Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme a házasságnak, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a házasságnak, ha gyakorlatilag semmi különbség közte és az olyan kapcsolat között, ahol a felek egy fedél alatt élnek, vagy nemi életet élnek?

Figyelt kérdés

2015. okt. 4. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha pl gyermekáldás van,akkor nem kell nyilatkozni az apának az apaságról(tudod név), hanem autómatikusan az apuka vezetéknevét kapja a baba :) Azért ez hidd el jó érzés ám.


Tény, hogy le lehet papírozni bármit házasság nélkül is, mondjuk vagyonról,ingatlanról stb.


Aki hisz a házasságban,az úgy gondolja, hogy a gyűrű annak a jelképe, hogy van házastársa,párja az illetőnek és akkor hordja is a gyűrűt.

2015. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Ha házasságban élsz valakivel, az egy életre szóló elköteleződés, amely rossz esetben válással végződik.


Ha együtt élsz valakivel, az egy ideiglenes elköteleződés, amely jó esetben életed végéig tart.

2015. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem erted akkor meg nem jott el az ideje hogy hazassagban elj.

Van kulonbseg meghozza egy nagy kulonbseg

En nem vagyok páááárom se baratno se elettars se mas kifejezes EN feleseg vagyok hivatalos hozzatartozo az egesz vilag elott jog es torveny es az egyhaz szerint is.

Megtisztelo szamomra

2015. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

"Ha házasságban élsz valakivel, az egy életre szóló elköteleződés, amely rossz esetben válással végződik. "


Pont ez a gond benne, hisz mikor összeházasodnak, mind a 2en kijelenteik, hogy Jóban és rosszban is kitartanak egymás mellett.. Aztán jön a rossz és hopp, válóper.


Wtf? Magyarán házasság napján egymás szemébe hazudtak.

2015. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Az az értelme, legalábbis a nő szempontjából, hogyha "jól házasodik", akkor egy életre biztosítva van a megélhetése. Mert ha el is válik, akkor is lehet egy fél vagyona. Mondom, ha jól házasodott.
2015. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent egy házasság vallási, jogi, társadalmi szempontból. Azt nem értem, hogy akik mondjuk öt éve együtt élnek, miért akarnak összeházasodni, úgyis mindenki tudja, hogy azelőtt is úgy éltek együtt, mint a házasok, számukra a házasság már csak egy papír lenne, a két helyzetük között nem lenne különbség. Maximum a szétválás macerásabb lenne, mint ha nem lennének házasok.
2015. okt. 4. 20:54
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, ha már mindegy akkor össze is házasodhatnak, nem?

De amúgy nem mindegy. Ha évek múlva is azt mondja a társam, hogy veled akarom leélni az életemet és azt akarom, hogy törvényesen is a feleségem legyél, akkor az lenyűgöző, megtisztelő érzés és hihetetlenül nagy boldogság.

Minden nő vágyik erre. Engem nem érdekel az esküvő meg ilyenek, de fontos tudni hogy a párom szeret annyira hogy elvesz feleségül.

2015. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nehez ezt megmagyarazni olyannak aki nem erti, nem erzi mi a kulonbseg. Megprobalok pontokba szedni par ervet a hazassag mellett.

- nem baratnom, parom, csajom, baratom, pasim, fium van hanem ferjem, felesegem, van kulonbseg.

-nem kell kulon procedura ha gyerek szuleteik, automatikusan apa az apa.

-egeszsegugyi dolgokban is kerdes nyilatkozat nelkul a hazastarsat tajekoztatjak.

-barmilyen hivatolos ugyben konnyebb ugyeket intezni a masik szamara.

Nem ragozom tovabb, a lenyeg az, hogy egy felsobb szintre kerul a kapcsolat, nem ideiglenes jellege van.

2015. okt. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem nő létemre. Soha kislányként sem álmodoztam erről. Jogi része ok, azt értem, tanultam is. Az szerintem zsákutca, ha egy nő azt hiszi, hogy egy férfi azzal mutatja ki, hogy mennyire szereti és most majd számíthat rá, csak mert elvette. Aki esküvő nélkül, már az összeköltözésnél nem érzi ezt és nem érezteti a párjával, hogy jóban-rosszban, azt megette a fene. Az érzelmek nem fognak változni attól, hogy van a "nagy" nap és aláírnak egy szerződést. Amúgy a legtöbb pasinak nem is kell az esküvő csak a nő miatt teszi meg vág hozzá jó képet. Ismerek olyat is ( nem is egyet) akinek a neje meg van győződve róla, hogy férje is akarta, aztán egy fenét. Sőt olyat is sokat, hogy azért lett gyerek, mert az asszony hajtotta, utána meg pasi társaságban minden sörözésnél elsírják milyen hülyeség volt, meg korai, de hát az asszonyak kellett. Szemét dolog ez a pasi részéről, mondja meg nyiltan , ha még nem érzi, hoyg gyermekre értett, de az sem igaz, hogy nem lehet egy pasiról leszűrni, hogy jó lenne e apának, szívből akarja e vagy csak azért mert ezt várja az asszony. Na meg a szülők is nyomják, hogy legyen unoka, a pasik nagy része meg úgy van vele, legyünk túl rajt. A legtöbb nem így csinálná mégegyszer főleg aki fiatalon, 25-30 évesen nősült.
2015. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Hogy értsd a legegyszerűbben megfogalmazva.

A házasságban élőknek nem kell bizonyítani semmit,hisz házastársak.

Egy élettársi kapcsolatban MINDIG bizonyítani kell,hogy együtt éltetek,együtt éltek stb.

Ne adj isten egyikőtök meghal akkor a gyászon felül nyakatokba vesztek egy olyan procedúrát,hogy bizonygatod,hogy ti ettől és eddig együtt éltetek.

Tanuk felkeresése,közös képek-videók bemutatása és még így is hónapokig tart az egész.

Tehát öröklés szempontjából nagyon is lényeges a papír.

Abban a helyzetben nem lennék egy élettársi kapcsolatban !

2015. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!