Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Az emberi faj szexuálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberi faj szexuálisan alapból nem monogám, csak a társadalmi, erkölcsi és vallási normáknak való megfelelési kényszer miatt eröltetjük ezt magunkra, ennek pedig egyenes következménye a megcsalás. Ezzel ki mennyire ért egyet?

Figyelt kérdés
Egy válaszadó irta ezt,és kiváncsi vagyok ki mit gondol erről.....Szerintem hülyeség. 29N
ápr. 22. 09:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Alapból valóban nem azok az emberek szerintem is. Ez ma már egy döntés.
ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Valamilyen szinten egyetértek, az ember természeténél fogva nem monogám, de választhatja azt. És ha azt választja, azt kommunikálja a társa felé akkor a megcsalás ugyanúgy gerinctelen dolog és nem kéne ezzel takarózni.
ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt vallom, de ez nem kifogás a megcsalásra. Ha már úgy döntök, hogy párkapcsolatba kezdek, azt megtisztelem a hűségemmel, ha nem megy, akkor inkább vagyok szingli.
ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%

Hmmm az h nem monogam valaki az sokmindent jelenthet...


Ha ezt arra hasznalod h sorozatban csald a tarsad akkor nagyon rossz erv.


Viszont en ezt ugy modositanam h idoszakos monogamia van az embereknel. Vagyis egy bizonyos ideig monogam majd tarsat valt.


Igazi monogamia az, ha eletedben csak 1 olyan ember van akivel szexualis kapcsolatot letesitesz es vele eled le az eleted. Pl a golyak, hattyuk. Ha meghal a tarsuk sok esetben mar nem lesz uj tarsuk.

ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Paul Atreides ***** válasza:
75%

Én semennyire. Ha egyszer lesz tartós kapcsolatom még akkor azt úgy szeretném élni, ahogy nekünk jó. (egymással és nem belevonva másokat.)


De, ha valakinek a monogámia nem megy, akkor beszéljék meg és éljenek úgy ahogy nekik megfelelő. Elvégre mindenkinek a saját élete a fontos.

ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%

Nem értek vele egyet, szerintem az ember egyszerűen gyarló alapvetően. Tulajdonképpen ez a legnagyobb hiba bennünk, de valahol ez viszi az emberiséget tovább. Ha nem lennénk azok valószínűleg még mindig a barlangban lennénk. Az ember fejlődőképes, mindig az újabbat, jobbat akarja és ez érvényes a párkapcsolatokra is értelemszerűen.

A szerelem ami összetartja az embereket egy ideig, aztán a tisztelet, bizalom, őszinteség és persze a szeretet.

Amikor elmúlik a szerelem és nincs köztük bizalom stb. akkor jön az, hogy más kezdi el érdekelni és mivel nincs meg a tisztelet azért történik a megcsalás.

A szerelem múlékony és még törékenyebb a bizalom stb. Egykettőre ott tarthat az ember, hogy csak önmagát nézi mert úgy érzi (mindegy, hogy jogosan vagy se), hogy a párja önző és máshol keresi a vigaszt, az izgalmat ahelyett, hogy szakítana ami a tisztelethiánya mint írtam már.

Persze egy pár egyén megmarad a kapcsolatában mert van belőle haszon (pénz, lakhatás) és mert gyáva újrakezdeni mással, nem is szerelmes a másikba sok esetben csak pótlék számára.

Tehát mindkettőből (társ és szerető) elveszi amit kell hiszen gyáva, hiszen gyarló.

ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
Mennyire tekintheto embernek az, aki nem tudja uralni a cselkedeteit?
ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy olvastam az ember szexualitása nem is olyan, mint a csimpánzoké, ahol csak az alfahímnek van utódnemzési joga, de nem is olyan, mint a gorilláké, ahol tényleg egy életre választanak társat. Leginkább a kettő közt van félúton, ilyen sorozatmonogám jellegű, vagyis kialakulnak párok, de ezek idővel felbomlanak és újrarendeződnek. Ezt leginkább a civilizáció által legkevésbé érintett törzseknél figyelték meg.

A klasszikus monogámia pedig a legtöbb társadalomtudós szerint a magántulajdon megjelenése óta létezik, hisz nagyon nem mindegy ki kitől származik, ki ki után örököl, stb. Ezért tiltja is a legtöbb vallás a házasság előtti szexet, hogy lehessen követni a vérvonalat.

Amúgy plusz egy érv a sorozatmonogámia mellett az is, hogy a szerelem érzése is csak egy jól meghatározott időre alakul ki, evolúciósan addig, amíg nagy eséllyel összejön az utód és utána alábbhagy. Illetve később másokkal is kialakulhat, attól függetlenül, hogy van már párja valakinek, az irodalom és a filmvilág jelentős része is erre a dilemmára épít.

ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 hollófernyiges ***** válasza:
81%

"olyan, mint a csimpánzoké, ahol csak az alfahímnek van utódnemzési joga, de nem is olyan, mint a gorilláké, ahol tényleg egy életre választanak társat."


Ezek közül egyik sem igaz :) a csimpánzok promiszkuózusak, mindenki csinálja mindenkivel, a gorillák meg tipikus háremtartó poligámok. Az ember a monogám-poligám skálán valahol a monogámia felé tendálva található, de nem a végén, vannak poligám tendenciái. Ez jól látszik abból, hogy a legtöbb gyerek a természeti népeknél is monogám kapcsolatban élő családban nő fel, de a magasabb társadalmú státuszú férfiak több feleséget is tarthatnak. Ebbe persze még belezavar a kultúra is, pl. hogy a kereszténység szigorú monogámiát ír elő, meg hogy a fogamzásgátlók feltalálása a nyugati világban elindított egy szexuális forradalmat.

ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
17%

A megcsalás kizárólag az erkölcstelenyég egyenes következménye, de nem csak vallási vagy társadalmi szempontból

Egészségügyi szempontból rendkívűl erkölcstelen nemi betegségeknek kitenni azt akit elvileg szeretsz, illetve a nem kívánt terhesség is elöfordulhat ennek révén is.

Utóbbi esetben a nőkön van a hangsúly, hiszen ha a párjukon/férjükön kívűl szexelve szülnek gyereket, akkor nagyon csúnyán átverik a választott partnerüket. Kakukktojásokat neveltetni másokkal egy szintúgy rendkívűl erkölcstelen viselkedés

Nem véletlen hogy sok helyen megkövezik a hűtlen nőket, hiszen ez a fajta átverés nem egy elnézhető bűn.

Szóval a monogámia egy rendkívűl fontos dolog, amit nem véletlenül erőltetnek a legtöbb kultúrában

ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!