Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Március 11. -én férjhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hegedűs Józefné kérdése:

Március 11. -én férjhez megyek. A párom és én is KHR listán vagyunk. A páromnak 3 gyermeke, nekem 2 gyermekem van. Házasság után, ha véletlenül meghalna valamelyikünk, akkor a tartozás áthárul a másik fél gyermekeire is?

Figyelt kérdés

#Házasság!
2016. dec. 21. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A masik gyereke egyenesagi leszarmazottad?
2016. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mínuszba nem lehet örökölni. Csak, akkor kerül át ténylegesen a tartozás bárkire, ha plusz is kerül vele együtt. Szóval ha örökölsz valamennyit, akkor abból rendezned kell az adósságokat. De ha nem örökölsz semmit, akkor nem kell rendezned az adósságokat.
2016. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadtad örökbe, akkor nem. A másik gyermekérét senki nem felel anyagilag akkor sem ha házasok. Tehát a páros 3 gyermekét Neked nem kel segítened anyagilag, sem a párodnak a Te gyermekeidet. Az örökös amúgy is az örökhagyó tartozásaiért csak az örökség erejéig felel. Az örökséget visszautasítani is lehet, kiskorúak esetében ezt a gyámügy dönti el.
2016. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Jó ha tudod, hogy az öröklés nem kötelező, lemondhat róla az örökös. DE! Csak egyben.

Tehát ha lemond róla, akkor minden vagyonod, tárgyad az államé lesz a tartozással együtt.

De ha nem mond le róla, akkor minden az övé lesz, és a tartozás is.

2016. dec. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Páromnan a végrehajtó 33%_ot von le a jővedelméből. Össze szeretnénk házasodni, de attól félek hogyha összeházasodunk, akkor az én jövedelmemhez is hozzányúl a végrehajtó!
2019. aug. 6. 15:40
 6/6 anonim válasza:
Én,úgy tudom,hogyha nem szeretnél tartozást hagyni a gyermekedre akkor inkább ne fogadja el az örökséget és akkor nem lessz tartozása.Jól tudom?
2021. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!