Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kapaszkodjak még az utolsó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapaszkodjak még az utolsó cérnaszálba? Menthető még a házasságunk?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy 8 éve vagyunk együtt, és még egy éve sem vagyunk házasok.


Mindig voltak visszatérő problémak a kapcsolatunkban, többekközött az, hogy őgy éreztem mindig, hogy nem vagyok elég fontos neki.

Mindig előbbrevalóbb volt a foci, meg a haverok. Edzés után mindig a kávézóban töltötte az estéket, munka után sem hozzám jött haza, hanem a barátaival ment kávézni...


Megkérte a kezemet, örömmel igent mondtam neki... ekkor már beszéltünk gyerekekről, házaságról. Tudtuk, hogy a másik mit szeretne a jövőben...

Az esküvőszervezés időszaka tökéletesen telt...nem veszekedtünk, mindent meg tudtunk beszélni... aztán mintha a nagy nap után mindent elvágtak volna...


Újra kezdődött, hogy esténként kimaradozott... nem törődött velem... esküvő után 1,5 hónappal elment egy hétre nélkülem a baráti társaságunkkal nyaralni - mert én nem tudtam szabadságot kivenni, és ez őt nem zavarta... elment nélkülem.


És akkor következett a jövőkép... tisztában volt vele, hogy én az esküvő után minél előbb szeretnék gyereket, amivel ő is egyetértett. Aztán ahogy felhoztam a témát, elkezdett alkudozni... Majd 2-3 év múlva...neki most más a fontosabb... majd hamarosan... majd talán jövőre... és most már egyáltalán nem lehet erről beszélni...


Átverve érzem magam... :( az utóbbi pár évünk úgy telt, hogy mindig minden újabb előrelépésre én vártam, és nem keveset. Akár éveket is. Az összeköltözés is sokáig húzódott, aztán az eljegyzés is, és most a gyerkőc téma...


Én nagyon, nagyon szeretem őt, ezért is vártam mindvégig, mert most azt hittem, hogy végre egy úton haladunk... eljegyzett, szeretne feleségül venni! Aztán újra visszaugrottunk a múltba... ő még bulikról, ivászatról, szórakozásról álmodik... én pedig egy olyan férjről, aki munka után hozzámbújuk, együtt alszunk el, és a hétvégéket tartalmasan töltjük együtt.

A férjem közölte velem, hogy ő rabságban érzi magát otthon, és ő menni, és menni akar. Ő csinálja magának a programokat, és ha nekem tetszik, akkor csatlakozhatok, de nem fog otthon ülni velem :(


Elkeseredtem... nem tudom, hogy van-e így jövőnk!?


Mit tehetnék még? Már nem könyörgök neki, hogy jöjjön haza hozzám, már nem könyörgök közös programért... már jóképet vágok mindenhez, csak ne érezze, hogy bekorlátozom, de ez meg nekem nem jó így... :(


Megbeszélni nem tudjuk, mert ő nem érti, hogy nekem ez miért gond. Miért nem elég, ha a fociedzések, és a munka, és a haverok mellett hetente 1-2 estét van csak velem. Ha esetleg elmegyünk moziba, akkor sem jön haza velem, hanem mozi után a barátaival is találkozik.


Rengeteg kérdést vet fel bennem a viselkedése...

vajon már nem szeret? már nem érzi jól magát velem? mit kellene másképp csinálnom?


Bevallom már én sem akarok gyereket... addig nem, amíg ezt nem rendeztük le... mert ha el kell válnunk, akkor még most, amíg rajtunk kívül nem sérül senki :(


Mit gondoltok? Van értelme még kapaszkodnom a házasságunkba!?


K



2016. okt. 17. 15:04
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Az elhatározásom már megvan, csak véghez kell vinnem. Nagyon el vagyok keseredve :( Borzalmasan fáj! De ezt nem tűrhetem tovább.

