Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Régebben a kényszerházasságokn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régebben a kényszerházasságoknál a másik félnek nem volt semmi kivetni valója ez ellen?

Figyelt kérdés

Úgy értem:


Régen (nagyon régen) sok helyen szokás volt, hogy a család nézte ki az adott férfit a lánynak, és nem egyszer az alapján, hogy ő gazdag, ő tehetős, neki sok mindene van, van saját lakása, stb.

Viszont a férfi meg szó nélkül belement ebbe? Én is fiú vagyok, de nem tudom ezt elképzelni. Ha mondjuk sikeres vállalkozó lennék, vagy gazdag orvos, stb, és arra eszmélek, hogy egy házsártos anyuka, vagy család hozzám akarja kényszeríteni a lányát (még úgy is, hogy ha a lány próbálkozik az anyja nyomására pl), én tuti nemet mondanék.

Ez végül is így a férfi kihasználásáról szólt nem?

Vagy én látom rosszul?


Hisz nyilván nem azért akarták hozzáadni valakihez, mert szeretik egymást, hanem azért, mert a másik fél gazdag, vagyonos.

Ez ellen a gazdag félnek lehetett vagy volt kifogása? Nem tudom elképzelni, mert az ilyen időkben rengeteg kényszerházasság volt, főleg falun.


Vagy hogyan?



2015. aug. 5. 17:06
 1/7 Jézus, a Messiás ***** válasza:
100%
A gazdag férfi döntötte el, hogy kihez megy hozzá. Vagy a szülei, akik szintén valami gazdag családot kerestek. De a gazdag férfi azzal kefélt, akivel akart.
2015. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De egy gazdag férfit nem zavart az a tény, hogy csak azért akarják XY-t hozzáadni, hogy a család részesüljön az ő vagyonából?
2015. aug. 5. 17:14
 3/7 Jézus, a Messiás ***** válasza:
100%
Nyilván olyan feleséget választott a gazdag férfi, aki vagy kedvező számára is anyagilag/politikailag vagy olyat, aki tetszik neki. Szóval semmiképpen sem a lány csóró családja döntött.
2015. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára zavarta a férfit, és valószínűleg a nőt is, amiért egy életre hallgass volt a neve, hiszen őt csak megvették háztartási kiegészítőnek. Főleg, ha szerelmes is volt másba.. a férfi még megoldotta valahogy a szeretőzést, de a nőket jobban megvetették érte. Hidd el, nem voltak azok a "gazdag férfiak" sármos, ifjú titánok, többségében inkább vén, arrogáns bunkók, és a legtöbb nő akkor is szívesebben választott volna olyan férfit, aki megbecsüli.
2015. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen a házasság elsősorban vagyonközösség volt. Azért házasodtak, hogy a két család - az adott gyermekre eső - vagyona, és talán még fontosabb, hogy a befolyása egyesüljön. A szülők beszélték meg, és ha nem volt benne átverés, akkor hasonló társadalmi osztályból hasonló vagyonú párok találkoztak. Mivel nem érzelmi alapon működött, föl sem merült a tetszik-nem tetszik kérdés. Úgy kezelték, mint mi a testvéreket. Ez jutott, ezt kell szeretni. Manapság mindenki választja a párját, és ugyanúgy örökli a testvérét, és mégis sokkal több a rossz párkapocsolat, mint a rossz testvér viszony. Tehát ez nem kényszerházasság volt, ez volt a házasság.
2015. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, régen és leginkább falun a apa és az anya nézte ki a gyermekének a házastársat. Vonatkozik ez a fiúra és a leányra egyaránt. Volt mikor már kisgyermek koruktól fogva egymásnak nevelték őket. Nem kellett sokat várni, a leány 16 a legény 23 évesen már házasodott. Ez azért történhetett meg, mert a fiatalok akkor még nem rendelkeztek önálló megélhetési lehetőséggel, nem volt önálló jövedelmük, tehát mindenben a szüleiktől függtek. Ritkán volt kivétel, azok, akik valami anyagi biztonságot már megteremtettek maguknak, azoknak nagyobb volt a beleszólásuk a döntésbe, illetve városon és az iparosok körében inkább.

A szülők iparkodtak gazdagabb, módosabb házasságba kommendálni gyereküket, de a cél az volt, hogy legalább rangon alul ne házasodjon. "Guba gubához, suba subához" ahogy mondták akkoriban. A "rang" a vagyon, ami leginkább a földterület volt, jelentette a megélhetést. A leányokat kényszerítették gazdagabb férfihoz, ezt megérjük, de mi indokolta a gazdagabb férfit, hogy szegényebb leányt vegyen el? Biztos, hogy megvolt az oka: általában akkor, ha jóval idősebb volt, vagy özvegyember több gyerekkel, vagy testi hibás, -púpos vagy sánta.

Ha a legény volt szegényebb, (ilyen házasság ritkábban fordult elő) akkor ővele nem bántak jól a családban, mivel nem tudott új gazdaságot alapítani, a nagy családdal élt tovább, nemegyszer egy szobában az anyóssal, apóssal. Nem volt becsülete előttük, állandóan csicskáztatták. Tehát az ilyen házasságot kerülték a fiatal legények.

És igen, előfordult, hogy tiltakoztak a fiatalok a kiszemelt házastárs ellen. Gyakran történt leányrablás, ahol a leány szívbéli udvarlója megrendezett rablással menekítette ki a kedvesét a nem kívánt házasságból. Ezután már csak a maguk kenyerén éltek tovább, a családtól nem kaptak semmit. Illetve ismertem én egy idős asszonyt, akinek az udvarlója még régen a kútba ugrott, mert nem engedték összeházasodni a szerelmével.

Ez az eljárás falura volt jellemző, hogy mi történt a városban, arról nincs még elképzelésem se. Úgy emlékszem, hogy a Móricz Zsigmond: Pillangó című regény, illetve a Körhinta című film is érinti ezt a témát.

2015. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

a férfiakat ugyanugy kényszeritete a család mint a nőt

mert kelet valaki aki gondoza az idősödő szülöket,

a férfit mert se mosogép, se ételrendelés, se ruhabolt

kellet a gyerek hogy dolgozon a földeken gondoza az állatot aki el lehet adni napszámosnak

a nő hozománya gyarapitota a családot

azért azt mondani hogy ezzel a pasit kihasználták túlzás hisz többet nyert mint vesztett

2015. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!