Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerinted mindegy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted mindegy, hogy milyen neművel köt az ember házasságot?

Figyelt kérdés

Alex Fly nevű felhasználó ezt írta:


Azt kell megérteni, hogy Isten a szexualitás keretéül a házasságot határozta meg. Azon kívül bűn. Ezt nem ember határozta meg így.


A kérdésedre válasz természetesen az, hogy a szeretet győzne. De attól hogy szeretünk valkit, a bűn még bűn marad. Isten szemében a nemi élet csak a házasság keretei között elfogadható, akármilyen nemű is az illető. És a házasság definícióját is ő határozta meg.

-

Ezek szerint akár kivel, mivel köthet házasságot az ember?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

#40



2017. máj. 19. 09:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A házasság egy gazdasági szövetség. Régen semmi köze nem volt a szerelemhez vagy a szexhez.
2017. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Úgy van, ahogy #1 írta. Engem nem érdekel, ki milyen nemuvel köt házasságot. És Isten sem érdekel, főleg, amikor végtelen pruderia mögé bújnak a nevében.
2017. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Nekem aztán mindegy.

Én ismerek olyan leszbikus párt, akiknek eszük ágában sem lenne összeházasodni, mert szerintük röhejes lenne. Mindketten nőnek érzik magukat, ki lenne akkor a férj?

2017. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy tudom, Isten(=az egyház) szemében a homoszexualitás is bűn, ergo a házasság sem "legalizálná" a szexet.

Mondjuk én ateista vagyok, és támogatom a melegházasságot is...

2017. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
#4 akkor Isten tök jófej lehet, hogy valakit homoszexuálisnak teremt, aztán eldönti, hogy ez bűn...
2017. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Én is támogatnám a melegházasságot és sajnálom, hogy Magyarország ennyire homofób. Ezek az emberek nem divatból, hóbortból melegek. Sőt, a homoszexualitás még csak nem is betegség. A linkelt kérdésben valaki meg akarta gyógyítani őket...:D

Az meg kit érdekel mit határozott meg Isten, mivel Isten nem létezik. Ha pedig mégis létezne az egész humbug, akkor az emberiség 90%-a a Pokol bugyraiban égne el, mert "bűnözött" valamit.

2017. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

Igen, teljesen mindegy, mivel ez egy gazdasági szerződés, ahogy az első is írta.

Az meg, hogy "Isten" mit akar, teljesen lényegtelen, mert nem hiszek benne és nem támogatok egy vallást sem. Bár igazából ha mégis létezik, akkor sem változtatna a véleményemen semmit, mivel a legönzőbb és legbosszúszomjasabb roh@dék s-ggfej az univerzumban (legalábbis a bibliai portéja alapján).

2017. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Támogatom a melegházasságot, de szerintem nem ez a legfontosabb szempon, kérdés vagy probléma a homoszexuálisok esélyegyenlőségének megteremtésének.

Mármint tök jó dolog, de amíg mondjuk macerálják őket suliban, amíg elverik őket, vagy akár lemészárolják őket egy meleg bárban, egyéb módon megkülönböztetik őket a társadalomban, addig a házasság a legkevésbé fontos dolog szerintem. De persze, abszolút támogatom, csak nem tartom elsődleges fontosságúnak a kérdésben.


A házasság még manapság is nagyon sok helyen inkább gazdasági szövetség (néhány helyen akár pedofíliával egybekötve), mint szerelem kérdése, nyilván kultúrától meg egyéntől függ, ki mennyire tartja fontosnak.

Én nem tartom annak, de egy velem egy idős szudáni nőnek mondjuk kb vége az életének, ha nem megy férjül, főleg ha nem szüzen :D

2017. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
6%
"Azt kell megérteni, hogy Isten a szexualitás keretéül a házasságot határozta meg" DE!!!!! melyik Istenröl tetszik beszélni?????
2017. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Két leszbikusnál miért kéne férjnek lenni? Az a lényege az egésznek, hogy egyikük sem akar férjet. Mindketten egymás feleségei lesznek.
2017. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!