Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megbocsátottam! Valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbocsátottam! Valóban megváltozott?

Figyelt kérdés
A tavaly év vége elég fájdalmasra sikeredett! Novemberben a barátommal szétmentünk. Kiderült, hogy ő engem megcsalt. Nem mástól hallottam vissza és nem is ő mondta el, hanem én sikeresen kiderítettem. Leültünk megbeszéltük, hogy vége. Én borzasztóan szerelmes voltam és nagyon nehezen viseltem. Ő is szeretett ( legalábbis ezt mondta) csak élni akart. Aztán köszönhetem a barátaimnak és magamnak is megerősödtem és el indultam egy új úton. Új tervekkel és sokkal lazábban. A fájdalom bennem volt, de már megszűnni készült. Én is elkezdtem ismerkedni másokkal. Nem kerestem ő pedig végig bulizta és mérgezte magát. Két hónap sem telt el a szakítás után, már hívogatni kezdett. Nem egyszer részegen, majd józanul és üzenetekkel bombázott. Januárban már találkoztunk és józan fejjel mindketten megbeszéltük a hibákat. Elmondta ő is mit miért tett és, hogy mennyire nem jó ez így neki. Természetesen bevallotta, hogy a szünet alatt volt valakivel. Én is elmondtam, hogy találkozgattam srácokkal. Ez nála rettenetesen betette a kaput. Elmondta, hogy engem akar. A mai napig viccelődünk ezzel. Igen, kibékültünk..azaz adtam neki egy új esélyt. Azóta minden más sokkal jobban oda teszi magát minden téren. Na ja: tudom, hogy csak a káposzta jó felmelegítve. Viszont én megbocsátottam, bár nem felejtettem. Borzasztóan komoly erő kell hozzá, hogy ne gondoljam azt, hogy most is azt teszi. Aki járt már ebben a cipőben és megbocsátott, úgy érzi a kapcsolata javult is...megbánta, hogy visszafogadta hűtlen párját? Ti is féltékenyek vagytok? Holott azelőtt meg sem fordult bennetek ez a gondolat? Nektek jobb lett minden? Tudom, hogy relatív...de kérlek írjátok le saját tapasztalatotokat... 24/L

2014. ápr. 14. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnék vissza valakit, aki egyszer ennyire megbántott. Még akkor sem, ha szeretem, mert egy ekkora seb nekem elég lenne ahhoz, hogy kiszeressek belőle. De te ahogy gondolod...
2014. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

nagyon sokat gondolkodom ezen, és az amit most tesz ez a teperés ez annyira jó lett volna akkor, amikor még az elején voltunk mindennek...akkor is tepert, de nem ennyire...

nem tudom, hogy csak azért fogadtam-e vissza, mert el akarom saját magam is hinni, hogy ez a dolog meg sem történt...

nagyon megbántott, azt hittem a szívem is kiszakad a helyéről nem tudom leírni azt az érzést, ami akkor kerülgetett...

megalázott....de mégis visszahúzott a szívem, de nem kezelem már ennyire vakon" a dolgokat...

2014. ápr. 14. 15:28
 3/18 anonim ***** válasza:
Neked kell erezni,mennyire bizol benne.Bar ahogy irod nem nagyon,sajnos ha szereted es ennyire ragaszkodz hozza,akkor nehezen,vagy sosem teszed tul magadat rajta,a feltekenyseg,az emlekek,mindig eszedbe fognak jutni. Engem a baratnom csalt meg regen,visszafogadtam,eleinte jo volt minden,aztan feltortek az emlekek,jott a feltekenyseg,nem bizom benne,es teljesen tonkrement az egesz.Meg is bantam,hogy visszafogadtam.Neked kell erezni.
2014. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

igen ez a dolog nagyon fejben dől el...

Borzasztó érzés az, amikor találkozol egy emberrel és olyan gondolataid vannak, hogy milyen házban fogtok élni és hány gyereketek lesz!

