Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg azok a legboldogabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg azok a legboldogabb családok, ahol sok a gyerek (minimum 4)?

Figyelt kérdés

Tegnap esti Fókusz Pluszban volt ez téma és elgondolkodtatott.

A gyerekek (száma) miatt lesz boldog egy család, házasság, párkapcsolat?


Nektek mi a véleményetek nagycsaládosok?


2015. okt. 22. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Leendő férjem álma 4 gyerek, de nem mindenáron. Természetesen, csak akkor, ha minden anyagi feltétel adott lesz. Én meg nem tudom, hogy az milyen, ha 4 gyerek van. Majd addig megyünk, ameddig mindkettőnknek jólesik. :)
2015. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekek sok örömöt adnak, az biztos. De az, hogy ki-mitől boldog, az változó. Nekünk a gyerekek csak széppé teszik az életet, más megőrül egytől is.
2015. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Talán azért, mert minél több gyerek van, annál kevesebb idő/lehetőség van veszekedni, félrelépni. Szerintem.
2015. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen emberfuggo. En sosem szerettem volna 2-nel tobb gyereket, m egyszeruen ennyi az a szam, amivel ugy erzem, h el tudok birni mind anyagilag, mind egyebkent. Ikreim vannak, egyszerre jott ossze egy fiu, egy lany, es boven eleg ennyi, ugyanis igy is sokszor buntudatom van, h esetleg nem egyenloen banok veluk...de nincs 4 kezem, vagy 4 labam es hiaba figyelek maximalisan mindkettore, 2 gyerekkel is nehez. Ezert nem vagyok nagycsalad parti. De masnal mukodik. Van olyan baratnom, ahol 4 gyerek van, es ok erre vagytak. Volt osztalytarsamek 8-an voltak testverek...nem tudom, szamomra ez teljesen elkepzelhetetlen.
2015. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értk egyet ezzel az állítással. Persze, van, akiknél működik a boldog nagy család, de ismerek ellenpéldákat is. Nem ezen múlik.
2015. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem, nem. A boldogságnak semmi köze a gyerekek számához. Ne vicceljünk már. Vannak párok, akik gyerek nélkül is tökéletesen boldogok, harmóniában leélik az életüket. Együtt. Másoknak van 3 gyerek, szintén boldogok. És vannak akik se így, se úgy nem azok. Ez teljesen egyénfüggő.
2015. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A média csak buzdítani akar a gyerekvállalásra. Egy szavát se hidd (de legalább alaposan mérlegeld). Az előttem szólók elmondták, ez egyénfüggő. A boldogságot nem lehet számokban mérni. Minimum 4? Amíg az első egyke volt, addig nem is lehettek boldogok? Vagy amikor még az sem volt?

2015. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, ki mitől érzi magát boldognak. Van, aki egyedül is boldog, a boldogság, nem egy rajtunk kívűlálló dologtól függ. Van, akinek mindene megvan, és mégsem boldog, és van, akinek épphogy telik a mindennapi betevőre, égis boldog.Ennek sem a gyerekek számához, sem más emberhez nincs köze.
2015. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem simán csak nincs idejük panaszkodni. aztán mikor fater 55 évesen meghal/belerokkan a túlórázásba akkor lesz sírásrívás. Viszont mutter jól jár, lesz mindig egy kis nyögdíj-kiegészítés.
2015. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Apámnak 7 testvére volt, de egy csecsemőként halt meg, a szegénységen kívül más gondjuk nem volt, de azt is a háborús időszak hozta, addig minden remekül ment. Nagymamám halt meg előbb, a születésem előtt pár évvel, nagyapámat még 83 éves koráig ismertem. Náluk nem voltak olyan nagy családi problémák, apám nem panaszkodott a szegénységen kívül másra a gyerekkoráról.

Viszont a másk nagyszüleim szomszédságában élt egy család 4 gyerekkel, a szülők alkoholisták voltak, na most rájuk viszont nem tudnám azt mondani, hogy boldogok lettek volna.

Mi tesómmal ketten vagyunk, mert a szüleim úgy gondolták, hogy ennyi gyerek fér bele a keretükbe, amennyit tisztességesen fel tudnak nevelni, apám eleve mindent megtett azért, hogy mi ne tapasztaljuk meg azt a szegénységet, amiben ő felnőtt. Nyilván ha becsúszott volna még egy tesó, vagy öcsém nem egyedül érkezik, hanem ikerterhesség lett volna, megtartják, de alapból mindketten két gyerekre terveztek.

2015. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!