Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Biztos lehetek-e abban, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztos lehetek-e abban, hogy a férjem egyszer valamikor csak azért, mert férfi, meg fog csalni? Hogyan lehet ezzel a tudattal élni?

Figyelt kérdés
Semmi probléma nincs a férjem és köztem, sőt. Csak van valami, ami foglalkoztat. Barátnőim nagy részének az a véleménye, hogy előbb vagy utóbb mindenkit megcsal a férje csak azért, mert ez a férfi természete, mert a hormonjai hajtják, mert valamikor úgysem tud majd ellenállni valamilyen kísértésnek. A legtöbben nem a családjukat akarják elhagyni persze, hanem kalandra vágynak. Csak egy részükről kiderül, nagy részükről viszont nem. Engem ez a tudat viszont nem hagy nyugodni. Biztos, hogy ez mindenkivel így van? Én bizonyosan nem tudnám megcsalni a párom, de elviselni sem tudnám a megcsalást - számomra ez valami nagyon megbocsáthatatlan. De azt sem tudnám elviselni, ha becsapva lennék, holott a barátnőim véleménye szerint a legtöbb feleség valamikor kerül ilyen helyzetbe. Mi a véleményetek?

2014. okt. 9. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

urban legend, mende-monda, altalanositas, stb, stb.


gondoskodj arrol, hogy harmonikus legyen a kapcsolatotok, rendesen mukodjon az adok-kapok es az egyutt eles, aztan nem lesz gond.

2014. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Pasi vagyok. Nem is olyan hülyék a barátnőid.
2014. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy nem, nem mindegyik ilyen. Van akinél nincsen meg az igény rá. Ők kevesen vannak. A többinél idővel a házasság részben, és több-kevesebb mértékben de kissé elfojtássá válik, bilincsé. Kinek nagyon, kinek kicsit.

És itt jön egy harmadik tényező: ki tud/akar ezzel kezdeni valamit. Van aki szépen elfojt egy életen át, aztán kiéli máshogy. Veszekedés, frusztráció (tipikusan egymást ölő házaspárok) vagy lesz egy elszállt hobbija amiből nem lehet kirángatni a valóságba, és többség félrelép. Vagy kiderül, vagy sem.


A legalattomosabba dologban, hogy mindez csak és kizárólag idővel derül ki. Egy 20 éves full csőlátó szerelemesen kijelenti, hogy ő aztán soha, aztán eltelik 20 év, egyáltalán nem biztos, hogy a legcsekélyebb mértékben is szerelmesen 40 éves férfi fejjel kell nemet mondjon a szöszke titkárnőre.


Ekkor fog kiderülni, hogy 1. ő valójában milyen típus 2. mennyire éli meg börtönként a házasságát (szexuális börtönként) 3. mennyire van rendben az a kapcsolat


Szóval az idő fog dönteni.

A barátnőidnek ebben nincsen igazuk.


Abban viszont nagyon egyetértek, hogy az emberek (így a nők sem) egyáltalán nincsenek felkészítve arra, hogy 1. mit kell tudni a másik nemről 2. hogyan kéne egy kapcsolatban élni (pl őszinteség fontossága) 3. krízis kezelés.


Ugyanis amikor az egyik fél félrelép, ott már évek óta nagyon el van rittyentve valami!


A megcsalás ellen két 100% biztos módszer létezik: 1. Nincsen kapcsolatod 2. Nyitott kapcsolat ahol nem kell "csalni". Ezek 100% :) Viszont jósnőnek kéne lenni kristály gömbbel, hogy az "én józsim" félre fog e lépni.

2014. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez kb a "minden nő k**va" szintű általánosítások egyike. Az igazságtartalom is ugyanannyi benne.
2014. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Költőnő? ***** válasza:
Azért sztem vannak jócskán arra utaló jelek, h hűtlen lesz vki és az odavezető útban bizony mkét fél benne van. A hűtlenség az minden esetben már egy következménye a problémáknak.
2014. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagy hiba lenne így gondolkodni, mert egyrészről egyáltalán nem biztos, másrészről az ettől való félelem megrontja az életedet és lehet, hogy a házasságodat is. Férfi létemre én is hasonlóan gondolkodok a megcsalásról, mint ahogy írtad és szerintem még sok férfi van ezzel így. Arra kell törekedni, hogy a házasság rendben legyen, mind lelki, mind testi értelemben.
2014. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudod milyen feleségeket csalnak meg? Akikről úgy kell havi egyszer leimádkozni a bugyit, hogy legalább hagyja magát és aki elhagyja magát, mert ő szült egy gyereket így már nem kell csinosnak és karcsúnak lenni és jó otthonra a zsírfoltos macinaci.


