Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapesti olimpia valóban...

A budapesti olimpia valóban jelentős hatással lenne az oktatásra, egészségügyre, ha igen milyen és miért?

Figyelt kérdés
Én már beleálltam egyszer egy ilyen vitába és ketten is mondták,hogy az olimpia nem igazán lenne hatással az ország ezen részeire. Továbbá fejlesztenék így az infrastruktúrát is. Nem igazán értettem,hogy miért. Én eddig úgy gondoltam,hogy ez a több milliárd amit belefektetnek nem térülne meg, sőt csődbe is vihetne minket. Valaki jobban érti ezt?

2017. febr. 22. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Persze... Hirtelen lenne több ezer milliárdunk a semmiből, csak és kizárólag Olimpiára, ha abból oktatásra akarnánk költeni, akkor azonnal eltűnne.
2017. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Olimpiára elcseszve a pénzeket még kevesebb jutna eü-re, iskolákra, szociális ellátásra.
2017. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

#1


Ez ilyen nemzeti érzelmű pénz lenne, hogy olimpiára lehet őt költeni, de másra nem.

2017. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Ez ilyen nemzeti érzelmű pénz lenne, hogy olimpiára lehet őt költeni, de másra nem"


Nem, pusztán arról van szó, hogy pár ezer milliárd elvesztette közpénz jellegét.

2017. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
35%

aki azt mondja, hogy eladósodnánk tőle az bizonyítsa!

(Nem fogja tudni)

ha meg el lehetne adósodni egy ország se rendezne

2017. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Azért valami oka lehet, hogy Toronto, Boston, Hamburg és Róma, visszakozott a lehetőségtől.
2017. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, szerintem, simán el lehet adósodni, ugyanis baromi sok múlik a rendező város, ország, gazdasági erején. Például a Pekingi Olimpia költségeit, nem sok ország heverte volna ki. De a 2020-as olimpiára készülő japánok is, 20milliárd dollár körül járnak a költségeket illetően, holott eredetileg, 3,5 milliárd dollárral kalkuláltak.
2017. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!