Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Elítélendő (ld. alább)...?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő (ld. alább)...?

Figyelt kérdés
Ha van egy hölgy, aki kikerülvén a felsőoktatásról, elhelyezkedik első munkahelyén - végzettségének megfelelőn az állami szektorban -, ám többre vágyván öt év múltán jelentkezik a felettes szervhez (illetékes minisztériumhoz) munkavállalónak, ahová elképesztő szerencséjére fölveszik, s így megvalósulván fél évtizede dédelgetett álma, kiküldik külképviseletre dolgozni, vihetvén magával férjét is (akivel akkor már kilenc éve együtt éltek, másfél éve pedig házasságban), majd két év múltán összejön céltudatosan ott a külképviselet egyik vezető munkatársával - aki innentől biztosítja számára azt az életszínvonalat, mit a fölszarvazott férj nem volt képes (többszintes családi ház, az eddigieknél magasabb szintű nyaralások - nemcsak ócska horvát, uncsi szlovén tengerpart -, különböző országok külképviseletein való elhelyezkedés - Ausztráliától Kanadán s Litvánián keresztül, Egyiptomon s Bolívián át Törökországig - kilátása sat.) -, megcsalván, megalázván s eldobván így a vele együtt évek óta kint élő férjét (megszegvén néki tett templomi hűségesküjét: jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben azt mondván: "ilyenkor önzőnek kell lenni, csak a saját boldogságodat kell nézni, nem szabad szánalomból a másikkal maradni, majd talál magának valakit, nekem is csak egy életem van, ebből kell kihoznom a maximumot, a férjem - ki amúgy a tenyerén hordozta s kinyalta a fenekét - már nem tudja azt biztosítani, amire én karriérileg, anyagilag, életvitelileg vágyom, ígyhát szükséges szintet lépnem a saját jól fölfogott érdekemben"), akkor ez elítélendő, vagy a hűség, lojalitás kitartás már elavult, meghaladott, érvényesülésünket csak gátló elvárások és praktikusan kell kezelni az élethelyzeteket: el kell venni, amit az élet felkínál, nem túlgondolni a dolgokat, nem erkölcsi skrupulusok szerint dönteni, hanem kizárólag a magam érdekeit szem előtt tartani...?

2023. okt. 27. 04:44
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/2048 A kérdező kommentje:

100-as: "A te tisztánlátásodban meg még annyira se"

Rosszul látom tán, hogy helytelen a rabszolgatartás vagy a nők elnyomása...?

2023. nov. 7. 13:48
 102/2048 anonim ***** válasza:
92%
Azt látod rosszul hogy helytelen dolog elválni csak azért mert a másik még szerelmes.
2023. nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/2048 A kérdező kommentje:

102-es: "Azt látod rosszul hogy helytelen dolog elválni"

Tehát helyes az árulás, becsapás, esküszegés...?

2023. nov. 9. 12:16
 104/2048 Grizesteszta ***** válasza:
85%

' jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben azt mondván: "ilyenkor önzőnek kell lenni, csak a saját boldogságodat kell nézni, nem szabad szánalomból a másikkal maradni, majd talál magának valakit, nekem is csak egy életem van, ebből kell kihoznom a maximumot, a férjem - ki amúgy a tenyerén hordozta s kinyalta a fenekét - már nem tudja azt biztosítani, amire én karriérileg, anyagilag, életvitelileg vágyom, ígyhát szükséges szintet lépnem a saját jól fölfogott érdekemben"), akkor ez elítélendő, vagy a hűség, lojalitás kitartás már elavult, meghaladott, érvényesülésünket csak gátló elvárások és praktikusan kell kezelni az élethelyzeteket: el kell venni, amit az élet felkínál, nem túlgondolni a dolgokat, nem erkölcsi skrupulusok szerint dönteni, hanem kizárólag a magam érdekeit szem előtt tartani...?'


Az idézett rész jelentős része vagy a Te feltételezésed vagy a férj véleményének interpretálása. Nézzük meg, hogyan néz ki ez egy kívülálló szemével!


jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben azt mondván: "ilyenkor önzőnek kell lenni, csak a saját boldogságodat kell nézni, nem szabad szerelem nélkül( ha már elmúlt a szerelem) kapcsolatban élni."


A Te megfogalmazásodhoz:tök mindegy, mit tett bele egy kapcsolatba az egyik fél, ha azt azért tette bele, hogy az ellentételezését 'kivegye' később- vagyis a beletett dolgokért örök szerelmet vár el, akkor az is kihasználás.


Egy egyenrangú kapcsolatban is mindig elbillen a mérleg valamerre- tehát nem pont annyit tesz bele mindkét fél, egyszer az egyik többet, máskor a másik. Egyszerűen azért, mert nem a 'mérleg' hanem az érzelmek szabályozzák az életüket. Viszont ha elmúlik a 'szerelem, szeretet, összetartozás' akkor felborul ez az addig is kényes egyensúly és valaki elégedetlen lesz. És aki elégedetlen, az kilép. Tehát itt nem az a baj, hogy a nő kilépett, hanem az, hogy elmúlt a kölcsönös érzelem, ezért pedig mindkét fél felelős.És ha elmúlt az érzelem, nem lehet benyújtani a számlát a 'korábban beletett dolgok' ellentételezéseként. Te ezt nem így látod?

