Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolták a bankszámlámat egy...

Outstep01 kérdése:

Zárolták a bankszámlámat egy éve tartozás miatt. Próbáltam ugyan annál másikat nyitni de nem engedték. Másik banknál nyithatok-e egy új számlát?

Figyelt kérdés
Volt egy magas A. hitelem amit lenulláztak amikor elvesztettem a munkahelyem. Megállapítottak egy nagyon magas törlesztőt amit nem tudtam fizetni. A számlámat zárolták és elindították a behajtást. Sikerült a behajtócéggel megegyezni egy számomra is megfelelő törlesztőrészletről. Törlesztem a tartozásom de amíg az fennáll addig nem nyithatok a banknál másik számlát. A kérdésem az hogy másik banknál nyithatok-e? Szükséges lenne mert a párom számlájára érkezik most a fizetésem de úgy néz ki hogy nem fog már sokáig tartani a kapcsolatunk.

2014. dec. 29. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
nyithatsz, de ha arra játszol, hogy kikerüld a törlesztést, a bank a munkáltatódnál fogja tiltani a fizetésed!
2014. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem játszom semmire és a törlesztést csekken teljesítem már a behajtó és nem a bank felé. Mivel jelenleg nincs bankszámlám csak a zárolt így ha arra utaltatnám a fizetésem akkor nem férnék hozzá ezért kell egy másik saját számla mert a páromét én nem használhatom teljes joggal.
2014. dec. 30. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem írj a bankodnak a megállapodásról a behajtóval, és kérd, hogy oldják fel a számla zárolását. Elvben ilyenkor feloldják. Ha mégsem, ráérsz akkor másutt számlát nyitni.


Azért írj, és ne csak bemenj, mert az írásnak nyoma marad, arra muszáj, hogy hivatalos választ adjanak. Talán az email ilyen szempontból a legjobb, mert ott a tartalom is rögzített, a levélnél meg nehéz bizonyítani, hogy mi volt a leveledben. Azt, hogy most máshova kapod a fizut, azt ne írd bele, az nem biztos, hogy teljesen jó úgy.

2022. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!