Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak a feleséggemmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a feleséggemmel?

Figyelt kérdés
1,5 éves házasok vagyunk én (a férj) 35, ő 30. Heti rendszerességü civakodásaink vannak, de ezek nem komolyak, viszont tegnap elég komollyá fajult, már a válás szó is elhangzott. 1 hónapon belül költözünk új lakásba és nekem új munkám lesz, jövő hónaptól, szóval eléggé stresszes időszakom van. Az ő munkája rendben van, viszont most nagy a hajtás és emiatt fáradt. Én ezt értem és nem is cseszegetem, de már nem tudok hozzászólni anélkül, hogy ne kapná fel a vizet. Tegnap este is ez történt, -még nem vagyunk teljesen kipakolva az új lakásban-, én kerestem valamit a dobozok közt, de ideges voltam, mert nem találtam, mondtam neki, hogy megkeresem, csak mondja meg, hogy melyik dobozban van, amit keresek, erre annyira felkapta a vizet, hogy nem hagyom békén, hogy két órás dráma és külön alvás lett belőle. Egyszerűen azt érzem, hogy nincs rám energiája, ereje. Én inkább konlfiktuskerülő és kompromisszum képes személy vagyok, de egyszerűen már nem tudok így élni. A múltkor már azon is összekaptunk, hogy nem értettem valamit egy az új munkám által kapcsolatos e-mail-ben. Egyszerűen, ha nekem kell tőle valami segítség, mintha késsel nyiszabolnám és konkrétan ilyenkor úgy is érzem magam, mintha valami barom állat lennék emiatt.

2018. okt. 5. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Lehetséges, hogy nem kedvesen kéred tőle, hanem követeled a dolgokat.

Szex van elég? Foglalkozol vele azon kívül, hogy segítséget kérsz tőle?

2018. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Én a feleséged szemszögéből tudom nézni a dolgokat, így ezt az oldalt tudom leírni. A mi kapcsolatunkban ugyanez a helyzet. A Páromnap olyan munkája van, ami kitölti az egész napját, semmi ideje és szinte este későn már energiája sincs rám. Sajnos ez odáig jutott, hogy robbanok minden szóra, és mire odaér, én már rendesen felidegesítettem magam azon, hogy már megint mikor ért haza. Nem tud jót tenni. Aztán utána elgondolkodom, hogy ez jó-e így, vajon tényleg benne kell e keresni a hibát vagy bennem is, de én pedig úgy érzem, hogy magamra hagy minden problémával és én oldjak meg minden mást. Ő teljes mértékben rendezi a saját életét, de az enyémhez vajmi keveset szól/tesz hozzá. Még csak egy éves a kapcsolat, külön is élünk egyelőre, de ha így folytatjuk, nem tudom hogyan tovább. Megjön és már látja, hogy feszült vagyok, de hogyne lennék, hisz alig látom, én is dolgozom, vannak más munkáim is a főállásom mellett, háztartás, főzés, stb.


Nálatok is a túl sok munka, a leterheltség és a stressz, ami okozza a gondokat.


Nos, ez a baj a mai világgal, hogy én más kapcsolatában tök jól látom mi a baj, bár, ami azt illeti a sajátomban is, és elméletben tudom is, hogy türelmesebbnek kéne lennem hozzá, nem piszkálni, ha későn ér, de képtelen vagyok. Megjön és már nem tudok normálisan szólni, vagy csak ritkán, mert kiakadok, de most már szomorú is vagyok nagyon, hogy ez így alakul.

Viszont a legnagyobb baj, hogy most már kezdek közömbössé válni a helyzettel kapcsolatban, úgy vagyok, hogy lesz, ami lesz, mert én nem tudok ehhez többet hozzá tenni.

Gondold át, hogy mindent megteszel/megtettél-e ahhoz, hogy a feleséged nyugalomban, békében és harmóniában legyen, azok mellett, amik amúgy történnek. Hogy számíthat-e rád, segítesz-e neki Te is, vagy csak Tőle kérsz segítséget, amit ő úgy érezhet (ne haragudj), hogy még Te is lehúzod az energiáit. Nem lehet, hogy így érez?


Bocs, hogy saját példán át próbáltam megközelíteni, csak hasonlókat teszek én is, mint a feleséged a kapcsolatomban, mert teljesen úgy érzem, hogy egyedül vagyok és ez nem jó.

2018. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

"Én inkább konlfiktuskerülő és kompromisszum képes személy vagyok"


Én is, és a barátnőim többségénél pontosan azt értem el ezzel, hogy elsárkányosodtak! Többre megyek az őszinteséggel, mégha ott abban a pillanatban fájdalmasabb is. Támogasd ha baja van, de állj ki magadért, ne alázkodj meg. Legfőképpen: ne helyezd magad ő alá! Talán többre mész vele.

