Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megoldódhatnak azok a problémá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldódhatnak azok a problémák amelyet újra és újra átbeszélünk, mégsem változik?

Figyelt kérdés
21 eves no vagyok, a férjem kicsit idosebb, van egy 11 hos kisfiunk, es 2 eve elunk hazassagban, 3 eve elunk egyutt. Nagyjabol a terhesseg elejen kezdodtek a gondok. Nagyon fiatalon vallaltam gyereket, nem is igazan voltam ra felkeszulve. Ugy erzem, hogy igyekszem elvegezni minden otthoni dolgomat es ellatni a babankat, de mindig van ami nem jo. Kicsit nyugodtabb es lasubb termeszetu vagyok, 2x gondolok meg dolgokat, es ez sajnos itthon is meglatszik, hatarozatlan vagyok, nem tudok donteni csak hosszas merlegeles, gondolkodas, pepecseles utan, akar kisebb dolgokban is. Mind ezek melle kaptunk egy gyonyoru kisfiut, de szuper eleven es hisztiset. Mar lepeget, esik-bukik, mindent szetszed, ha nem engedem, vagy megprobalom elterelni a figyelmet, hisztizik, nyujtja a kezet, hogy vegyem fel, de 11 kilot nem birok cipelni allandoan, es a hazimunkat is kellene vegezzem. Szoval a picirol egy fel pillanatra nem vehetem le a szemem mert baj tortenik. Igy nagyon nehez normalisan megfozni, kitakaritani a lakast. Ebbol jottek a problemak. A ferjem tisztasagmanias. Egyszer azert, mert nem toroltem le a port a szekreny tetejerol, csak 2 honappal ezelott,maskor azert, mert nem raztam ki az agynemut, azutan meg nem porszivoztam fel 2 napja. Azutan ha mindben rendben van, akkor mert nem kerdezem meg,hogy milyen napja volt este, es buval belelt vagyok. Folyamatosak a veszekedesek, heti 1-2 vita biztos van. Mert rendetlen a lakas vagy mert nincs kedvem mar az egesz napos megfelelesi vagy utan jopofizni es ideges vagyok. Pedig eskuszom, igyekszem, minden 2. nap fozok, porszivozok, port torlok, mosok... stb. Nem jarok el itthonrol dumcsizni baratnokkel vagy hasonlok, igyekszem a dolgom elvegzni ami lasabban is megy a hatarozatlansagom miatt. Igyekszem kiszolgalni, megengedem neki a furdovizet, talcan viszem be a kajat neki az agyba, mert igy szereti. Reggelit nem csinalok ez igaz, mert nincs erom felkelni reggel, mikor atlagosan hajnali 2 korul fekszem le aludni,vagy a pici miatt, vagy mert veszekedtunk, vagy mert takaritok, hogy rend legyen reggelre, uzsit sem rakok neki, mert ha este elcsomagolom, az nem jo, nem szereti, hanem reggel frissen. Eskuszom,a sok cirkusz utan nincs kedvem jokedvu lenni, mikor meglatom, nem jon, hogy odabujjak hozza, hogy kedveskedjek es ez is vita tema. Egy-egy veszekedes alkalmaval en is kitelek magambol, kiabalok, mikor elvarja, hogy csili-vili lakas legyen, ne legyen harmadnapos, csak max. masnapos kaja, es a kis orokmozgo picit is lassam el. Ramhordja, hogy felelotlen vagyok, rossz anya vagyok, hisztis vagyok, egesz nap alig csinalok itthon valamit, hogy ideges vagyok vele. Ha valamit rosszul mondok akkor felre ertelmezi es vita lesz belole. Mar felek, hogy este mikor ha jon, mibol lesz a vita, mit ert felre. Elegem van!! Nem tudok mar hozza kedves lenni. Igazan meg sem tudjuk beszelni,mert en maskepp mondom,o meg megint teljesen maskepp latja a tortenteket. De ha meg is beszeljuk, nagyreszt en kerek bocsanatot, mondja hogy o is valtozik, hogy lead az igenyeibol, hogy kedvesebb lesz velem. De 1 het es ujra a vita.... A terhessegem ota csak nagy ritkan kapok dicsero, elismero szavakat,hogy csinos vagyok, hogy okos vagyok,vagy hogy egyaltalan szep felesege van. Ugy erzem, hogy nagyon sok kezd lenni... Van nekem is hibam, mint mondtam, lassu, hatarozatlan vagyok,es kiborulok mikor ilyeneket vag hozzam es en is kiabalok vele mikor veszekszunk, sokszor nagyon csunyan. Azt mondja,egy-egy vita után hogy neki csak kedvesseg kellene de nekem mar nincs erom csokolni, oda bujni hozza.De aztán megint előjon,hogy nem vagyok kepes elvegezni a dolgomat. Kerlek segitsetek. Valtozhat ez a helyzet? Tud valtozni vagy soha? Kezdek nagyon magamba fordulni, vagy 2 honapja nem nevettem, csak a megfeleles, hogy minden jo legyen, azutan meg a vita... Kezdek arra a szintre jutni, hogy a ferjem szamomra semleges, nem vagyok szerelmes de azert szeretem, de megsem szeretem ugy... Nem tudom pontosan, csak mar nem erzem azt mint regen, legyen minden rendben, ne veszekedjunk, de nem is akarok osszebujni vele, vagy hozzabujni, vagy simogatni, es megcsokolni sem igazan, csak legyen nyugi. Mi van velem? Valtozhatok? Valtozhat az egesz es meg jo lehet?
2018. febr. 1. 02:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Bocsi, de ezt kicsit te is elrontottad szerintem, azzal, hogy az elején teljes mértékben kiszolgáltad, és persze így ezt most is elvárná.

