Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hazassag utan az okmanyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazassag utan az okmanyok csereje, hogy mukodik? Vagy nem kotelezo a nev valtozas miatt masikat csinaltatni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 2. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Bemész az okmányirodába a házasságival, és megmondod, hogy új okmányokat szeretnél. Ingyenesen megcsinálják. Lakcímkártyát azonnal, személyi asszem egy hónap volt, mikor nekem utoljára kellett. TAJ, adókártya még ami fontos, meg útlevél, ha van.
2017. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egyből mentem a házassági anyakönyvi kivonatommal az okmányirodába, egy héten belül megkaptam a jogsim, személyim, útlevelem postázva. A TAJ kb 10 perc volt az adókártyára még várok, bár azt mondták, 3 hónapon belül kiküldik (májusban volt az esküvőm, LOL). Mindezt persze 0 forintért. Szerintem minthogy anyakönyveztetve már más néven szerepelsz, meg kell változtatnod a hivatalos okmányokon is a neved.
2017. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már felvetted a házassági anyakönyvi kivonatban máshogy a neved, akkor le kell!!!!! cserélni az okmányaid, mert más a neved. A házasság jogi dolog. Miért nem hagytad meg a sajátod és nem kellene futkosni, de már késő.
2017. szept. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szivesen futkosok csak nem tudtam , h hivatalbol lesz masik vagy nekem kell intezni.😉


Koszonom mindenkinek!☺

2017. szept. 4. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Èn rögtön esküvő utàni hétfőn elkezdtem intézni okmànyirodàban. Lakcímkàrtyàt 500ft azonnal megcsinàltàk, személyit 1500ft kb 1 hónap utàn küldték. Adókàrtyàt 1 év utàn postàztàk ki. A tajkàrtyàt csak 1 hónappal esküvő utàn intéztem de màr ennyiért is morogtak a kórhàzban... mikor idö közben vérvételre mentem.


Ha nevet vàltoztatsz akkor a lehető leghamarabb meg kell csinàltatni.

2017. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom is házasság (és dilemma) előtt áll.A "né"plusz saját neve nagyon hosszú lenne,arra gondolt,hogy mivel a keresztnevét gyakorlatilag csak hivatalos iratokon használja,mert mindenki becézi,viszont hivatalos név a becézése is,megváltoztatná ezt is egyszerre.Nem tudom,lehetséges-e.

Példa,hogy értsétek:Szombathelyiné Kovács Katalin helyett Szombathelyiné Kovács Kata lenne.

Szóval ezt 1 lépésben vajon meg lehet változtatni?

2017. szept. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, két külön procedúra, előbb megváltoztatja a keresztnevét, aztán a házasságban már felveheti úgy, ahogy leírtad. De egy lépésben nem megy, a házassággal csak a vezetéknév változhat.
2017. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem,köszönöm!
2017. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

En nem lennek 'ne'. Igy a ferjem vezetek nevet veszem fel es az en kereszt nevem.😊☺ De am igen az egy kulon procedura ha Katat szeretne. Elobb kervenyezni kell a Katalin nev valtoztatasat.


Koszonom a segitsegeteket!☺

2017. szept. 9. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!