Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy ne essen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne essen szet a hazassagom?

Figyelt kérdés

A ferjem felig roncs volt, amikor megismerkedtunk: elvalt, maganyos, minden szabadidejet a kocsmaban toltotte, egy csomo banki tartozasa volt, amiket nem fizetett idoben. Aztan sokat valtozott jo iranyba, ravettem, hogy kifizesse az adossagait, kevesebbet kocsmazott, a kozos eletunk jo iranyba kezdett haladni, autot vettunk, osszehazasodtunk, elkezdtunk megtakaritani.

Viszont megint gyakran jar a kozeli kiskocsmaba a haverokhoz, ha egy fel napig magara marad, biztos, hogy ott ul es ittas allapotba jon haza. Probaltam szepen is, csunyan is elmagyarazni, hogy nem akarom, hogy egy reszeges kocsmatoltelek legyen, nem birom elviselni, amikor nem jozan, egy honapba egyszer-ketszer oke, de ne minden egyes alkalommal, amikor csak lehet... Amugy is, mi az mar, hogy kocsmazik, en sem megyek nelkule, hogy beuljek valahova inni.

Gyerek nincs, terhes voltam, de elveteltem, lakast nem tudunk venni a rossz elozmenyei miatt nem ad egy bank sem lakaskolcsont, azt hiszem, kezdek szetesni

31 eves vagyok, a ferjem 35


2018. dec. 12. 07:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%

Mikor ez felmerül akkor már valójában szétesett...

Egy öreg tanárom szerint nincs gyógyult alkoholista, csak aki egy időre abbahagyja....

Találsz jobbat.

2018. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
A multkor ezt próbaltuk megértetni vkivel itt, hogy aki alkoholista az mindig az marad.....
2018. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem változott meg, csak a kedvedért úgy tett egy darabig. De már nem tud tettetni, és újra a régi önmaga.

Talán nem véletlenül vált el az első felesége sem.

Hiba úgy belekezdeni egy kapcsolatba, hogy azt reméled, hogy érted megváltozik. Akit nem tudsz úgy elfogadni, ahogy van, azt hagyni kell.

Igazából nincs megoldás, mert ha elfogadod, hogy ilyen, akkor azért esik szét, mert az alkoholista férjed anyagilag csődbe visz, ha nem fogadod el, akkor azért, mert állandóan bacogatod.

2018. dec. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Te egyedül semmit nem tudsz tenni. Ahhoz a másiknak is tenni és akarni kellene.
2018. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

De hat nincs az a no a foldon, aki ezt elfogadja! Probalom huzni a jo iranyba, egy-ket napig minden oke, aztan kezdjuk elolrol. Tegnap szoltam anyosomnak is, hogy beszeljen vele, neki fogalma sem volt rola, hogy mi folyik itt (400 km-re lakik), a banki tartozasairol sem tud.

Nem tudom, hasznalna-e, ha valasztas ele allitanam, vagy folytatja igy es valunk, vagy valtoztat es minden rendben lesz. Fel ev hazassag utan ez nem normalis allapot :(

2018. dec. 12. 08:26
 6/30 anonim ***** válasza:
98%
Mi nők ott rontjuk el sokszor hogy elhitetjük hogy a párunk megváltozik a kedvünkért. Hát nem.. aki nőcsábász volt 20 éven át az az is marad, aki alkoholista az meg alkesz marad. Ebben a csodában kár reménykedni.
2018. dec. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem alkoholista, meg... De attol rettegek, hogy az valik belole
2018. dec. 12. 08:36
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megismerted, minden szabad idejét a kocsmában töltötte. Most is. Gyakran ittas. Szerinted miért nem alkoholista?

De, az. Csak te dugod homokba a fejed, mert nem akarod beismerni fél év után, hogy ezt a házasságot elkapkodtad, és elb.od mellette az életed, ha vele maradsz.

2018. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Azért ez nem minden esetben van így!


Saját példa: anyám is kidobta nevelőapámat 10+ évvel ezelőtt az iszákosságért. Régen ő is szeretett inni, így is ismerték. Ő nem akart elmenni, ezért akkor döntött úgy, hogy nem iszik.


És valóban nem ivott. Nyáron nagy ritkán 1 sört, de az is sokszor inkább gyümölcsös, meg amikor alkalom volt koccintottunk, de ennyi. Nem is hiányzott neki.


Egyébként én magam sem hiszek az efféle változásokban embereknél, ő is ritka kivétel.


Háttérinfó: anyám tudta, mivel jár egy alkoholista, mert volt már korábban ilyen kapcsolata Pont ezért fogadta meg, hogy még egyszer ilyet nem vesz a nyakába, és komolyan is gondolta, amikor közölte vele az egyik ilyen alkalommal, hogy ennek akkor itt vége.


Szerintem jelezd neki a problémát, hogy nem fogod ezt eltűrni és elnézni, hiába vagytok házasok. És tartsd is be, amit mondasz.

2018. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem leszek népszerű a válaszommal, előre tudom.

Alapból nem értem, miért jöttél össze egy félig roncs, alkoholista emberrel. Nem titkolta, nem a kapcsolat közben változott meg, amikor megismerted már ilyen volt, úgyhogy nem értem, mi a problémád. Tudtad, hogy ilyen, mindezek ellenére úgy döntöttél, hozzá mész feleségül. Akkor edd meg, amit főztél, vagy válj el.

2018. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!