2016. okt. 18. 14:24
 22/45 anonim ***** válasza:
83%
Ha ki szeretnéd, adni, kibeszélni a fájdalmat írj nyugodtan, sajnos tapasztalatból tudom hogy ez nagyon jó gyógyír! Ne hátrálj meg a saját életed a tét!!
2016. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, tapasztalatból tudom, csak azt hiszed, hogy ő az egyetlen férfi akire gondolni tudsz. Biztos szereted, ezt nem vitatom…mert eddig minden körülötte forgott, rá építetted a jövődet, vele képzeltél el mindent. Nézz már magadba könyörgöm, neked ő a világ közepe, neki pedig nem te vagy az? Mire vársz még? 8 év várakozás nem volt elég? Hidd el, magától az elválástól és a bizonytalanságtól félsz.

Kb ugyanebben voltam mint te, csak én nem áldoztam rá majd egy évtizedet. Nálunk 1 év ment el így, mindenért én voltam a hibás mert miért nem hagyom őt lazítani. Magamat utáltam már meg. Borzalmasan szenvedtem a szakításunkkor, majd belepusztultam. 15 kilót fogytam pár hét alatt, láncdohányos lettem és esténként magányomban iszogattam is. Egy dologra tudtam csak koncentrálni, hogy ne menjek vissza hozzá, mert biztosan nincs jövőnk. Nehezen de kibírtam.

Aztán szépen napról napra minden jobb lett. Tényleg napról napra kell élni és kicsi célokat elérni.

Aztán szépen összeraktam magam újra, kerestem új célokat, karriert építettem, új barátokat szereztem, összeszedtem magam. És elkezded élvezni az életet, az önállóságod, az elért eredményeid. És egyszer csak találkoztam a nagy Ővel, akivel az első pillanattól kezdve hihetetlen összhang volt közöttünk. Vele minden “lépcsőfokot” könnyedén vettünk, ő a legjobb barátom, a legjobban egymás társaságát élvezzük, bulizni is gyakran csak ketten megyünk el. Azóta már a férjem, két csodálatos gyerekünk van. Vannak gondok igen, vitázunk a gyereknevelésen, vitázunk a fűnyíráson…de boldog vagyok hogy ilyen “hatalmas” dolgokról vitázhatok vele. A kapcsolatunk betonstabil, bizalom és szeretet maximálisan van. És utólag visszagondolva, tényleg csak nevetek a régi, függő, gyáva önmagamom, sokkal hamarabb kellett volna lépnem. A kérdés az, hogy még hány évet akarsz vesztegetni?


Emlékszem egyszer szilveszterkor, végidős terhesen nem volt kedvem elmenni sehova, de a páromat elküldtem, legalább ő bulizzon a barátaival. Elment majd pár óra múlva csak úgy hazajött két pizzával a kezében. Azt mondta odament, de inkább egy filmnézős unalmas szilveszter velem, mint bulizás a haverjaival. És velem akarja kezdeni az új évet, akárhol is vagyok. Nagyon kedves emlékem ez nekem, de még sok hasonlóm van. Kívánom neked is sikerüljön megtalálni a hozzád való embert és tényleg könyörgöm rázd fel magad a csipkerózsika álomból, mert nincs vesztegetni való időd.


Sajnos van egy olyan érzésem, még nagyon hosszú ideig lesz utolsó alkalom... :-(

2016. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Majd írj, kíváncsi vagyok, mi történt végül.
2016. okt. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Kedves 23-as Válaszoló!


Megkönnyeztem a kommentedet. Irigyellek a mostani férjedért! Tökéletes lehet, úgy, ahogy van! Jól érzed, hogy én is ilyenre vágyom!


Épp reggel említett a férjem egy eseményt, ami egy hónap múlva lesz, és elejtettem egy olyan mondatot, hogy lehet, hogy engem már nem kell oda vinnie, mert lehet, hogy már nem is leszek vele. Láttam ,hogy meglepődött. Utána hosszú percekig csend volt, láttam rajta, hogy gondolkodik.


Határozottnak kell lennem, muszáj, mert az én férjem sosem lesz "pizzával hazatérő, értem mindent feladó" férj! És nekem egy olyan férfi kell, akinek én vagyok a hobbija!


