Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek a gyerek (ek) érkezése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek a gyerek (ek) érkezése mennyire/miben változtatta meg a kapcsolatotokat? Megváltoztatta-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én bevallom, azért tolnám még kicsit a babavállalást, mert annyira jól érzem magam a férjemmel kettesben, tökéletesnek érzem jelenleg a kapcsolatunkat. De akarunk babát, tervezzük, hogy hamarosan elkezdünk próbálkozni, de én mégis csak félek attól, hogy milyen lesz utána. Félek, hogy eltávolodunk, főleg a kezdeti időszakban, amikor az életünk annyira másképp fog kinézni- ő látástól mikulásig dolgozik, hogy nekünk mindenünk meglegyen, én meg majd a babával törődök naphosszat. Attól nem félek, hogy megcsal vagy elhagy vagy gyökeresen más ember lesz, mert annyira úgy gondolom, hogy ismerem, most is meg tudjuk beszélni a problémáinkat, egyikünk sem az a magában tartós típus, és közösen igyekszünk kompromisszumra jutni, amióta ismerem és együtt vagyunk (5 éve) nem igazán volt komolyabb vitánk vagy veszekedésünk, pedig voltak krízishelyzetek bőven. De az igenis aggaszt, hogy nem lesz ennyire bizalmas és közeli a kapcsolatunk, mint most, amikor minden szabad energiánkat egymásra tudjuk fordítani.


Nektek miben és mennyire változtatta meg a baba a kapcsolatotokat?


Köszi a tapasztalatokat előre is!


2018. aug. 1. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Semmi sem változott, csak szülők lettünk. 3 gyerek van.
2018. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen más lett. Minden változott. Nehéz elmagyarázni. Hárman, majd négyen lettünk. Nagyobb a felelősség, kevesebb az idő egymásra. Mi jól bírjuk, de tény, hogy nagyon más. Mondjuk én nem vagyok az a nagyon elvetemült anyuka típus. Inkább igyekeztem egyszerűbben, gyorsabban csinálni a kötelező dolgokat.
2018. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem a baba érkezésétől függ. Ha egy kapcsolat a gyereknelőtt is olyan jó mint a tiétek, akkor az csak jobb lehet egy babával. Nehéz és nem habostorta, de negatív irányban nem hinném hogy változni fog. Itt akkor van probléma ha a házasság/kapcsolat már a gyerek előtt sem volt jó. Akkor viszont utána még rosszabb lesz. Sok boldogságot és a jövőben boldog babázást kívánok! :)
2018. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Hogy a kapcsolatotok milyen irányt vesz, csak rajtatok múlik. Az első pár hónap nehéz. Voltak feszült pillanatok, főleg az alvás hiánya miatt, meg attól, hogy nem mindig tudtuk miért sír. Később már csak nevettünk rajta. Hasfájós is volt, 5 hónapig küszködtünk. De nagyon jó érzés, hogy megszületett a kislányom, ez volt a legjobb döntésünk eddig.
2018. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

ha 1 gyerek miatt látástól vakulásig dolgoznia kell,vagy lényegesen többet a jelenlegitől,akkor szerintem halasszátok,amíg nem rendeződtök anyagilag.


egyéb esetben az alapokban minden marad ugyanúgy,csak ott lesz egy gyerkőc is.

2018. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 5 éve vagyunk együtt, bár házasok még nem vagyunk és én is ugyanettől tartok.

Nekem is tetszik az, hogy még csak ketten vagyunk, nem kell másra figyelni, önálló életet élünk ketten.

Mind a ketten sokat melózunk, főleg házra gyűjtünk mert én pl nem is szeretnék albérletbe gyereket szülni.


Szerintem gyerekvállalás után más lesz a kapcsolat, legalábbis én így érzem.

A kevesebb alvás/több aggódás biztosan megviseli a kapcsolatokat, de minden függ attól, hogy milyen a személyiségetek.

2018. aug. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5,5 év után született a kislányunk. Nekünk mélyebb lett a kapcsolatunk. Nem állítom, hogy nem voltak nehézségeink, a szex pl. szülés után háttérbe szorult egy ideig (fáradtság, nálam szoptatás, hormonok). De folyamatosan őszintén beszéltünk, kommunikáltunk mindenről, tudtuk, mi miért van, tudtuk, hogy átmeneti időszak. A sok bezsélgetés miatt viszont lelkileg nagyon közel kerültünk, még jobban, mint előtte. A szex is szépen visszaállt aztán. Nem kerültünk hullámvölgybe abszolút, tök jó maradt a házasságunk. Most 3 éves a kislányunk, januárra várjuk a kisfiunkat, mindketten úgy éreztük, hogy jöjjön még egy, mert jó így gyerekkel, jól vettük ezt a dolgot.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy egy jó kapcsolat, ahol a felek egyenrangúak, tudnak kötetlenül, célozgatás és köntörfalazás nélkül, őszintén kommunikálni, megértik egymást, az nem lesz rosszabb. Ami annyira elromlik a gyerek miatt, ott volt gond gyerek nélkül is, max addig nem derült ki.

2018. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk semennyire, mert a feleségem nem szülhet, így nem volt opció.


Amúgy vegyes:

- barátomnál a csaj totál depressziós lett és kiforult magából, veszekszik, agresszív, beszólogat, terrorizálja a gyerekeket is

- másik barátomnál meg már második baba van, imádják egymást, jól veszik a közös akadályokat négyesben

- kollégámék válás szélén állnak, pedig még 1 éves alig a kisfiuk

...


Egyénfüggő.

2018. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 2.gyerek születése után a szex nullára redukálódott,4 éve nem láttam tv-t,átlagban napi 5-6órát tudok aludni.A feleségemmel sokkal kevesebbet tudunk beszélni,mert a picik üvöltözésétől nem mindig halljuk.Ennek ellenére a világon a legjobb dolog,imádom a gyerekeimet,rengeteget nevetgélünk,talán a szex hiánya ami nagyon nehéz,de a feleségem tejesen aszexuális lett.
2018. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

ez azért durva utolsó.

nem akarok okoskodni,de részben ezért is érdemes szülések között minimum 3-4 évet kihagyni.

tudom hogy anyagilag így parább,de így jut idő mindkét gyerek kiskorára és sokkal kevesebb a stressz is,mert mire jön a 2. addigra az 1. már 4-5 éves és nem teljesen önveszélyes.

csak azért jutott ez eszembe mert én is azt látom,hogy a nők kb egybe le akarják tudni a 2 gyereket 1-2 év különbséggel,aminek a vége nem ritkán az a fajta túlhajszolt állapot mint amit írsz.

2018. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!