Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalas bevallása! Erdekelne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalas bevallása! Erdekelne, hogy szerintetek melyik a legjobb opció?

Figyelt kérdés

Nézegettem itt a megcsalos rovatban,hogy mindenki mást mond a csaló félnek,mit ész hogyan tegyen annak érdekében,hogy kiderüljön/ne derüljön ki a megcsalas,és erdekelne a véleményetek,hogy ti melyiket tartjátok a legembersegesebb megoldásnak ? (Kíváncsiságból kérdezem,sosem voltam ilyen helyzetben,erdekelne azok véleménye,akik viszont igen)

Szóval adott egy kapcsolat,ahol az egyik fel megcsalja a másikat. Három opció közül lehet választani:

1.megcsaltad a parod,de nem mondod el neki,hogy ne bántsd meg és együtt maradjatok (tekintsük úgy,hogy egyszerű botlás és nem fog megismétlődni)

2.megcsalod és elmondod neki(tehát te a saját lelkiismereteddel öt terheled) és ő eldönti,hogy együtt marad e veled (de lehet,hogy később ez nagyban akadályozni fogja abban,hogy megbizom a következő kapcsolatában a parkjában)

3.nem mondod el neki,hogy ki történt,csak egyszerűen szakitasz vele a megcsalast követően valami más okra hivatkozva


Minden mellett van sok pró és kontra erv(na jó az első mellett annyira nem :DDD),de erdekelne,hogy ti melyiket és miért azt valasztanatok :)


Bocsi,hogy hosszú lett :DDD


2020. ápr. 25. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Én nem mondtam el neki, teljesen feleslegesnek tartottam. Vele akartam maradni, megbántani nem akartam, csak szex volt, érzelmek nem, így nem volt mit elmondani.
2020. ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon bírom ezeket a kérdéseket. A megcsaló ilyenkor fosik, hogy jaaaaj nem akarja terhelni a párjár.. Milyen rossz lesz neki akkor.. Netalántán vége is lesz a kapcsolatnak. Inkább lazán a képébe hazudik, hisz csak szex volt.. Kit érdekel? Szerintem joga van tudni. Főleg ha később kiderül akkor tényleg me számíts semmi jóra. (évek múlva se)
2020. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos!


Annyi gerince legyen, hogy szakítson, szépen hagyja el.


De neeem....a legtöbb inkább kussol mert jajj az inkább kényelmesebb...

2020. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor csaltam először és utoljára, nem mondtam el, hanem a körülményekre hivatkozva melyek a megcsaláshoz vezettek részben, szakítottam, ahogy eleve kellett volna megcsalás nélkül.
2020. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer az ágyig jutottam egy csábítóval, de konkrétan az aktus előtt feltámadt a lelkiismeretem, így szex nem volt (de minden más igen).


A 2. opciót választottam. Pár nap után megbocsátott az akkori párom, de később ha vita volt, még évek múlva is a fejemhez vágta a dolgot. Lehet, hogy ez is szerepet játszott abban, hogy kb. 3 év múlva végleg vége lett.

Így utólag, valószínűleg akkor is vége lett volna, ha nem mondom el, mindenesetre az 1. opció sokkal kevesebb macerával járt volna.

32F

2020. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Jaj az erkölcs csőszök már megint! Ha félremegyek annak oka van. Ha együtt maradok a párommal, annak oka van. A szexuális életem az a sajátom.


A szex az emberség, a kultúra, az intelligencia, az emberség fokmérője? Hagyjuk már könyörgöm! Mi az a szex?

Ennyi erővel én is elvárhatnám, hogy a páromnak én legyek a világ közepe, bálványozzon, istenítsen, másokra rá se nézzen stb. Miért tenném ezt? Én abból indulok ki, hogy egy önálló, szabad akarattal rendelkező indivídum vagyok, mint mindenki más. Sosem lesz senki a részem, belőlem nem hajt ki egy másik ember, nem vagyok összenőve senkivel.


Én sem akarom a teljes személyemet alárendelni a másiknak, vagy a másikért. Értem se tegye ezt meg senki, sőt, szerintem ezt sosem tenné meg senki. Nálam ez így van jól. A szerelem is csak egy önző érdek, ha már annyira a gerincnél tartunk.


Hol van az leírva, hogy az ember az aktív 25-30 évében elkötelezze magát, vagyis inkább alárendelje magát, sőőőőt, kiszolgáltassa magát egy másik személynek? Jó ez? Szerintem marhára nem! Egy személytől megkaphatom azokat az emberi, lelki, szexuális értékeket, minőséget amit szeretnék? Kizárt. Szóval akkor legyek vak és hűséges, azaz szenvedjek egy ember mellett, mert a gerinc és azok a fene nagy erkölcsök megkötik a kezem?


Attól máris rossz az ember, ha az egyébként jól működő kapcsolatában a szex nem kielégítő, és más valakivel pótolja be? Aztán az a más valaki meg az élet egyéb területein nem lenne kielégítő. Persze váljon el az ember, és 5 évente szembesüljön azzal, hogy hoppá, ez sem jött be. Majd megint válás. Aztán megint, mert hát az erkölcs csőszök megszólják!


Én meg azt mondom, az ember úgy rakja össze az életét, hogy az jó legyen.


Félreértések elkerülése végett, én sosem szóltam volna azért, ha a párom máshoz járna. Én nem uralkodom rajta, joga van pl. a jó szexuális élethez. Persze ehhez már jóval fejlettebb intelligencia kell, mint az átlag pistának meg julikának.

2020. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát kisajátítani már nem lehet engem sem. Ezt az utolsóra írom. Van egy férfi, őrülten kívánjuk egymást, de nem lehet semmi, évek óta vergődünk, mint valami partravetett

hal és miért is? Mert van egy nő, aki úgy gondolja, joga van birtokolni őt.


Amúgy Popper az elsőt javasolja és jó nagy hülyeségnek tartja a kettest. Amúgy abban az esetben, amikor nem egyszeri botlásról van szó és elhidegülés vezetett a megcsalásig és nincsenek gyerekek, a 3-as verzió a tuti.

2020. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Oké, de én azzal az emberi hozzáállással megyek szembe, ami vagy általánosít, vagy pedig a "fekete vagy fehér" elvet követi. Millió meg millió variáció van! Mert ugye a "megcsalás" is csak egyféle okból jöhet létre, és az egészet csak "megcsalásnak" lehet hívni, és mindig csak a szakítás és válás lehet opció. Mert minden ember azonos gondolkodású, azonos élethelyzetben van, azonos intelligenciával, tapasztalattal, lelki állapottal stb.


A tökéletesben, vagy a tökéletes pár megtalálásában nem hiszek, egy idő múlva már egyre több kompromisszumra kell számítani mindkét félnek. Én most nem az ösztönlények szintjéről nyilatkozom, arról igazából nem is tudok, sosem volt az én világom.

2020. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ha vele akarsz maradni nem mondod el
2020. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Legjobb opció: Otthon a család, ami alapjában véve jól működik. A megcsalt fél semmit sem tud. A megcsaló pedig fenn tart egy másik kapcsolatot is /viszonyt/ ami szintén jól működik.
2020. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!