Ő ugyanezt gondolja, majd elkövet egy nagy hibát és borul minden. Nem attól félek, hogy egyedül maradnék, mert ez bebizonyosodott az idő alatt, amikor nem voltunk együtt, hogy mások is felfigyeltek rám. Türelmes ember vagyok elnéző vele kapcsolatban. Csak, hogy hazudott és megcsalt, nagyon nehéz újra hinni benne. Úgyis lesz valahogy, úgy még nem volt, hogy ne lett volna bárhogyan is....csak nehéz, eléggé kavarognak a gondolataim :/

2014. ápr. 14. 15:34
 5/18 anonim ***** válasza:
Bár én nem voltam még ilyen helyzetben szerencsére, de 2 ismerős párnál láttam ugyanezt....ideig-óráig működött a dolog, ugyanis a megcsalt felek nem tudtak ezek után maximálisam bízni a párjukban, és mint utólag kiderült jogosan.....kutyából nem lesz szalonna, ugyanúgy megcsalták őket utána is....sajnos.....de èn szívből kivánom neked hogy ti boldogak legyetek egymás mellett ;)
2014. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez teljesen attól függ, hogy te hogy érzékeled a dolgokat, mert az a te relatív valóságod. Én elhiszem, hogy most pedálozik ezerrel, viszont azt nem tudom elhinni, hogy bárki képes lenne változtatni az alapvető természetén. Én nem adtam volna neki egy esélyt, mert ezek után nem tudnék megbízni benne. Ha eddig neki belefért az, hogy szeret DE élni akar = megcsal, akkor ezután mi akadályozná meg ebben? Ráadásul be sem vallotta neked. Én nagyon haragudnék rá.
2014. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatomat tudom megosztani veled!


Fiatalon jöttünk össze, sok évig együtt voltunk, de a páromban benne volt még a "nőzhetnék" (Ahogy te fogalmazol "élni akar még")Megcsalt, szakítottunk...


Itt álljunk meg egy szóra! Megcsalás és megcsalás között is van különbség! Nem mindegy, hogy valaki részegen csókolózik /szexel, vagy józanul , vagy huzamosabb ideig több nővel vagy eggyel, vagy érzelem is fűzi hozzá stb... Tehát ezek mind-mind más tényezők!


Szóval 2 hónap után rájött a pasim, hogy én kellek neki, és velem akarja az életét leélni...

Megbocsájtottam neki. (vagyis inkább esélyt adtam neki, buta szó a megbocsátás, az olyan érzetet kelt bennem mintha "én valaki felsőbbrendű lény nagy kegyesen megbocsátok neked alattvalóm"...) Úgy gondoltam, hogy fiatal vagyok, adok 1-2 évet a kapcsolatunknak meglátom hogy működik-e s ha nem akkor sincs gond és a legfontosabb: NEM MARAD BENNEM ÖRÖKRE A MI LETT VOLNA HA... kérdés...

És az élet immáron 5 éve engem igazol :) irigylésreméltóan jó a kapcsolatunk! Nagyon kellett nekünk ez a méylpont ahhoz, hogy ilyen szintre érjünk!!! :)


Szerintem nagyon jól tetted hogy adsz egy esélyt! Csak ne cseszd el!!!! Igen TE!!! Tudod meg tudja mérgezni az embert s a kapcsolatot a féltékenység... Nagyon buta dolog féltékenynek lenni, s rettegni...


Bízzál meg a pasidban! Igen becsapott és félrement, de ez kellett neki ahhoz, hogy felnőjön, hogy rájöjjön arra, hogy mi a fontos az életben... Tudod, a kisgyermek is megbotlik amíg járni tanul... s ez nem jelenti azt, hogy egy életen át botladozni fog!!!

Add meg neki a bizalmat! Hisz ő is igen mély fejlődésen ment keresztül, s komolyan gondolja veled! Veled!!! S nem egy bizalmatlan rinyás fruskával!!!


