Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne az alapvető különbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lenne az alapvető különbség férfi és nő között?

Figyelt kérdés

Úgy figyeltem meg, hogy egyszerűen teljesen másképp éli meg a két nem a szerelem érzését. Tehát a szerelmi életben a legtöbb férfi a másik felet (ergo a nőt) helyezi előtérbe, míg ezzel szemben egy nő, szinte kizárólag saját magát.


Erre a gondolatra amúgy a 'I'm not there- Bob Dylan életei' című filmben is tesznek utalást, csak nem mondják ki ilyen nyíltan.


Szerintetek mennyire igaz?

(És ne feledjétek, szerelmesekről van szó, nem ér olyan példát hozni, ahol az egyik fél (a férfi) nem érez szerelmet, csak kihasználja a másikat)



2015. márc. 28. 17:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez azért nincs így

az hogy ki helyezi előtérbe a másikat és ki saját magát, inkább egyén mint nemfüggő

én legalábbis így vettem észre

2015. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
23%
egy férfi és nő között a kromoszómák számátol függ
2015. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2


Ajjaj, téged átengedtek bioszból?

2015. márc. 28. 17:54
 4/29 A kérdező kommentje:

#1


Akkor kicsit finomítok: Inkább azt mondanám, hogy a lányok úgy élik meg az egészet, minthogy ez mind róluk szól, ettől függetlenül lehetnek odaadóak, de arra is inkább úgy tekintenek, minthogy a saját elégedettségükért történt...

2015. márc. 28. 17:57
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

2es, a poén jó lett volna, de segítek, a férfinak és a nőnek ugyanannyi kromoszómája van, miután egy fajba tartoznak:D

amire Te gondolsz, az az, hogy a férfi XY a nő meg XX kromoszómákkal rendelkezik az ivarsejtjeiben


a kérdésre

én nem gondolom így

a férfi könnyebben lesz függő manapság... sokan nem tudnak leválni az anyjukról és egy "új anyát" keresnek maguknak a párkapcsolatban... míg a nők manapság kicsit önállóbbak, most merik képviselni magukat

szóval a férfi nem az, hogy a másikra öszpontosít, hanem.. hogy is mondjam... önmagától fordul el a másik javára...

van az a mondás, hogy "a legtöbb férfi szívesen elköltözne a feleségétől 30 év házasság után, de nem tudják, hogyan kell összepakolni egy bőröndbe":D és ez pontosan tükrözi mind az anya-problémát, mind pedig az önállótlanságot.. kicsit a lustaság is benne van, gondolom nem csak nekem tűnt fel, ha szétnézek gyakorin, hogy a fiúk rohadtul nem akarnak manapság udvarolni.. mert fárasztó


a nők meg önállósodnak.. talpraesett népség és talán az évezredes alárendelt szerep miatt megtanultak önállóan élni.. ugyanis a nő nélkül a régi férfiuralmú világban is összedőlt volna a ház, hiszen a nő nevelte a gyereket, vezette a háztartást, etette a családot, stb... és amúgy már az ókori kínai császárok is a feleségüket kérdezték meg, hogy belefér-e egy háború a büdzsébe:D

szóval a nők önállóbbak, szerintem egy kicsit elegük is van a régi nézetekből, haladni akarnak, csinálni akarják az életüket, stb...


és ha megnézünk egy kapcsolatot, az lenne a normális hogy két fél önállóan egymástól függetlenül mégis együtt éli az életét.. és a nő erre manapság szerintem hajlamosabb mint a férfi.. a férfi inkább igazodni akar a nőhöz


és nem csakúgy beszélek, ezt a saját kapcsolatomban is érzem! és férfi vagyok!:D


és ez csak egy állapot, ez generációról generációra változik, de a mostani férfiak rohadtul anyafüggők, ezt boritékolom!

2015. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

mindenesetre azt semmiképpen nem mondanám, hogy "alapvető különbség férfi és nő között", mert nem ilyenben jelentkezik a két nem közötti különbség gyökere... ez max tünete...

ha alapvető különbséget nézünk, akkor ja, leginkább a kromoszómák:D

2015. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#5


Érdekes amit írsz, bár szerintem ez nem teljesen mond ellent a fenti állításomnak. :)

2015. márc. 28. 18:06
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

nem is kell, hogy teljesen ellentmondjon, lehet, hogy van egy kis önzés a nőkben, de én leginkább azt érzem, hogy nem önzésről van szó, hanem kevésbé akaródzik leállni a pasival enyelegni úgymond...

például amíg én reggel ébredés után még puszilkodnék egy kicsit, ő már pattanna fel, hogy csinálja az aznapra kitalált tennivalóját, és otthagy.. persze, szarul esik, de nem arról van szó, hogy kevésbé szeretne időt tölteni velem, mint én vele.. és amikor csókidő van, akkor aztán csókol ám, de amikor nem akarja, nem... és ez tűnhet úgy, hogy "akkor csókolózunk amikor én akarom muhahahaaa", de igazából nem erről van szó, vagy legalábbis nem azért, mert az lenne a lényeg, hogy "csak akkor csókolózunk ha én kívánom", hanem végezné a dolgát, míg ha a férfin múlik az egész nap csak szerelmeskedésből meg evésből állna:D

2015. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
44%

Ne hallgass az ellenkezőkre, kérdező, mert igazad van. A probléma ott gyökerezik, hogy a férfi agyában 4x akkora helyet foglalnak el a fajfenntartási funkciók, mint a létfenntartáséi. És most figyelj: a nőknél ez az arány fordított. Nekik vigyázni kell magukra, hiszen ők anyaszerepre lettek beosztva Evolúció bácsi forgatókönyvében. Mi férfiak azért vagyunk bátrabbak, vakmerőbbek, azért vagyunk hajlamosabbak az önpusztító magatartásra, mert nekünk nem a létfenntartás a fontosabb.

Szóval, nem tudom, hány éves vagy, de ez nagyon bölcs megállapítás volt részedről. De ez nem ok arra, hogy bármiféle pejoratív felhanggal beszélj ezután a nőkről. Ők (nagyon helyesen) így vannak bedrótozva, s kész.

2015. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#9


Én nem érzem ki a pejoratív felhangot az írásomból, részemről nincs erről szó. Sőt, inkább eme felismerés hozzájárul ahhoz, hogy jobban megértsem a nőket.


Egyébként 21 éves vagyok.

2015. márc. 28. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!