:(

2016. okt. 20. 10:17
 26/45 A kérdező kommentje:

Mindenképpen írok, de egyenlőre nincs változás, de már igyekszem magamban elhatárolódni tőle! Lelkileg felkészülni a nagy lépésre.


Hányszor elképzeltem már... hihetetlen sok a kérdőjel bennem, hogy mi lesz utána...

Milyen lesz teljesen egyedül? Képes leszek-e egyedül fenntartani a házat, vagy haza kell költöznöm - 5 éve nem lakok otthon, elképzelni sem tudom, hogy haza menjek. Tudom-e tartani magam a döntéshez. Keres-e majd egyáltalán...


Huhh, nehéz lesz!

2016. okt. 20. 10:21
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem enged könnyen, másik ilyen balekot nem talál egy könnyen és ezt tudja...
2016. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, ne higgy majd az ígéreteinek. Mindent meg fog ígérni, csakhogy vele maradj. Ismerem ezt a típust, volt hozzá "szerencsém". Tőlem "csak" 5 évet vett el, ezt az időt nem kapom már vissza.
2016. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy annyira nem látod, tényleg a jelen rabja vagy. Abban a pillanatban, hogy különmész, már másnap elkezdessz 'gyógyulni' és már másnap jobb lesz minden. Persze lesznek visszaesések mikor magadba roskadsz és csak sírsz...de másnap megint minden jobb lesz. És pár hét után már magadra sem fogsz ismerni és nem érted mit tudtál vesztegelni 8 évig egy ilyen ember mellett.

De most komolyan...rakd már össze a képet:

Pro:

- szereted

- megszoktad

- félsz a változástól


Contra:

- 8 év szenvedés, veszekedés

- idővel még nagyobb függőség

- megalázottság, reménytelenség, kihasználtság

- elvesztegetett fiatalság

- maradandó lelki sérülések

- elszalasztod az esélyét, hogy megtaláld az igazit


8 év alatt mások egyetemeket elvégeznek, szülnek 1-2-3 gyereket, házat vesznek, költöznek...telik az életük...te meg az elmúlt 8 évedek dobhatod ki a kukába nulla eredménnyel. Mindent kezdhetsz előlről a nulláról. És minél tovább vársz annál nehezebb lesz.

Most nagyon 'keménynek' érzed magad, hogy befenyegetted 'én már lehet akkor nem leszek itt'...én is csináltam ezt. De kérdezd meg magadtól, mire számítassz mit fog reagálni? Tényleg azt hiszed, ettől majd észhez tér és teljesen megváltozik, hogy ettől majd értékelni fog és jó férjed lesz? Nevetséges.


Félre ne értsd nem ítéllek el, pontosan ugyanezt csináltam mint te. Azt nem hiszed csak el, hogy ami veled történik az egy tipikus eset, másokkal is pontosan ugyanez történik.

Hidd el, nemsokára eljön a megbánások ideje, nekem ez most, 34 évesen kezdődött el. Miért nem tanultam nyelvet már 10 éve, miért nem szakítottam vele már évekkel korábban, miért nem álltam a sarkamra, miért nem dobtam ki már az első jeleknél.

Figyelj egyetlen egy dolog bánhatsz meg az életedben, az elvesztegetett időt. Ezt soha senki nem tudja visszaadni neked. A fiatalságod, amit erre az emberre áldozol, miközben lehet ott megy el melletted az igazi, aki szeretne és vele közös fiatalkorotok lehetne. De te inkább még szenvedsz egy kicsit...komolyan ennél több tanácsot már senki nem tud neked adni. MENEKÜLJ AZONNAL. Innentől kezdve tényleg csak magadat okold, ha a gyávaságod miatt tovább szenvedsz. A te életed, te felelősséged, te választottad. Senki nem fogja helyetted élni az életed, helyetted meghozni a döntéseidet.

2016. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom, hogy ezt a kérdésedet így ahogy van küldd el a férjednek! Csak a linket, hadd olvassa a kommentekkel együtt.
2016. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!