Nagyon sok sztereotípia született már arról, hogy "ha egyzser megcsalt újra megfog... az ilyenek soha nem változnak meg bla bla bla... nem is szeret igazán bla bla bla..."

Tudod honnan erednek ezek? Azoktól a megcsalt felektől akik képtelenek voltak feldolgozni a sérelmüket. Tudod őket megcsalták és

1 nem bocsájtottak meg: de nem is gondolkoztak el a miérten! Nem gondolták végig mit hibáztak esetleg ők... az új kapcsolatukba tovább vitték a rossz tulajdonságaikat s azok sem végződte jól

2 újra megpróbálták, de képtelenek voltak ezen túllépni, így a régi-új kapcsolatuk katasztrófába fulladt mert csak a zsörtölődés bizalmatlanság, féltékenység volt... Nos ki akar így élni? egyértelmű, hogy máshoz menekül a másik fél...



Tehát csak is akkor fog jól működni a kapcsolatotok, he Te képes leszel elfogadni a történteket! Nem elfelejteni kell, hanem eltenni a megfelelő helyre, s tudni azt, hogy te ezzel csak több erősebb és tapasztaltabb lettél!!!


Sok sikert a fejlődéshez!!!

2014. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7-es: Hát nem azt mondom, tényleg sok boldogságot kívánok neked, DE nehogy már úgy állítsd be a dolgokat, hogy a megcsalt fél a hibás! A megcsalás igenis döntés kérdése, és nem kötelező máshoz menekülni, ha valakinek valami baja van, a száját az eredeti rendeltetésére, a kommunikációra is használhatja, és elmondhatja, hogy valami nem tetszik neki! De nehogy már az legyen a sz@r, aki úgy gondolja, hogy a megcsalónál jobbat is talál! Hova fajul ez a világ?
2014. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Természetesen, az a legkorrektebb megoldás, ha probléma van akkor le kell ülni és MEGBESZÉLNI!!! De vannak helyzetek amikor előbb történik meg a baj, mint a megbeszélés!!! Nos ha megcsalt fél ilyenkor duzzogva elfordul az sosem tudja meg mi volt a probléma. Mi miatt történt a megcsalás.. S így előfordulhat, hogy az új kapcsolatában is ugyanúgy viselkedik, s ugyanúgy végződik...


Egy szóval nem írtam hogy ez mindig így van!

De azt fotnos tudni, hogy ha egy párkapcsolatban mindkét fél figyel a másikra, folyamatos a kommunikáció akkor nincs kiváltó probléma. -----> akkor nincs félrelépés sem.

Úgy gondolom, hogy az emberek akkor lépnek félre, ha valami gondjuk van és gyávák ahhoz hogy megmondják (a jelzéseket meg kevesen értik)

De a probléma kialakulásának oka nem egy emberen múlik!!!! Ezért mondom azt hogy hibázik a megcsalt fél is! Ezt kell megbeszélni!!!


S aki elfogadja azt, hogy igen ebben és ebben én is ludas vagyok, akkor (ha értelmes) a későbbiekben odafigyel erre.

S így máris nyert a rossz dologgal kapcsolatban!!! Tapasztaltabb lett, megtudott magáról valamit amit eddig nem is látott...


Ne érts félre ez nem védőbeszéd a csalók felé, inkább "felvilágosítás" az összetörtek részére!!


Mert lehet duzzogva nyalogatni a sebet, s egy életen át dédelgetni s felhánytorgatni. De lehet tanulni is, s fejlődni!!!

2014. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én pl. nem nyalogatom a sebem, egyszerűen rájöttem, hogy vannak megcsaló, hazudozó manipulatív férgek, akiket jobb messzire elkerülni. Bár abban az esetben a megcsalás csak a hab volt a tortán, nem is ő lett volna, ha nem teszi meg. Megbeszélni, mi? Jah, megbeszéljük, és aztán lépek le, háh! :D
2014. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!