Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miről szól a házasság? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miről szól a házasság? Mit jelent ma az ha összeházasodsz? Miért válnak el az emberek, ha nem is tartanak ki egymás mellett?

Figyelt kérdés
Nem arról kéne szóljon, hogy örökké együtt legyünk? A bajban is? Hogy képesek legyünk megújulni? A házasság egy örök élet, egy döntés, ami tudatos?

2018. máj. 17. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Két emberen múlik. És mint ilyen, kiszámíthatatlan. Akarhatok én akármennyire megújítani, ha a másik fél megy amerre a szél fújja. Szerintem amiket mesélsz, az utópia a mai világban. Legfeljebb azért maradnak együtt az emberek, mert félnek egyedül maradni, de szó nincs megújulásról és kitartásról.
2018. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem meséltem semmi kedves 1 válaszoló. Tucat kérdés volt. De értem az álláspontod. Nem feltétlenül érték egyet.
2018. máj. 17. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

#1 de ha csak utópia a házastársi hűség és szolidaritás stb., akkor minek házasodni?


Engem az akaszt ki, mikor valakinek mindenből csak a pozitív részek kellenek. Legyen ám háromszáz fős esküvő, csillivilli lagzi, meg előtte jegyesfotózás meg minden kutyafüle, könnyezzen a rokonság, hogy most örök életre társat talált magának a kicsi fiuk/lányuk - de aztán kb. ennyi, mert az egymás mellett való kitartást, toleranciát, szolidaritást meg már büdösnek gondolják, pár év múlva jön a balhé, a válás vagy megcsalás.

2018. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A házasság szerintem egy jogi szerződés ami sok esetben pratikus lehet, de semmi más. Igaz nekem már kislány koromban se voltak romantikus (örök szerelem és blablabla) elképzeléseim a témában, ahhoz túl pragmatikus vagyok, ez a mai napig nem változott. Egyébként meg inkább legyen lehetőség elválni, mint hogy az embernek egy életet kelljen leélni például bántalmazó kapcsolatan, csak mert fiatalon elkövette azt a hibát, hogy rosszul választott. Te dönthetsz akárhogy, az a te részed a dologban, de a másikon is ugyanolyan mértékben múlik a dolog. Ha a döntésed például hatalmas hibának bizonyul, akkor miért akarnál foggal-körömmel kapaszkodni belé?
2018. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Tőlem távol áll a házasság, szerintem nem ezen múlik, hogy szeretek-e valakit és hogy kitartok mellette.

Észrevételeim szerint ma a házasság:

1. A régi szokásoknak híven, mert szeretik egymást és ez a következő “lépcső”.

2. Anyagiak és tulajdon.. ( ismerősi körben nem egy lány lett így, jómódú a válás után )

3. Villogás, álca, többnyire a nő erőlteti ( szintén ismerősök között van pár lány aki mások előtt viloghat, hogy őt mennyire szeretik, milyen faxa a kapcsolata) Ez szokott hamar véget is érni, mert szétmennek vagy megcsalják egymást. Nem bírják a terheket, nem megoldani akarják csak elhagyni a problémát.

- Ide tudnám sorolni az elhamarkodott döntést is. Azt hiszik, hogy minden ugyanilyen jó lesz házasság után is, de az első “bajban” bepuccsol az egész és jön a könnyebb út.

A válásnak pedig számos oka van és egyénfüggő.

2018. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

A házasság nekem egy ígéret, hogy kitartok melletted, a bajban is, és te is ugyanígy teszel.

Az ígéret, mint olyan, nem minden esetben betartható. Nem örök érvényű törvény tehát, de valami olyan, amihez megpróbálok igazodni.


Persze, az én környezetemben is van olyan, akire azt mondom, hogy ezért kár volt házasodni. :D

2018. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfogadtuk, hogy igyekezni fogunk a lehető legjobban elfogadni és szeretni egymást. Akkor is, ha baj van, akkor is, ha valamelyikőnk hülyeséget csinál. Nem adjuk fel. Ha valamelyikünk mélyponton van akár a kapcsolatunkkal kapcsolatban is, akkor a másik segít összeszedni magát. Egy csapat vagyunk, egy család, feltétel nélkül szeretjük és tiszteljük egymást. Számunkra ezt jelenti, 10 éve működik. Ki merem jelenteni, hogy jobban, igazibban szeretema a férjem, mint az első, rózsaszín, föld felett lebegős időkben, és biztos vagyok benne, hogy ez kölcsönös.
2018. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy Kérdező?
2018. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
25-30 év között. Jegyben a szerelmemmel.
2018. máj. 18. 13:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Őszintén hittem abban, amit leírtál.

Két év után vállaltunk gyereket, az első két év nagyon jó volt hármasban, hittem akkor.

Otthagyta a munkahelyét egy ígéretért. Nem vált be, szóval 14-16 órát dolgoztam naponta egy gazdaságban, lókuki pénzért, aztán otthon várt a második műszak, mert a gyereket ellátta, aztán ennyi.

Háztartás, kert, állatok, mind rám vártak.

Aztán kibalhéztam, hogy menjen dolgozni, vagy kezdjen magával valamit.

Lett új munkám nekem is, szépen alakult az életünk.

Egyre agresszívabb lett, de nem mondta meg, hogy mi baja, csak passzívan nyomta a hülyeséget, féltékenykedett, egy este otthagyott.

Mint később kiderült, viszonya volt, de a csaj nem kért belőle, így visszajött, bocsánatot kért.

Nem tudtam a viszonyról, munkahelyi stresszre gyanakodtam.

A nagy megoldást végül a szándékos teherbeejtésemben látta. Veszélyeztetett terhes lettem, lejárt a szerződésem a munkahelyemen, ő meg megint csalni kezdett.

Egy éves volt a kicsi, mikor lebukott.

Elváltunk.

2018. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!