2023. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/2048 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező.

A megcsalas bűn, rossz dolog volt.


Az hogy ezután elvalt inkább, az nem bűn.


Nem tudsz különbséget tenni a megcsalas és a válás között?


Ezt magyarázzuk neked oldalakon keresztül te gyenge elméjű hogy az baj hogy megcsalta, de abban igaza volt hogy el kellett válni.

Vagy szerinted az emberek nem válhatnak el ha már nem működik egy kapcsolat csak azért mert egyszer esküt tettek? Rohadjonak meg egymás mellett boldogtalanul?


Mert akármilyen tökéletesnek látod is te az exferjet a nőnek valami hiányzott. Most az hogy ez szerinted jogos és/vagy normális hiány volt e az senkit nem érdekel. Ezért keresett mást, ezért dobbantott. Ez nem azt jelenti hogy az exferj hibás. Van hogy hiába vagyunk tökéletesek akkor se kellunk valakinek mert egyszerűen mást akar. Ez van, le kell szarni és keresni olyat aki minket akar.

Mert akár jogos a nő érzése szerinted akár nem, ha boldogtalan a kapcsolatban az egyik fél az előbb vagy utóbb megmérgezi az egész kapcsolatot és a másiknak is szar lesz.

Mert ilyenkor jönnek a veszekedesek minden aprosagon, elmarad a szex stb. A végén már az is idegesíti őket ha a másik levegőt vesz. Szerinted jobb ezt megvarni ahelyett hogy elvalnanak?


És légy szíves csak akkor válaszolj a kommentemre ha nem ragadsz ki egy 5 szavas részletet az egészből mert csak azzal tudsz vitába szállni. Vagy az egészet vagy semmit.

2023. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/2048 A kérdező kommentje:

104-es:"Az idézett rész jelentős része vagy a Te feltételezésed vagy a férj véleményének interpretálása"

Vázoltam én igen részletesen a kicsike szempontjait, "interpretációját" is.


"ilyenkor önzőnek kell lenni, csak a saját boldogságodat kell nézni, nem szabad szerelem nélkül( ha már elmúlt a szerelem) kapcsolatban élni."

Ez egy végtelenül egoista, nihilista, destruktív mentalitás. Ám ezzel a mentalitással akkor nem kell házasodni s oltárnál örök hűséget fogadni, esküdözve égre-földre. Nem kell kihasználni az alkalmat, hogy most jó vagy, de bármikor eldoblak, ha jön jobb, persze nem ezt esküszöm az oltárnál a násznép előtt.


"tök mindegy, mit tett bele egy kapcsolatba az egyik fél, ha azt azért tette bele, hogy az ellentételezését 'kivegye'"

Igen, egy kapcsolatban adni s kapni szoktak. Ez nem önzés. Ez kölcsönösség.


"kihasználás"

A nő használta ki a férjet. Amíg biztosította neki a férj a szociális kört, vitte nyaralni, sízni, bulizni, koncertekre, addig jó volt. Amint jött egy "jobb", dobta.


"ha elmúlik a 'szerelem, szeretet, összetartozás' akkor felborul ez az addig is kényes egyensúly és valaki elégedetlen lesz"

Ilyenkor kell dolgozni egy kapcsolaton, nem pedig másfelé kacsintgatni, más ölében, (pénztárcájában) keresni a "bolgogságot".


"És aki elégedetlen, az kilép"

Nem erre tett templomi esküt s nem ezt tanulta a jegyesoktatáson sem.


"ezért pedig mindkét fél felelős"

Miben is "felelős" a férj...?!

2023. nov. 9. 18:44
 107/2048 A kérdező kommentje:
105-ös: Ld. 106-os hozzászólásomat...
2023. nov. 10. 05:56
 108/2048 anonim ***** válasza:
90%

Reménytelen vagy kérdező.

Kérdezted az emberek véleményét, elmondta mindenki, nem egyezik a te véleményeddel de te ezt nem tudod elfogadni csak hajtod a saját véleményed. Szar lehet neked.

2023. nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/2048 A kérdező kommentje:

108-as: "nem egyezik a te véleményeddel de te ezt nem tudod elfogadn"

Már miért kéne nekem a másik véleményét elfogadnom? Azt hittem, hogy autonóm személyiség vagyok. Megengeded, hogy másként lássam a helyzetet?

Nyugodtan mindenki mondja el a véleményét, de engedtessék meg nekem is ugyanez. Köszi...

2023. nov. 10. 06:44
 110/2048 anonim ***** válasza:
98%

#109 mondjuk azért mert kikerted a véleményünket? Legközelebb akkor ne tessék kérdést feltenni.

Vagy téged az éltet hogy oldalakon keresztül megmondoemberkedj?

2023. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!