig ha iszok, akkor kell ám a nagy önuralom :D Plusz észrevettem pozitív változásokat, a pulzusom az állandó 80-82-ről visszaállt 70-75-re, újra érzek illatokat, ezekre gondolok mindig, amikor rámjön az inger, vagy olyan helyzetbe kerülök, ahol eddig mindig rágyújtottam.

Nem azt mondom, hogy soha nem fogok többet cigizni, de szeretném kiölni a mindennapi rutinomból a dohányzást, ami 10 év után nem egyszerű.

Barátod is maga miatt kell, hogy le akarja tenni a cigit, nem miattad, szóval hiába beszélsz neki :(

2015. ápr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Egyreszt nm egyszeru letenni. Masreszt meg mive, gkndolom piszkaltad mar az anyagi resze miat, azt mondja, amit hallani szeretnel es ezel le vagy tudva.
2015. ápr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én már nem cseszegetem miatta, régen előfordult, mert nagyon aggódtam érte, de mára feladtam.

A gyerekek már nem akarnak neki puszit adni, mert "apa megint büdös".

Én már abba is beletörődtem, hogy hamar komoly egészségügyi problémái lesznek, mert már 35 évesen magas a vérnyomása, a szex sem megy már neki, viszerei vannak és az egyik lábában súlyos érszűkülete stb. Tisztában vagyok vele, hogy erőszakkal nem tudom leszoktatni, ezért is nem értem, hogy minek ígérget olyat amit maga sem gondol komolyan.

2015. ápr. 24. 08:06
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg inkább pont, hogy támogatást vár, megerösítést, segítséget.

Ha mondogatja folyamatosan, már érzi, hogy nem jó, de annyira rapja, hogy egyedül csak a szó kimondásig tud lépni.


Szerintem ülj le vele igazán komolyan beszélni vele erröl. Amikor jó kedve van nem nyomja semmi stress.

Ne azt mond neki, hogy szokjon le, HANEM kérdezd meg, hogy ha ezt mondogatja, akkor mi az ami miatt még mindig tovább csinálja. Mit gondol, hogy képes lenne-e leszokni róla? Akar-e tényleg leszokni róla? Ha akarja akkor kezdjetek utánna járni, hogy honnan tudtok segítséget kapni, mi lenne a legjobb megoldás, esetleg más leszokott emberek sikertörténeteit össze szedni, hogy lássa mi fog rá várni a leszokás alatt.

Ès egyröl biztosítani, ha nem sikerülne is te nem leszel mérges. Ès ha úgy érzi cigiznie kell, akkor ne dugiba csinálja....

2015. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
A szenvedélybetegség, függőség nehezen gyógyítható. Tisztázni kell, hogy milyen lelki vagy testi jelenségek társulnak hozzá, kialakult-e valamilyen feltételes reflexkapcsolat a dohányzás és más élettani, pszichés jelenség között.
2015. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Magas vérnyomás még csak-csak, de visszér nem alakul ki a dohányzás miatt, főleg nem ennyi idősen.

Táplálkozása, testsúlya rendben van? Nekem inkább ez a rész gyanús.

2015. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
A Sóvárgás démona című könyv lehet, hogy érdekes lenne neked.
2015. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!