Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési perben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési perben indíthatok másik pert másik személy/ intézet ellen?

Figyelt kérdés

Apa vagyok, és a gyermekelhelyezési pert nyertem, így nálam van a kisfiam. Szóval lehetnék nyugodt. De nehezen tudom megemészteni az elmúlt 1,5 évet, ami kellett ahhoz, hogy döntés szülessen.


Azt mondták ott helyezik el, ahol jobb helyen van, de ez nem így van. Az anyától tényleg csak akkor veszik el, ha kiderül róla minden nehéz felfogásúnak is, hogy ő bizony alkalmatlan anyának, és nem a gyermeke érdekeit nézi.


A legidegesítőbb a szakértői vizsgálat, amin voltunk, ugyanis amiatt húzódott ilyen sokáig a per, hisz mindent rendbe találtak az anyával (apával is). Viszont a végén kiderült a szakértői vizsgálat eredményében valótlan dolgok voltak. Bizonyítékok kerültek elő, hogy a szakértői vizsgálat több lényeges pontja nem igaz, pont az ellenkezője, így már jóval hamarabb vége lehetett volna az egésznek.


A kérdésem az, hogy a intézetet beperelhetem? Ez egy állami intézet szerintem. Ha bebizonyítom a kiadott eredményükről, hogy valótlan dolgokat tartalmaz, ami miatt hónapokig húzták/ manipulálták a bíró döntését, akkor nyerhetek velük szemben? És, ha igen, akkor megéri a perbe áldozott pénzt, mit nyerhetek, és mit veszíthetek?



2014. okt. 8. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Perelni lehet bárkit, bármire. Kérdés az, hogy megéri e ebbe újabb adag energiát, pénzt, időt fektetni. Ha Nálad van a kisfiad ez az időt, pénzt, energiát rá fordítsd inkább. Gyanítom(magamból kiindulva), hogy megviselték a történtek, így inkább az ő szellemi épségén, jólétén dolgoznék, nem azon, hogy megint belekezdjek egy elhúzódó pereskedős huzavonába, és a saját feszültségemet, bevigyem az otthonomba, ahol nyugalomra vágyom.
2014. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első kéréds hogy ők hibáztak-e. Mert ha megtévesztették őket, akkor nyilvánvalóan nem és akkor nem csoda hogy sokáig vizsgálódtak, esetleg "érezték" hogy valami nem stimmel. Ha hazudnak nekik és megtévesztik őket, azt ők nem tudják kivédeni. És azt hogy ez nem így történt hanem direkt effektíve ők manipuláltak (amit én nehezen tudok elképzelni, mert mi érdekük lett ovlna) azt marha nehéz lesz bizonyítni. Hacsak nincs erre bizonyítékod, akkor sztem ne fogj bele egy perbe, mert semmi értelme.
2014. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

OFF

Elárulnád, hogy melyik városban volt a per?

Csak azért érdekelne mert nálunk is két évig folyt egy per a gyerekelhelyezésnél, és a szakértői vélemény valahogy teli volt hazugságokkal....

2014. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges. Én a helyedben inkább örülnék, hogy lezárult végre a dolog és a javamra döntöttek, nem gyártanék még magamnak újabb problémákat.
2014. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beperelheted, de értelmetlen. Kizárt, hogy megnyernéd a pert
2014. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szolnok
2014. okt. 8. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs értelme perelni. Semmivel nem tudod bizonyítani, hogy a szakértő szándékosan adott rossz véleményt.

Ilyen eset máshol is előfordul. A szakértők is anya pártiak.

2014. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es válaszolóval értek egyet. Még ha anyagiakban nyersz is, a gyerektől veszed el az időt, és magadat "mérgeled", rövidíted az életed a sok idegességgel.

A pénz nem hogy nem minden, de a gyerek-szülő kapcsolatban szinte semmi. Felnőtt korában nem fog hálával gondolni rád azért, mert pár 100 ezer Ft-tal több lett a zsebedben 3 év pereskedés után, miközben rá még kevesebb időd jutott... Ha viszont később elmeséled, hogy kiszámoltad, hogy három éven át évi 100 ezer Ft lett volna az ügyvédi költség, és bizony kisfiam abból volt minden évben a balatoni nyaralás, akkor annak várhatóan lesz értéke számára.

2015. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!