2018. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem voltunk ott, nem tudjuk hogy volt, de lehet én is elküldenèlek melegebb éghajlatra ha anyázva ingerülten keresel valamit és engem bacogatsz, hogy mondjam meg hol van... Ő honnan tudja pont melyik dobozban van?
2018. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3%

Egy nyugodt, kiegyensúlyozott ember nem kapja fel a vizet, hanem átgondolja, ha meg összecsapnak a feje fölött a hullámok, szépen átgondolja.

Sikeresen kifogtál egy hisztérikát, pár év múlva a komplett lábtörlője lehetsz egy ilyennek, a baj csak az, amikor neked is kissé emelkedettebb lesz a vérnyomásod, kb egyszerre fog beugrani az összes beszólása.

Vagy magadat nyugtatgatod a kb 60/80-as vérnyomás szintig mindenféle trükkel, és benyelsz minden beszólást, vagy kedves nejedet is próbálod meggyőzni hasonlóról.

2018. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Én is nőként írok. Ha ilyen vagyok egy évben mondjuk egy-két hetet, az a leterheltség miatt van, és azért, amit az első is ír.

A férjem azon kívül, hogy megkeres annyi pénzt, mint én, és elmegy boltba, SEMMIT nem tesz hozzá a családi élethez. Beszélgettem vele erről, fel sem fogja, amit mondok.

Minden az én nyakamban van, a gyerekek összes különórája, ünnepsége, fellépése, ruháztatása, intézményi befizetése. A full háztartás, MINDEN? de minden. Képtelen arra, hogy egy héten egyszer legalább elmosogasson, soha, semmit.

Néha mesél a gyerekeknek ha nekem haza kell vinni munkát, de ennyi.

És mikor erre rá, még ad nekem feladatot, én már robbanok.


Igen, nálatok ugye gyerek még nincs, - és én ezt a helyedben át is gondolnám..


kérdés, hogy segítesz e te is a feleségednek, vagy a munkán kívül a bevásárlás, rezsik intézése, mosás, mosogatás, vacsi készítés, s egyéb minden az ő nyakában van-e.

Mert ha igen, nagyon egyszerű, hogy mit tegyéL. segíts neki. Ha akarsz tőle segítséget kérni, előbb mosogass el, vagy ilyesmi, és úgy kérd.

Ha egyébként is sokat segítesz, akkor lehet, hogy a feleséged az egészséges pszichéjű és a gyengébb idegzetű vagy hogy mondjam emberek határán mozog. Akkor, ha egyébként is sokat segítesz, akkor rossz a stressztűrő képessége. Ezen nehéz változtani, akkor megszoksz, vagy megszöksz.

De tényleg fontos, hogy átélje, hogy te is segítesz őneki, nem csak fordítva.

2018. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Van kufirc, rendszeresen, nem hozok döntést nélküle, nem csalom meg, nem csinálok semmit sem a háta mögött,

Sokszor én főzök, mosok, takarítok a lakásban. Nem iszok -1/2 sörön kívül-, nem szórom el a pénzt, még csak bagózni sem bagózok. Én sem vagyok tökéletes, nehezen veszem komolyan a dolgokat, de azt hittem az esküvő után megváltozik. A tárgyat, amit kerestem, ő paokolta el, ezért tőle kérdeztem. Konkrétan azt érzem, hogy nem becsül meg és még a hugának is több energiája jut, mint nekem.

2018. okt. 5. 12:08
 8/19 A kérdező kommentje:
Tegnap az utolsó csepp a pohárban az volt, mikor magasabbra emeltem a hangom, úgy összehúzta magát, mintha meg akarnám verni -soha nem tudnék megütni egy nőt se- és emiatt még inkább egy állatnak éreztem magam.
2018. okt. 5. 12:10
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Hagyd h kipuffogja magát

Az en ferjem is volt mikor költöztünk

Söt nekem is vannak ilyen korszakaim

Egyszerüen az ember neha eler egy olyan szintet mikor ugy erzi minden összecsapott a feje fölött...

Most sok minden mindkettötöknek

Lehet rajtad is erzi h feszültebb vagy

Probald meg mikor dühöng nem szolni hozza

Nalam is bevalik

Ferjemnel is,elmondja amit akar en meg nem szolok semmit ra(pedig en is ra tudnak kontrazni)

Szepen elcsendesedünk megnyugszunk aztan 2-3 ora mulva bujik h neharagudjak

2018. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

"de azt hittem az esküvő után megváltozik."


Öreg hiba.

2018. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!