Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért érezhetek utálatot azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érezhetek utálatot azok iránt, akik megcsalják a párjukat?

Figyelt kérdés

Se a szüleim között nem tudok ilyenről, se a családból nem tudok senkit, akit megcsaltak volna. Velem se történt ilyen, mondjuk párkapcsolatban sem voltam még.

Viszont mindig is taszított az, hogyha valakiről kiderült, hogy megcsalta a másikat. Már nem tudok rájuk más szemmel nézni, undorodom az ilyenektől, főleg akik azzal nyugtatják magukat éjszakánként, hogy "De hát nem is feküdtem le vele, csak egy csók volt".


És most eléggé ki is akadtam az unokatestvéremre, aki 17 éves, elvileg még szűz, mert szégyenlős a barátja előtt és gátlásos, de azért annyira nem volt az, hogy a barátja háta mögött irogasson valakivel, aztán pedig csókolózzon mással. Meg ez az egész történet, hogy a barátaik már tudták, hogy van köztük valami és bíztatták őket, hogy csókolózzanak... Közbe meg a barátja otthon ült.


És le szűzk-áztam. Tök jó volt a kapcsolatunk, de ezután már semmi nem lesz a régi. Pedig amúgy semmi közöm hozzá.


nov. 28. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Talán azért, mert a megcsalás alapvetően egy gerinctelen p.cs húzás.
nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Fiatal vagy még és tapasztalatlan. Majd ha leszel hasonló helyzetben, akkor elmélkedj ezen. Mindezt mondom úgy, hogy sosem csaltam meg a barátnőmet.
nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Én is utálom őket. Meg azokat is akik csak hazudják a másiknak hogy szeretik. Leginkább azért, mert félek, hogy én is ilyen férfit fogok ki. Meg van bennem egyfajta irigység, hogy míg engem könnyen kidobnak, mást akkor sem, ha lebukik a megcsalással.
nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát ilyen helyzetbe biztos hogy nem leszek, hogy otthon van a párom, elmegyek bulizni azzal a csávóval, akinek írom minden este a jó reggelt/éjt üzenetet, elmesélem mindenkinek, akiről tudom, hogy nem mondja vissza a páromnak, hogy rám talált a "szerelem". És miközben bulizunk, a baráti társaság bíztat, hogy "Csókot! Csókot! Csókot!", és lekapjuk egymást. Utána meg elmondom a páromnak, hogy bocsi, nem kellesz, majd két hét után dobom az új palim, és sírok instán, hogy jöjjön vissza a másik.


Hát ilyet biztos nem fogok csinálni.

nov. 28. 13:12
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert gerinctelen, másnak ártó dolog és legbelül érzi az ember hogy ezzel hátbaszúr, megaláz és hátbaszúr egy olyan embert aki hisz benne például, ami a világ legundorítóbb dolga. Ráadásul egy olyan ponton szúrja meg az embert ami a legfájdalmasabb lehet, mert sok ember teljesen elveszíti ezzel a saját szemében a férfiasságát, nőiességét és a saját mivoltát, ezáltal sok évre vagy mégtöbb időre tönkreteszi lelkiekben az embertársát. Ugyanilyen indorító ha hátbaszúrsz egy barátot aki bízik benned, hasonszőrű álszent emberekkel nem szívesen veszi magát körbe az ember. És ha az ilyen a saját párjával valaki megcsinálja akkor bárkivel. Ennyi a történet
nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Véletlenül 2x írtam hogy hátbaszúr. Szóval igen az ilyen ember elítélendő, mert olyan sebet okoz a másiknak egy olyan ponton ami tudattalanul beég az emberbe vagy akár traumatizálhatja és a többi kapcsolatára is kihatással lehet, magyarán gallyravágja az ember pszichéjét, biztonságérzetét és másokba fektetett bizalmát. Ez szerintem kimeríti a lelki bántalmazást. Lehet mondani hogy jajj dehát az elszenvedőn múlik mennyire tudatos és ezekután nem húzhatja ezt mindenkire rá. Persze hogy nem, csakhogy ez nem így működik, ha valamit traumaként él meg az ember az akaratlanul kihat a jövőjére is
nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

"Tök jó volt a kapcsolatunk, de ezután már semmi nem lesz a régi. Pedig amúgy semmi közöm hozzá."

Így van, semmi közöd hozzá. Nekem meg nem kéne olyan unokatestvér, aki játssza az erkölcsrendőrt, beleszól olyasmibe, amihez nincs köze, mi több, leépíti miatta az elvileg tök jó kapcsolatot.

Az, hogy az ő különféle kapcsolataiba mi fér bele és mi nem, egyszerűen nem a te dolgod.

nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Korabban nem voltam tudatos ebben, de valojaban ez az ertekrend miatt van. Akinek fontos ertek a becsulet, tisztesseg, bizalom, az ki nem allhatja azokat, akik ezek ellen vetenek. Amugy legtobbszor azok is megvetik ezeket, akik maguk is elkovetik. A gerictelen elolenyeket nem tartjak sokra, egy hibas, selejtesebb, rosszabb, szanalmasabb fajta.
nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

#5 #6 Azért sokszor nem ilyen fekete-fehér a helyzet, hogy ott van álmaid tökéletes párja álmaid tökéletes kapcsolatában, és egyszer csak megtudod róla, hogy megcsalt. Gyakran egy eleve bicegő kapcsolatról van szó, vagy már korábban sem annyira bíztál az illetőben, stb.

Egy tökéletesnek tűnő kapcsolatban meg nem kell megcsalás, az is majdnem akkora trauma, ha a másik egyszer csak bejelenti, hogy nem akarja veled folytatni, és csak utána kezd mással kavarni, az is ugyanúgy gallyra vágja a másokba és magadba vetett bizalmat.

nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Másrészt az a baj az egésszel, hogy mivel nem látsz bele, de mindenki imád hevesen ítélkezni, príma táptalaj a rosszindulatú pletykáknak. Jaj, szegény ártatlan másik, hogy átverték... miközben nem ritka, hogy ő sem volt éppenséggel egy szent ember.
nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!