Ne legyél senkinek a 2. anyukája, kicsit nehéz lesz ezt visszafordítani, de talán még sikerülhet, ha leülsz vele beszélni és ezt így elmondod neki, ahogy ide leírtad nekünk.


Ő miért nem segít be a házimunkába? Miért kell tálcán meg ágyba bevinni a kaját? Mármint ez nagyon kedves gesztus, ha nem várja el és mondjuk néha ő is kedveskedik neked hasonlóan..

Elhiszem, hogy otthon vagy, de nem egyszerű azért mindent jól csinálni, ezt ő is beláthatja.

Beszélj vele, hátha kicsit belegondol a te helyzetedbe.

A gyerkőccel mennyit foglalkozik?


25N

2018. febr. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Jól értem? Van egy tisztaságmániás ember, aki elvárja a rendet ahelyett, hogy megteremtené. Ezt nem tisztaságmániának hívják, hanem suttyóságnak. Ha olyan pedáns lenne, nem rád várna.

Nyilván nem voltál felkészülve az anyaságra, mert gyereket azzal illik vállalni, akivel jól lehet egyttműködni. A te férjed nem ilyen.

2018. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű ezzel, de simán el tudom hinni hogy az idegeire ment a határozatlanságod és lassúságod. Én egyetértek azzal, hogy háziasszonynak lenni ugyanolyan teljes értékű munka, mint munkahelyre járni pénzt keresni, DE ez egyben azt is jelenti, hogy valóban a te dolgod rendben tartani a lakást. És ha gyakran van rendetlenség még a 8-10 órás munkanap végén is (ahogy elismered) akkor jogosan mondja a férjed, hogy nem végzed el a dolgodat. Lehet, hogy nincs mindenben igaza, de ebben az egy dologban igen.


Nézd, lehet, hogy végleg elhidegültetek egymástól, és a férjed túl igazságtalan. Ez esetben nem tudsz mit tenni, és nehéz lesz megmenteni a házasságotokat. De az is lehet, hogy a férjednek is van igazsága, és össze kell szedned magadat. A határozatlanság, pepecselés, merengés, lassúság nem jó dolgok, és bár 21 évesen még nincs sok tapasztalatod, de ez garantáltan probléma lesz az életed más területein is, nem csak a házasságodban. A férjedtől függetlenül is kezdened kell ezzel valamit, és a stresszeléstől sajnos csak rosszabb lesz.


