Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igaza van a férjemnek? Én nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a férjemnek? Én nem osztom be jól a pénzt?

Figyelt kérdés

A férjem mivel nem tudja kezelni a pénzt, rám bízta a közös kassza kezelését. Most kitalálta, hogy biciklit akar venni és ledöbbent, hogy csak annyi pénz van a számlánkon amennyi. Teljesen ki volt bukva, hogy mire tudok én ennyit elszórni.

Én szépen levezettem neki, mert írom a kiadásokat, de mintha nem is hallotta volna, csak fújta a magáét, hogy már megbánta, hogy a kezembe adta a kasszát...

360000Ft a bevételünk és 3 gyermekünk van. Közben építkezünk is, tehát oda is veszek néha ezt-azt. Szerintetek is olyan sok ez a bevétel, hogy én "elszórom"?


2015. jún. 17. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha a teljes összeg elköltését le tudod neki vezetni értelmes dolgokra, akkor csak a benne rejlő bicikli után toporzékoló kisfiú tört ki belőle.
2015. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Inkább arról beszélj kedves, hogy mennyit nyúltál le, és a titkos magánszámládon mennyi van, amiről az urad nem tud:D


Inkább erről. És gyorsan szépen tedd vissza a közösbe, mert ha nem igy teszel akkor gondban leszel:)

2015. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ennyiből kényelmesen meg lehet élni, én is furcsállanám, ha nem marad semmi, ez nem toporzékolás.

De lehet olyat csinálni, hogy táblázatba (Excel) vezetni a kiadásokat-bevételeket. Én 3 hónapig csináltam ezt, és akkor a párom felhagyott azzal, hogy én rosszul osztom be a pénzt.

2015. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát ennyiből egy biciklinek ki kellene tudni jönni. Elhiszem, hogy egy építkezés sokat elvisz, de nem kéne építkezni, ha egy bicikli ára sincs meg. Ott kéne a sarkadra állni, hogy legalább félmilliót akkor is akarsz megtakarításban látni, ha emiatt csak 2 év múlva építkeztek, mert ha beüt a ménkő, elvesztitek az állásotokat vagy bármi baj történik, akkor is kell valamiből élni. Talán a férjed is erre gondolt, amikor kiakadt.
2015. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

3 gyereket nevelni (5 fős család)+ épitkezés? Én azon lepődök meg, hogy kijöttök. (komoly)


Azt meg lehet nézni, hogy a bicajt hogyan lehet időzíteni máskorra, vagy mást, hogy elférjen a bicikli. Nem inkább az állandó hónapról-hónapra "éppen hogy" élet szűlte feszültség a probléma és hiszti forrása? Mert szerintem is kisfiúként viselkedik, de megértem ha esetleg ez áll a háttérben (ha amúgy nem hisztis). A tartós stressz mindenkin máshogy jön ki.

2015. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
akkor vezesse ő ha annyira nagyokos!
2015. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A fix kiadások havonta: 85000Ft a férjem hitele, 80000Ft körüli a rezsi, 62000Ft a fejlesztő torna és a logopédus. A megmaradó 133000Ft-ból én 20-25000Ft-ot szoktam eltenni, de általában ebből költök, ha az építkezéshez valami kell, a biztosítások díja, betegség esetén gyógyszer, kórházhoz anyaágy, ruha, cipő stb.

A férjem most egy 100000Ft-os biciklit nézett ki. Erre viszont most tényleg nem jut.

A fixen lekötött megtakarításunk nem túl sok, de azt egyikünk sem akarja bevonni a mindennapi szükségletekre, mert az tényleg vészhelyzetre van.

2015. jún. 17. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még hitel is van... én nem tudnék ennyiből kijönni, egy ötfős család esetében, őszintén bevallom. Úgyhogy minden elismerésem a tiéd!

N

2015. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha három gyerek van, és építkeztek is...szerintem örüljön, hogy egyáltalán félre tudsz rakni!
2015. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andi80018 ***** válasza:
Ennyi pénz három gyerekkel? Az semmire sem elég, csak vegetációra. Legalábbis szerintem, főleg, ha hitel is van. Szerintem ha kijöttök, akkor tuti jól osztod be.
2015. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!