Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalásnak számít szakítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalásnak számít szakítani egy harmadik miatt, akivel még nem történt semmi?

Figyelt kérdés

Ha nem történik semmi köztük, de megismer valakit a párkapcsolat egyik tagja, akit szeretne bővebben megismerni, és emiatt szakít a párjával, az megcsalásnak számít?


Szerintem érzelmi megcsalás, legalábbis én annak venném, mert azt mutatja, hogy már nem szereti a párját, és elkezdett ismerkedni - új vizekre evezni.


Ebben az esetben az egyetlen korrekt lépés a kapcsolatból kilépni vágyó féltől, ha már akkor megszünteti a kapcsolatot, mielőtt még elkezdene ismerkedni, hiszen ekkor már nem szereti a párját.


Mit gondoltok erről?



2023. júl. 16. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Érzelmi megcsalás, egyetértek.

Igazából már akkor szakítani kellett volna, amikor még nem volt képben a harmadik, hiszen már nem szereti a párját, így nem lenne érzelmi megcsalás se.

2023. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem mindegy? Ha szakítanak, akkor már úgyis mindegy.
2023. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is teljesen mindegy. Nyilván ez egy jele annak, hogy a kapcsolat egy f.s volt, ha ennek kapcsán az adott fél úgy dönt, hogy nem akar küzdeni tovább, és kilép, akkor korrektül jár el. Én személy szerint azért nem aggatnék rá ilyen címkéket, mert erkölcsileg nem találom elítélendőnek, ellentétben azzal, ha benne marad az adott személy a kapcsolatban ilyen-olyan kifogások miatt, miközben a figyelme másra irányul.
2023. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen érthető, hogy egy ember nem lép ki azonnal, 1 óra múlva a kapcsolatból, amikor elkezd kételkedni benne. Ez egy nehéz döntés, több megfontolást igényelhet. Ez a legkorrektebb dolog, hogy amikor elkezd vonzódni máshoz, még flört, csók előtt lezárja a kapcsolatát... nekem ezt nem releváns megcsalásnak nevezni.
2023. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem.
2023. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért vagyok lepontozva, de a harmadik fél nem azonnal jön miután kiszeret a párjából valaki, vannak párok, akik éveket leélnek együtt ugy, hogy soha/vagy csak egy ideig szerették egymást és már akkor amikor nem szereti a partnerét, akkor ki kéne lépni a kapcsolatból nem megvarni a harmadik személyt, akivel általában csak akkor jön össze, ha már megegyeztek, hogy együtt lesznek!

Ez nemhogy érzelmi megcsalás, de utolsó gané viselkedés, mert az exétől egy csomó évet elvesz, játssza, hogy minden rendben van, aztán "hirtelen" már nincs amikor a harmadik már zöld utat ad neki.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas.. - Nem szerették egymást soha, de a férj megvárta a harmadik személyt és lehet kidobja a feleséget. Csak mai példa és millió olyan eset van, hogy rég pontot kellett volna tenni a kapcsolat végére nem megvárni a következő potenciális partnert.

2023. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Leírok egy konkrét esetet, hogy értsétek miről is van szó:


Exem anno 1 hét ‘szünetet’ kért tőlem. Ez alatt annyit értett, hogy 1 hétig ne beszéljünk, “kíváncsi mennyire hiányoznék neki”, ennyit beszéltünk meg. Később kiderült, hogy egy kollégája megtetszett neki, és randizott vele ezalatt (elmentek moziba, de elvileg fizikai megcsalás nem történt meg az ő elmondása szerint). Aztán a ‘szünet’ után még együtt voltunk pár hétig, de éreztem hogy valami nincs rendben. Végül szakítottunk, amikor azt mondta, hogy már csak barátként tud tekinteni rám. Hogy ki szeretné élni magát. Miután szakítottunk, a harmadikkal összejöttek.

A pláne a sztoriban, hogy a harmadik egy olyan munkahelyről jött, amit én szereztem az exemnek. :D


A kapcsolatba én tettem bele többet egy idő után, részemről igazán komolynak gondoltam.


Fordított esetben, én már akkor szakítottam volna vele, amikor elkezdtem volna szívem szerint ismerkedni, mert az azt jelenti, hogy nem szeretem, nem akarok vele együtt lenni. Ha mellette ismerkedek, akkor pedig már nem is tisztelem, ahogyan magamat sem.


29/F

2023. júl. 17. 00:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Nezd kerdezo, ertem a csalodottsagodat, es nem fogom mentegetni az exedet. De azt gondolom, ez az eset meg mindig ezerszer tisztessegesebb, es ez a sokkal ritkabb, mint az, amikor az emberek szeretot tartanak. Rengeteg felrekuras megy a hazassagokban, kifele adjuk a boldog penzes kirakatcsaladot, a szinfalak mogott meg tudjuk mi megy. Es azok az emberek siman bele tudnak hazudni a hazastarsuk szemebe eveken keresztul.

Van abban valami, hogy az emberek tobbsege lianozik. Az en eletemben is fordult elo ilyen.

2023. júl. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. De ahol szünetet kérnek, az a vég kezdete. Engedd el.
2023. júl. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki szerint már ez sem helyes erkölcsileg: hol van a határ aközött, hogy eldobom a kapcsolatot az első hullámvölgynél és aközött, hogy gerinctelen vagyok, mert felkeltette más az érdeklődésemet?

Én úgy gondolom, hogy minden kapcsolatban vannak mélypontok, nehezebb időszakok. Én értéknek tartom, ha ilyenkor is kitartunk a párunk mellett, nem dobjuk el a kapcsolatot még akkor sem, ha nem tudjuk egy csettintésre megoldani a problémát. Ha viszont valaki épp egy ilyen hullámvölgyben van a kapcsolatában, akaratlanul is észrevesz másokat, vonzóbbnak talál tulajdonságokat, amik neki éppen hiányoznak a kapcsolatból. És én azt gondolom, hogy el tud jönni az a pillanat, amikor azt mondja az ember, hogy eddig próbálkozott a megjavítással, de most már nem ér rá tovább próbálkozni, esélyt ad inkább a másiknak. És ilyenkor szerintem teljesen korrekt, ha valaki ezt felvállalja, szakít, és aztán ismerkedik az újjal. (Ha az újjal is teljesen korrekt akar lenni, akkor kivárja, amíg érzelmileg teljesen elszakad a régi párjától és nem egyik kapcsolatból a másikba ugrik.)


A szünetkérés már más kategória, azt nem tartom korrektnek, mert aki szünetet kér, egyrészt sokszor hazudik a párjának, mint esetedben is, másrészt nem vállalja a felelősséget a döntéséért, nem a kapcsolat alapján dönt annak a sorsáról, hanem az alternatíva alapján.


Szerintem onnantól érzelmi megcsalás, hogy az ember az érzelmeit feltárja a harmadik előtt és táplálják azokat. Ha a szakítás már akkor megtörténik, amikor észreveszi az ember magán azt, hogy mást szeretne és a harmadik fél szándékaitól függetlenül úgy dönt, hogy kilép, az szerintem egy érett és korrekt viselkedés.


Én voltam az érzelmi megcsaló oldalon, pontosan ott húznám meg a határt, hogy mi az, amit nem kellett volna, amikor a harmadikkal megosztottuk az érzéseinket egymással és mégis fenntartottuk a kapcsolatot. Onnantól lett zavaros és kezdett el bántani minden érintettet.

2023. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!