Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Özvegyi nyugdíj kapható két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Özvegyi nyugdíj kapható két személy után?

Figyelt kérdés
Ha van egy hivatalos élettársam, és utána egy másik személlyel házasságot kötök, viszont sajnos mind a kettő elhalálozik, akkor nekem két özvegyi nyugdíj jár? Mint tudjuk, a közjegyző által jóváhagyott élettársi kapcsolatból az élettárs elhalálozása után özvegyi nyugdíjra jogosult az özvegy. Ez a paragrafus érvényes a házastársakra is. Van törvény, ami kizárja a kettős özvegyi nyugdíjat?

2017. aug. 12. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal az egyik semlegesíti a másikat. Kicsit zavarosan írtad le, de ha jól értelmezem: ha az élettárs mellett megözvegyülsz, majd újra férjhez mész, akkor onnantól nem számítasz özvegynek. Vagyis az özvegyi nyugdíj talán már ekkor sem jár (ebben nem vagyok biztos, kacifántos helyzet), de ha a férj elhalálozik, akkor onnantól tuti, hogy csak utána fogod kapni.

Illetve korodtól is függ, hogy mennyi ideig kapod, ha te magad nem vagy nyugdíjas, akkor egy év, ha nyugdíjas vagy, akkor az emelt összeg szintén egy év, utána kisebb összegben kapod életed végéig.

2017. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A házasságkötés megszüntei az előző özvegyi nyugdíjra való jogosultságot amíg tart a házasság.


Ha összeházasodsz valakivel akkor nem kapsz semmit az előző élettársad/férjed után.

Bejegyzett élettárs után akkor kapsz özvegyi nyugdíjat, ha vagy minimum 10 éve együtt éltetek megszakítás nélkül, vagy minimum 1 évis és van gyerek.

2017. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kettesé a pont, csak azt nem értem, miért írtok mind a ketten a férj elhalálozásáról... Én vagyok a férj!
2017. aug. 12. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, valóban nem írtál nemeket. A lényeg ettől ugyanaz, nem kaphatsz egyszerre kettejük után.
2017. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz ugyanazon jogcímen két támogatást kapni, viszont a kettő közül a magasabbat.
2017. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!