Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külföldivel külföldön kötött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldivel külföldön kötött házasság honosítása?

Figyelt kérdés

Szituáció a következő:

Én magyar-szlovák kettős állampolgár vagyok, a férjem szlovákiai, csak szlovák állampolgársággal rendelkezik. Házasságot Szlovákiában kötöttünk, egyházilag (érvényes mint polgári is). Hogy álljak neki a honosításnak? Melyik hivatalok szolgálnak erre?

Ilyen kombinációra a google nem dob ki semmit :D

Illetve érvényes lesz egyáltalán a házasságunk ha MO-n kötelező a polgári esküvő is?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. okt. 12. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Ha polgári házasságként is elfogadják az egyházi esküvőt, akkor kell kapnotok egy hivatalos papírt arról, hogy házasok vagytok (házassági anyakönyvi kivonat).

Ezzel beslattyogtok a magyar konzulátusra, és kéritek - a formanyomtatvány kitöltésével- a magyarországi anyakönyvezést. Ezzel az új, férjezett nevedre fognak anyakönyvezni Magyarországon is.

Ami az adott ország joga, abba a másiknak nincs jogalapja beleszólni, tehát ha a szlovàk jog szerint az egyházi esküvő polgári jogi házasságot ad, akkor azt Magyarországnak el kell fogadnia (persze az anyakönyvi kivonat kell hozzá).

Mondjuk azt nem tudtam, hogy Szlovákia engedi a kettős állampolgárságot.... úgy tudtam, hogy nem.

2017. okt. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az anyakönyvi hivatalban kell az ilyet intézni.

Érvényes lesz a házasságotok Mo-n is, csak jár némi papírmunkával, utánajárással meg költséggel. Le kell majd fordíttatnotok (valszeg a magyar OFFI-val) a szlovák házassági anyakönyvi kivonatot, és az alapján a magyar anyakönyvbe is bejegyzik hogy házasok vagytok.


Hívd fel a hozzád legközelebb eső anyakönyvi hivatalt, és kérdezd meg, mi az eljárás, milyen papírok kellenek stb.

2017. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az útmutatást és az információkat! Hasznosak voltak.


#1: A szlovák állam csak 2014-ben hozta ezt a törvényt, miszerint ha vki más állampolgárságra tesz szert, attól elveszik a szlovákot. Én még e törvény hozatal előttől vagyok kettős, így tőlem utólag nem vehetik el.

Ezen kívül nem vehető el azoktól, akik házasság révén igénylik ezt, mint pl. most a férjem, ill. majd a születendő gyerekeink is emiatt automatikusan kettősek lesznek. Tőlük sem vehetik el. Csak a többiektől.. ha rájönnek :)

2017. okt. 13. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!