Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg én lennék a hisztis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én lennék a hisztis hárpia? Megemlítettem a férjemnek, hogy újabban az előző kapcsolatából született gyermekei mindennél és mindenkinél fontosabbak neki.

Figyelt kérdés

A férjemnek 2 gyermeke van az előző házasságából, 11 és 13 éves lányok. A volt feleségének lett egy komoly kapcsolata, amit a férjem elég nehezen viselt (a gyerekek apának szólítják az anyjuk párját). A férjem erre úgy reagált, hogy a gyerekek minden szavára ugrik (hozz el innen, vigyél el oda, vegyél meg ezt-azt stb.). Az utóbbi 5 hónap csak róluk szól, a férjem senki mással nem törődik rajtuk kívül. Én voltam az, aki a hétvégén felvetettem, hogy most már nem mehet így tovább a dolog, mire én lettem minden rossznak elmondva.

Meddig kellene ezt így elviselnünk? Hogyan térítsem észhez a férjemet?


2015. ápr. 28. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy gondolom, hogy semmi rossz nincs abban, hogy végtelenül fontosan neki a gyerekei. Nem akarja őket elveszíteni. Hogy mit tehetnél? Segíthetnél neki, hogy jó kapcsolata lehessen velük, ahelyett, hogy gyártod a plusz problémákat az életében.
2015. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezt így kívülről elég nehéz megítélni.

Lehet, hogy most foglalkozik megfelelően a gyerekeivel és eddig keveset foglalkozott velük.

Attól, hogy elváltak, neki még ugyanúgy a gyerekei. És egy embernek a gyerekei a legfontosabbak az életében.

Lehet, hogy nem kellett volna szóvá tenned. Ha a férjednek terhes lenne, hogy viszi-hozza a gyerekeket, akkor nem tenné.

2015. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Kicsit lehetnel megértőbb, tényleg nagyon rosszul eshet neki, hogy valaki mást szólítanak apának. Egyszerűen csak próbálja helyrehozni a dolgokat. Nem tudod őt észhez téríteni és nem is kell. Ő felállította az értékrendjét, amiben a gyerekei az elsők. Ez teljesen rendben van. Téged is szeret, csak másképp mint a gyerekeit. Ne komplikáld túl és ne legyél rájuk féltékeny, mert elmarod magad mellől.
2015. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy. Gondolj bele, neked hogy esne, ha lenne egy gyereked, az apjának meg egy párja, akit a te gyereked anyának hivna. Te is ugranal minden szóra, le hoznad csillagokat is az égből, hogy te legyél az egyetlen, akit z anyjuknak neveznek
2015. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
2-es nem értem miért lett lepontozva, teljesen igaza van. Abból, amit ide leírtál, nem lehet megítélni, hogy mi az a "mindig velük foglalkozik". Én azért meghallgatnám a másik felet is, hogy ő hogyan gondolja ezt. Ha azt mondta, hisztis hárpia vagy, valószínű ő nem így érzi. Valahol a kettő között lehet az igazság, talán tényleg épp most foglalkozik megfelelően a gyerekeivel.
2015. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Én azért el tudom képzelni, hogy gond lehet egy házasságban, ha a férj egyáltalán nem foglalkozik a feleségével. Természetes, hogy a gyerekeivel is kell foglalkoznia, de ha ezt ilyen eltúlzott mértékben teszi, ráadásul félelemből az számomra is idegesítő lenne. Kérdező! Ülj le vele megbeszélni, ha máshogy nem megy akkor esetleg párterápiával lehetne próbálkozni, szerintem ez egy könnyen megoldható gond, ha szakemberhez fordultok.
2015. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ha gyermeke van valakinek, minden más huszadrangú lesz,mert a gyerek az első. Ha Neked is gyereked lesz, talán megérted. Nem vagy hisztis háripa, de megértőbb lehetnél.
2015. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én eddig megértő voltam, sőt a gyermekeinknek is még őt mentegettem, hogy apa most nagyon sokat dolgozik és hasonlók, de elfogyott a türelmem. Ő eddig is rendesen foglalkozott velük, de most nagyon túlzásba esett. Már a munkahelyén is többször beteget jelentett, hogy eléjük tudjon menni a suliba és hasonlók. Nálam most az verte ki a biztosítékot, hogy az anyukája kórházba került és az utóbbi 1 héten még csak annyi időt sem tudott rá szakítani, hogy meglátogassa. Anyósom szombaton nekem sírt, hogy ő már soha életében nem fogja látni az egy szem fiát... Mikor ezt elmondtam a férjemnek, elintézte annyival, hogy ne hisztizzünk már, majd megy holnap. Azóta se ment, de hétfőn nyitásra a boltban volt, mert a nagyobbik lánya kinézett egy karkötőt.
2015. ápr. 28. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kissé gáz amit csinál,tényleg azt gondolja ha most körbeugrálja őket akkor majd jó apának fogják tartani ? Inkább egy mamlasznak,akinek ha csettintenek egyből ugrik és mindent megvesz.El kellene vele beszélgetni hogy észbe kapjon.
2015. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Te vettél csomagban kandúrt, nem igazán értem az utólagos reklamációt.
2015. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!