Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mit gondoltok az aranyásók...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az aranyásók működéséről? A nők egy jelentős része valóban ilyen?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdésnek szánom vagy állítom, hogy mindenki ilyen, leírom, mire gondolok.


Politikát nem érint a dolog, de a kérdés Rogán Antal és felesége válása kapcsán fogalmazódott meg bennem.

Tudva levő, hogy Cecília, mielőtt összejött a miniszterrel, közéleti értelemben és társadalmilag is egy senki volt. Senki alatt most szigorúan a társadalmi beágyazottságot értem, pozíciót, befolyást, tehát amilyenek a legtöbben vagyunk, átlag munka, pár tízmilliós összvagyon max. Ő egy egyszerű titkárnő volt, alacsony bérrel, semmi több. Most, hogy kiszáll a házasságból, ezt sikeres üzletasszonyként teszi, több milliárdos vagyonnal, cégekkel. Nyilvánvaló, hogy Rogán a saját tolvajlásának jelentős részét az ő nevére íratta, amit ő most szintén ellop, már ha tolvajtól lehetséges lopni.

Az sem lehet véletlen, hogy a másik aranyásóval, Sarki Katával van közös cége, aki nagyon hasonló utat járt be Hajdú Péterrel: ismeretlen senkiként hozzáment egy gazdag, befolyásos férfihoz, majd miután mindent kivett a házasságból (vagyont, gyereket), egyszerűen lelép egy még gazdagabb palival. Vajna Tímit talán említenem sem kell, dettó ugyanez.


A lényeg, hogy sok hasonló példát látok a környezetemben is, ennél kisebb tétekkel, de rendszeresen. Mit gondoltok, törvényszerű, hogy ha a nő egy jobb partyt talál, akkor tekintet nélkül a közös életre, élményekre, mindenképpen lépni fog? Ez valami evolúciós bevésődés? Létezik igaz szerelem?

Én nem tartok sokat egyik gazdag emberről sem, mert szerintem a nagy vagyonhoz sokszor nagy simlisség társul - de ettől még ezek az emberek valószínűleg mégis úgy mentek bele ezekbe a kapcsolatokba, hogy egy életre terveztek (kivéve talán Andy Vajnát, aki tisztában lehetett a leosztással).

Nem tudom, megvan-e az az élmény férfitársaimnak, hogy jól működik egy kapcsolat, aztán egyszercsak hirtelen átmenet nélkül minden rosszba fordul, nem érted, mi van, te nem változtál meg - és mint utóbb kiderül, mit az Isten, mindig van egy harmadik ember a dologban. Ilyenkor jönnek a ködös "magyarázatok", hogy tovább kell mennem, a kezdetektől nem működött, meg a kedvencem, a jobbat érdemelsz nálam.


2019. dec. 9. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Hiába nem szánod provokatív kérdésnek, amíg "sok ilyet látsz az ismeretségi körben", addig valamit bitangul elcseszel már észlelés szintjén.
2019. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Cilike esetében a jövő megmondja, hogy mennyire tud üzletasszonyként megállni a talpán. Ugyanis a cége Sarka Katával fitnesz irányban tevélenykedik, felvásároltak nagyobb hazai rendezvényeket (pl Fitbalance). Ezek eddig 4-5 ezres beugróval rendelkeztek, Cili óta ingyenesek, de kb csak állami cégek a szponzorok, szóval innen jön a lóvé, ami megengedi az ingyenes belépést.

Kérdés, hogy Rogán nélkül is élvezi-e az állami hátszelet, vagy sem.

Politika off.

Most ha tényleg a kőkemény aranyásót nézzük, ők úgy működnek, hogy nekik a pénz kell, maga a kapcsolat kb mindegy. Van egy litván ismerősöm, még amikor kint laktam Németországban, akkor ismertem meg. A nő már negyvenes közepe.

Ő maga mesélte el, hogy mélyszegénységből jött. Akkor még az NSZK-ba illegálisan kiszökött a szovjet blokkból. Évekig kb éhezett, putri melókat csinált, takarított, prosti volt. Élete álma volt, hogy mellei legyenek, mert nagyon lapos volt állítása szerint.

Aztán összeszedett egy férjet, aki jómódú. El tudott kezdeni tanulni, grafijusi diplomája van, saját vállalkozása.

Egy mostohafia van, de a sajátjaként szereti, nagyon jó kapcsolatuk van.

Bevallotta, hogy a férje neki nem szerelem, hanem anyagi biztonság, szövetség, mert ő nem akar soha többé nélkülözni.

2019. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1: majd valamivel támaszd is alá, hogy miért is észlelek rosszul, mert a burkolt hülyézés ide kevés lesz.


2. köszi. Most ha mélyszegénységből jött, azért ez érthető. De akikről pl. írok, egyike sem legalulról kezdte, megélt volna az átlagbérből élete végéig. De neki több kellett, azután amikor megkapta ezt a sokkal többet, ott sem állt, meg még több és több kell. Ez az, ami számomra túlmutat az egészséges működésen.

2019. dec. 9. 12:23
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a litván ismerős sem oké és ők sem.

Az emberben amúgy van egy ilyen hajlam, hogy több kell. Több pénz, több hatalom. Ezt szerintem mi "normál halandók" nem fogjuk megérteni, hogy miért nem elég az annyi, amiből kényelmesen elvagy (saját magad által megtermelt béred). Egyszerűen vannak ilyen személyiségek, akiknek a Gucci táska fontosabb, ettől ők többnek érzik magukat. És mivel önerőből nem megy, kell egy megfelelő társ.

