Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogyan buktassam le a megcsalót?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan buktassam le a megcsalót?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, egy elvált gyerekes nő, aki együtt van egy özvegy gyerekes apukával. Tudomásomra jutott, hogy a pasi évek óta megcsalja őt a munkahelyén. Mit tegyek? Szóljak róla a barátnőmnek? Nem házasok, és nincs közös gyerekük sem.

2022. aug. 5. 16:03
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
0%
Akkor is vannak gyerekek. Szerintem nem érdemes kavarni. Milyen alapon szólnál bele a barátnőd életébe. Erre a ti kapcsitok is rámehet. Az ilyen dolgokat jobb hagyni, vagy kimaradni belőle. Nem a te életed.
2022. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Minden nőnek joga van tudnia azt, ha megcsalja a párja. Biztos tudni akarná.
2022. aug. 5. 19:03
 23/23 anonim válasza:
100%

1. Általában nem érdemes belekeveredni ebbe, a mondás szerint is, ki korpa közé keveredik...


2. Ha mégis szólni akarsz, azt minden további nélkül megteheted. Ha nagyon jó barátnőd, ilyenkor többre mész az egyenes beszéddel, hogy: "Figyelj Juli, jó barátnőm vagy, szerintem erről tudnod kell, a Feri csal téged, ha szeretnéd, tudok hozni bizonyítékot is, de nem szeretném, hogy ez rám süljön vissza." Ez csak így működhet. Anonim üzengetésnek semmi értelme, főleg, ha szemellenzős a barátnőd.


3. Fenyeget. Megmondom őszintén, lehet azért, mert anyagilag független, viszonylag erősebb férfi vagyok, de ezt sose értettem. Mi az, hogy fenyeget? :D Őszintén érdekelne, mivel? Mit fog csinálni? Egyetemi tanárként? :DD Tisztában van vele, hogy ez amúgy igen komoly büntetőjogi következményekkel is járhat? 1-5 év, minősített esetben 2-8 év szabadságvesztéssel büntetendő, ha bűnösnek találják. Semmiben, azaz semmiben nem korlátozhat téged, a szabad döntéseidben. Ha valami hátrányt helyez kilátásba, azügyben, hogy valamit tegyél, vagy éppen ne tegyél, ezzel a fenyegetés meg is valósult. Viszont ugyanilyen megfontolásból, ezt a "visszafenyegetést", neked is el kell kerülnöd, bármilyen, még az anonim formáját is!

Én sem vagyok naív, tudom milyen a magyar jogszolgáltatás, mennyi herce-hurca lenne egy ilyen irányú feljelentésből, felgöngyölíteni az anonim vonalat, stb. Továbbá pár rosszindulatú pletyka elterjesztésével is eléggé ki lehet b*szni valakivel, de hát ez ilyen dolog, nem véletlenül írtam a legelső pontban azt, és hangsúlyozom, hogy jobb az ilyenből kimaradni. Ha erkölcsrendőrt akarsz játszani, akkor viszont tisztában kell lenni ennek a következményeivel, mérlegelni, mennyit ér meg neked az elveidhez ragaszkodás, mert sajnos igenis vannak olyan társadalmilag gerjeszthető hatások, amik felett nincs meg a jogbiztonság védőszárnya és megnehezíthetik az életed. De speciel a nyílt "fenyegetéstől", attól pont nem kellene tartani.

2022. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!