Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A hivatalos fizetésem összegét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hivatalos fizetésem összegét hazaadom, miért akar a feleségem a másodállásomból származó jövedelmemből is?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy a másodállásommal a hivatalos fizetésem többszörösét keresem meg.

Megmondtam a feleségemnek, hogy abbahagyom a másodállást ha az abból származó jövedelemből is szeretne.

Feleségem dolgozik, ő is keres.


2016. jún. 25. 22:09
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
74%
Nem egészen értem. Közös kasszán vagytok vagy külön kasszán?
2016. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
2%
mi az, hogy hazaadod? Fizesd ki a fogyasztás és költségek rád eső részért és pont. Főleg ha ő is keres... nehogy már a te pénzedből vegyen magának új cipőt. Mert ha cipőt vennél magadnak, akkor kérd csak el az árát tőle.
2016. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Közös kassza, de a másodállásból származó jövedelmet nem szeretném közösbe adni.
2016. jún. 25. 22:21
 4/57 anonim ***** válasza:
75%

?

A házasság nem egyéb, mint gazdasági közösség.

Pont arra való, hogy amit keresel, az nem a Tied többé, hanem közös.

EZÉRT szoktak házasodni az emberek, hogy ezt a vagyonközösséget létrehozzák.

2016. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
79%
3: És úgy gondolod, amit ő keres, az közös, amit te keresel, az meg a tiéd?
2016. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Én az egyik munkahelyről származó jövedelmet hazaadom, a másikon a szabadidőm rovására dolgozom, azzal én akarok rendelkezni.
2016. jún. 25. 22:26
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válj el, mert jelenleg az a helyzet, hogy még törvényes úton is érvényt szerezhet annak, hogy megkapja a fizetésed felét.

Ha beadod a válást, akkor attól a naptól, hogy beadtad, megszűnik a vagyonközösség.

2016. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem a másodállásodból származó pénzt adod le, és a főállást tartod meg? Esetleg hagyj fel a főállással és dobj a közödbe mindent ahogy jogilag kellene.


Szerintem a teljesen közös kassza nem egészséges x százalékot kellene csak összerakni fizetésarányosan, a többit meg szabadon elkölteni.


Még az jutott eszembe, hogy a feleséged azért érdemelne abból a pénzből is, mert a szabadidőd férjként nem teljesen szabad, vele kellene tölteni egy jó nagy részét az alvást leszámítva. Megfosztod őt a társaságodtól extra pénzért. Talán még a gyereket is, ha van. Azért ez nem szép, ha már jóléltek.

2016. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
17%

Ismerős a helyzet, az érzés.

Az első házasságomban közös kassza volt, olyannyira hogy a bankkártyám a volt feleségemnél volt, meghatalmazása volt a folyószámlámhoz stb. Egy idő után kicsit félrebillentek a dolgok, mert az természetes volt hogy neki 30ezres csizmát veszünk, meg egyéb 100 dologra szórja a pénzt, de amikor előadtam hogy nekem is lenne szükségem pénzre, mert szeretnék magamnak venni valamit, a feje búbjáig szaladt a szemöldöke :-)

Aztán elkezdtem maszekolni, dugdosva összegyűjtöttem egy kisebb összeget. Mikor rájött, azonnal lecsapott rá, mert eszébe jutott hogy pont tanfolyamra akar menni amire kell az a pénz...

NEM JÓ a közös kassza! Legalábbis ilyen szinten nem.

2016. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
92%
Te csak papíron vagy házas azt ugye tudod???
2016. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!