2019. dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan te nagyon okos, hogy a Sarka Kata azért vált el, mert csalta a férje?


Persze, a férfiak meg az erkölcs minrakepei, soha nem hagyták meg ott az asszonyt egy szebbert, fiatalabbert, sikeresebbert.

2019. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok példa az ismeretségi körben?


Akkor itt az enyém: mikor a párommal összejöttünk, nekem semmim nem volt. Diplomám sem, mert az utolsó évben jártam. Hozzáköltöztem, mert szerette volna, tisztában volt vele, hogy az ösztöndíjamon meg azon kívül, amit otthonról kapok, jelenleg nincs másom. Igen, némileg eltartott, majd mikor végeztem, junior poziba beajánlott a céghez, ahol dolgozott. Ő kapott értem 300 000 ft-ot, nekem meg lett munkám. Másfél évvel később felvettek egy másik helyre, jóval magasabb fizuért, mint amennyit korábban kaptam vagy mint amennyit ő kapott. Közben megörököltem két lakást a saját családomból.


Természetesen kívülről kaptam az ívet, hogy a semmire lettem valaki és mindenem neki köszönhetem. Igen, sokat köszönhetek neki, de egyrészt, nélküle is lett volna valahogy, másrészt álmomban nem gondoltam volna, hogy pár év alatt majdhogynem fordul a kocka. Jól élünk, ő is élvezi, hogy ez így összejött, mert együtt sokkal több dolgot megengedhetünk magunknak anyagilag és ennyi a történet. Simlisségről nem tudok, igaz, ez az általad említettekhez képest egy kisember vagyona, de jóval az átlag fölött vagyok/vagyunk.


A kérdésbe vágó másik szál exem volt. Mikor összejöttünk, úgy tűnt, albérletben, együtt működik a dolog. Én azért mentem csak oda, hogy vele lehessek, ő meg átköltözött oda a barátai albérletéből, amit ugyanennyiért béreltek/fő. Jöttek a haverkázások, a kimaradások, én csak a magam részét tudtam fizetni, akkoriban ez 40 000 ft volt, cseszte el a pénzt mindenre és bukta az állását. Szóltam egyszer, szóltam kétszer, semmi. Nem azért hagytam ott, mert nem volt pénze, hanem azért, mert a hülyeségével nekem is anyagi károkat okozott és anyagilag veszélybe sodort. Ha valakivel együtt élsz, az anyagiak egy szint alatt nem a magánügy kategória. És igen, leléptem, nem más ember miatt, de hamar találtam valakit, akibe több felelősségtudat szorult. Az ő szemében biztos ugyanaz volt, mint amit te is írsz, hogy "a semmiből szakítok", de mikor akarnál előremenni párban anyagilag vagy bárhogy másképp, a másik meg igyekezet híján húz vissza, abból ki kell lépni: nem egy irányba tartotok.


A férfiak valamiért jobban szeretik a koloncokat, hiszen senki sem tart fegyvert a fejükhöz, hogy valakire bármit ráírassanak és a házasság sem jelent szükségszerűen vagyonközösséget azzal kapcsolatban is, amiről nem akarnánk, amit személy szerint sosem értettem, de női szemszögből akkor fogy el a türelmem, mikor valaki majdhogynem szándékosan (vagy balf..ságból) hátráltat és koloncoskodik. Ez nem normális dolog.

2019. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt a sztoriból, hogy olyan vagyok, mint anyám. Apám házat iratott rá, hogy megtartsa, de mivel egy agresszív zsarnok volt, anyám lelépett tőle a fenébe és vitte a házat is.

6-7 évig próbálta visszaperelni az "ajándékát". Ha valaki egy idióta, akkor ne csodálkozzon, hogy ha nem viselkedik normálisan, viszlát van. És azzal a vagyonnal, amivel jogilag nem tartozunk, azzal tulajdonképpen nem tartozunk egymásnak. :)

2019. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%

Mindenki leharapta a kérdező fejét, pedig jól látja a dolgokat. A kutya és a nő is jó dolgában veszik meg. Ha van, akkor még több kell, és sokan szeretik elfelejteni, hogy honnan jöttek, vagy ki vakarta ki őket a retekből.

A férfiak is csinálnak ilyet, csak ök nem a pénzzel, hanem a külsőségekkel. Ha egy fiatal, szép, csinos feleségük van, akkor egy még fiatalabb, még szebb, még csinosabb után ácsingóznak. És ha a fiatal pipi még aranyásó is, akkor voilá: kész is van az új álompár! Pénzes papa és buta pitsa.

2019. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"A férfiak is csinálnak ilyet, csak ök nem a pénzzel"


Dehogynem. Bőven van közöttük is ilyen.

2019. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

6: ha ez valóban így volt az exeddel, az teljesen jogos, de én nem is arról beszéltem, hogy ha valaki hátráltat.


Anyukád kapcsán viszont felmerül bennem a kérdés, hogy ha apukád zsarnok volt, miért nem azelőtt lépett le, hogy megkapta volna a házat? És mi a logika abban, hogy ráiratom a nőre a házat, hogy megtartsam? Komolyan? Ha valóban akkora zsarnok apukád, akkor logikusan úgy gondolkodott volna, hogy nincs ház, nincs hová mennie. De lehet én is csak egy szemét férfi vagyok.

2019. dec. 9. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!