A szüleim 23 évig éltek boldog házasságban és még élnének ha édesapám nem hal meg idő előtt. Sose csalták meg egymást (beszélgettem a témáról anyuval és apu a halálos ágyán is megesküdött arra, hogy anyu volt élete szerelme és az egyetlen) és ingerük se volt rá, mert kölcsönösen tettek a kapcsolatukért, plusz anyu mindig megmaradt csinos nőnek. Ugyan öcsém után nem volt a legvékonyabb, de nem is hagyta el magát és próbált tenni a felesleg ellen, apunak ez elég volt. Nem mondom, hogy sose veszekedtek, de alapvetően sose volt olyan igazi na repülnek a tányérok veszekedés köztük, mert felnőtt módjára leültek és megbeszélték ha az indulatok kezdtek elszabadulni.


Viszont ismerek olyan srácot, aki esküvő előtt, esküvő után is csalja a most már feleségét. Hogy miért? Mert a csaj nem hajlandó lefeküdni vele, de még beszélni se a problémáról. Más téren viszont tökéletes társak, szóval csak ezért vette el. Pedig szerintem jó nagy marha volt, előbb utóbb le fog bukni, de ő tudja.

2014. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

van amikor azért mondják azt hogy azért csalt meg, mert férfi, mert nem akarják hogy tudd az igazat

egy jó kapcsolatban, ahol minden jól működik, és mind2 fél meg van elégedve, ott nem csalják meg egymást, persze van kivétel

2014. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Mi 25 eves hazasok vagyunk. Felesegem mar megcsalt, en ot nem.

Ez a velemenyem errol a nyafogasrol.

2014. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Részletesen is kifejtem.

Nincs olyan, hogy valaki a neménél fogva hűtlen. A hűség kérdése mindig egyéntől (illetve bizonyos esetekben a kapcsolattól) függ. Vannak olyan emberek, akikbe szinte kódolva van a hűtlenség (nem csak férfiak...), vannak, akik helyzettől függően általában hűségesek, de adódhat olyan szitu, hogy hűtlenségbe csapjanak át. És vannak olyanok, akik nem tudják a szerelmüket/élettársukat/házastársukat megcsalni. (Ha mégis kiszeretnek belőle, tisztességes úton, előbb szakítanak, és utána kezdenek mással kavarni.)


Az olyan indokok, hogy "férfi vagyok, nem tehetek róla", meg "csak hiányzik a kaland", ezek nem többek, mint béna emberek béna érvei, akik emögé bújnak, ezzel szeretnék igazolni a saját párkapcsolati alkalmatlanságukat.

Mert ugye könnyebb ezzel takarózni, mint beismerni, hogy valami az ő hibájuk.


Tudod, hormonjai midnenkinek vannak. De van az emebrekben egy agy nevű szerv - különösen a nagyagy nevű része, amely elvileg sokkal fejlettebb az állatokénál -, amely összetettebb társas és érzelmi funkciókat biztosít, mint holmi állati ösztönök.


Persze, sajnos elég gyakori, hogy valaki hűtlen. (De megnyugtatlak, nem a stabil, boldog házasságokban szokott ez jellemzően előfordulni.) De arra is számtalan példa van, hogy hűséges. Sőt, nem egy olyanról tudok, ahol a férfi még a rossz házasságban is inkább ktiartott, és hűséges volt.

A szomszédasszony 15 éven át csalta a férjét, krónikusan rossz volt a házasságuk, a férfi többször sejtette már, hogy lehet, hogy a feleségének szeretője van, de ennek ellenére hűségesen kitartott mellette. Persze, miután az asszony lebukott, a férj elvált tőle, de dacára a rossz házasságnak mindvégig egyszer sem csalta meg.

Én sem csaltam meg soha egyetlen barátnőmet sem. (Engem viszont már csaltak meg.)


Szóval nyugodj meg, nincs olyan, hogy valaki neménél fogva hűtlen. Nincs olyan, hogy előbb-utóbb midnenképp meg fognak csalni.

Olyan sajnos van, hogy sok kapcsolat/házasság idővel ellaposodik, megromlik, és ez sokszor vezet megcsaláshoz, de egy eredendően hűséges ember egy jó kapcsolatban kizárt, hogy félrelépjen.


Az meg, hogy valaki kalandra vágyik? Borzasztóan bugyuta megfogalmazás. Én is szeretem a kalandos dolgokat, de számomra az nem "kaland", hogy valaki idegent megkettyintek, aztán meg megyek a barátnőmhöz, mint ha mi sem történt volna. Eleve nem bírnám nem csak élvezni, megtenni sem úgy, hogy szeretem a barátnőmet.

2014. okt. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!