A döntésképtelenségtől szenvedő embereknek fontos fejben tartania, hogy kis dolgok esetében általában MINDEGY, hogy a fejedben felmerülő lehetőségek közül mit választasz, csak csináld, és ne akadj meg állandóan.

2018. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbáltunk beszélni róla. Súlyosabb viták után elismeri, hogy ő is téved pár dologban, de pár nap és kezdődik előröl. A kicsifiúval foglalkozik, attól függően, hogy mennyire volt nehéz vagy idegesítő a napja. Mondjuk nem eteti, nem fürdeti, nem pelenkázza, nem öltözteti, de ha jobb napja volt akkor játszik vele egy kicsit. Rendetlenség a lakásban soha sincs! Mindig elpakolok, és 2-3 fogásos vacsit készítek ami után sem áll soha halomban a mostlan mikor hazaér. Max a tányérokat néha nem mosom el este amiből ettünk, csak reggel. Vagy ha egyik nap fáradt vagyok kiporszívozni, akkor megcsinálom a köv. nap. De mindig elpakolom a férjem, a pici és magam után is, legyen az a szobában hagyott szennyes ruha, mosatlan, csokispapír vagy akármi szemét amit nem vitt ki a kukába, vagy azon a napon századjára is szétszórt legó darabok. Igyekszem, de látom rajta, hogy idegesíti, ha arra jön haza, hogy a kicsi szétszórta a játékokat, az lénygtelen, hogy előtte 20x pakoltam össze. Ha valamire nincs erőm megcsinálni egyik nap, akkor megcsinálom a köv. nap de sosem hagyom a harmadik napra. Függönyöket kb 3 havonta mosok, az ablakokat nagyjából havonta pucolom meg, de a belsőtéri üvegeket, tükröket naponta takarítom. Minden héten megpucolom a bútort, csak a tetejére félek felmászni letörölni a port, így ez jóval ritkábban van, mint ahogy a csillárokat is ritkábban takarítom, kb 2-3 havonta. De nem tudom puccba vágni az egész lakást állandóan, így is nagyon kevés időt fordítok a picire, mert inkább a házimunkát csinálom, lehet ezért is olyan nyűgös sokszor. Nagyjából ennyi jutott most eszembe.
2018. febr. 1. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így van akkor te igenis egy nagyon jó háziasszony vagy, akit a férje nem értékel eléggé. Sajnálom hogy ez van. A sokszor átbeszélt, de mégsem javuló problémák általában nem szoktak a sok+1-edik beszélgetéssel megoldódni.
2018. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

már bocsi de az hogy "jobb napjain kicsit játszik a gyerekkel", az nem túl nagy törődés.. nekem úgy tűnik, megszokta a férjed, hogy elkényeztetted, és most háziszolgának néz, lekezelően bánik veled, kb. mint egy alárendelttel, egy gyerekkel, valószínűleg, mert úgy is viselkedsz. nem kell ennyire kiszolgálni és kényszeresen végezni a kötelességeidet, már a leírásodból is látszik, hogy agyon stresszeled magad, mintha világvége lenne, ha valamivel nem készülsz el időben. mégis mi a kedves férjed, egy zsarnok? méltóztasson ő is foglalkozni a közös gyereketekkel (az nem foglalkozás, hogy néha játszik vele egy kicsit) és nem elvárni mindent úgy, hogy ő nem tesz hozzá semmit. állj a sarkadra, legyél következetes, határozott. a teszetoszaság és bizonytalanság tényleg idegesíti a férfiakat... ha nem megy, játszd meg a magabiztosságot. fake it 'til you make it...


25n

2018. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
és igen, túl korán vállaltatok gyereket, nem ismerted meg eléggé a férjed, hogy összeilletek-e, illetve a saját személyiséged se volt még kellően megerősített, nem dolgoztad meg a bizonytalanságod, döntésképtelenséged.
2018. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!