Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi lenne jobb a 2 kicsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne jobb a 2 kicsi gyereknek? Nagyon nehéz helyzetben vagyok.

Figyelt kérdés
Elváltunk mert a volt férjem talált magának mást. Ez még rendben is van, bár nehezen tettem túl magam rajta. Van 2 kicsi gyerek. Az apjuktól nem akarom eltíltani, de amíg kicsit, nem lenne jobb nekik, hogy csak az apjukkal találkozzanak? Nem a nővel van bajom, nem is nagyon ismerem, csak nem szeretném a kicsiket kitenni annak, hogy egy új embert megismerjenek, és azt sem értik még hogy milyen szerepet tölt be ebben a "családban". Kérlek olyan írjon aki hasonló helyzetben volt, és tényleg a gyerekek oldaláról szeretném kérdezni, hogy az ő lelkiviláguknak melyik a jobb? Megismerni az új nöt és a lányát vagy várni, amíg kicsit nagyobbak lesznek és elmagyarázni a helyzetet. Mi előnyük van abból, ha megint egy új helyzetbe kerülnek? Nem fognak teljesen összezavarodni? Elég nagy váltás volt az is, hogy apa esténként már nem jön haza.
2016. szept. 11. 21:46
1 2
 1/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

A gyerekek nem hülyék. Ha nem mutigálod a nőt, akkor is tudni fogják, hogy van másik nő. Sőt akkor lehet reménykednek is, hogy azért nem látják, mert apu inkább vissza akar jönni! Én akkor fogadtam el végleg, hogy apu nem jön vissza hozzánk soha, amikor megismertem a mostohám és a lányát. Hidd el fel fogják fogni a dolgokat!

Az lenne nekik a rossz, ha a pároddal rossz viszonyban vagytok. Az pokollá tudja tenni a gyerek életét. Mert a végén ő lesz a királynő a ti sakktáblátokon. Szóval ezt valahogy el kéne kerülni.


De egy új ember nem terheli meg a kölyköket. Nagyon elfogadóak tudnak lenni. És később sokkal rosszabb lenne, mikor egyszer derült égből villámcsapás jönne az új nő, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Szóval ezt nem kell túlkomplikálni.

2016. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Heti 2*3órát van a gyerekekkel.Az annyira nagy kérés hogy csak velük foglalkozzon?ha nagyobbak lesznek,úgyis ott alszanak,akkor elkerülhetetlen a találkozó
2016. szept. 11. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Engem az exem gyerekei -8 ill 10 voltak anno -nemigen fogadtak el anyai hatásra holott nem én voltam a válóok akkor már 6 éve szétmentek. Aztán 2 közös gyerek után mi is szétmentünk de már elég jól el tudtam magyarázni mi miért történt. Az én új páromat nagyon jól fogadták, de az exem új nője 24 évvel idősebb nálam és már abszolút nagymamás, más generáció, ki nem állhatják. Pedig én úgy gondolom ha a ffi lép ki akkor alapvetően a nő hozzáállása határozza meg hogy milyen lesz viszony apa új nőjével szóval sztem ha megpróbálsz pozitivan hozzáállni akkor a gyerekek is könnyebben veszik a helyzetet.
2016. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
75%

Ez úgy veszem ki, hogy inkább szól rólad és nem a gyerekekről?

Engem kicsiként nem az terhelt meg, hogy volt egy mostohám és közösen jól éreztük magunkat, hanem mikor mentem haza és azt kellett hallgatnom, hogy mit csináltak apám a dög és a ringyója, hogyan manipuláltak engem, és gyűlöli őket. Én jól éreztem magam a mostohámmal is. Apu boldogabb volt és sokkal könnyebben kijöttünk, mert a mostohámnak is volt egy gyereke tudott olyan programokat amiket együtt tudtunk élvezni. Míg amíg a mostohám nem volt csak apu és, addig legtöbbször lepasszolt a mamáméknak, vagy ha ment edzeni akkor én addig lődörögtem a sportcsarnokban, ő meg játszott a csapattársaival.


Hidd el, ha szereti a kicsiket, akkor a mostoha nem fog semmi időt elvenni. Fejezd be a hisztit, lépj túl ezen a dolgon és ne próbálj meg már most manipulálni a dolgokat, mert a vége nagyon rossz lesz! És nem neked, hanem a kölyköknek. Szeretnéd, ha nehezen találnának majd párt? Romlanának a szociális kapcsolataik?


Azt hiszed, hogy te jót cselekszel, de most épp tudatosan vagy tudat alatt de a személyes bosszúdhoz akarod a szerencsétlen kölyköket felhasználni. És így kezdődik az, hogy ha felnőnek akkor valami nem fog úgy működni bennük ahogy egy egészséges gyerekben kéne!


Mert én ezen átmentem! Tudom. Hagy ezt abba! Kérlek! Nagyon szépen kérlek!

2016. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem az a legnagyobb félelmed, hogy a gyerekek azt fogják gondolni, hogy az apukájuk barátnője, az olyan, mint anyu, nem? Ettől ne félj, a gyerekek téged szeretnek, te vagy az édesanyjuk, és hidd el, ezt ők nagyon jól tudják. Gondolom neked nem kell mondani, de az egy hónapos baba is az anyukája vállán nyugszik meg, nem? Na ha idősebbek akkor okosak. Kommunikálj erről az apjukkal és vezesd fel a gyerekeidnek is. Nem kell szeretned a nőt, ezt senki nem várja el tőled, de ne is gyűlölt ellenségként tekints rá, mert gondolom azt se szeretnéd, hogy a gyerekek ne akarjanak az apjukhoz menni, ugye? Nagyon nehéz helyzet, de ha összedolgozol az apával, akkor lehozhatjátok ezt probléma mentesen, és normálisan élhetitek a saját életeket, ami a gyerekeknek a leghasznosabb lenne. 30/F
2016. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a nő rendes, nem alkoholista, nem erőszakos, nem közönséges, hanem egy rendes nő, aki a saját gyerekével is normális akkor nyugodtan engedd meg hogy elvigye a gyerekeket hozzá. Hidd el sokkal jobb lesz, és ne érezz irigységet hogy ott épp jol érzik majd a gyerekek magukat. A gyerekek ha nem csinálsz náluk lelki traumát és nem azt vered a fejükbe hogy apátok azért nincs velünk mert ez a néni elvette tőlünk, akkor a gyerekek örömmel fognak menni és ott is jol fogják magukat érezni. Én ugy voltam ebben a szituban hogy én voltam a 2 feleség és hozzám se akarta elengedni a gyerekét a férjemnek a volt felesége. A gyereket ugrasztgatta micsoda borzalmas nő vagyok, de én hála jol kezeltem a dolgot és én amikor eljött hozzánk akkor kedves voltam, sosem hoztam fel az anyukát stb. és szeretett ott lenni, persze azóta már felnőt és teljesen felesleges a gyerekeket tiltanod. Hidd el nem okoz nekik semmit, kihangsulyozom a két szülő tud okozni nekik lelki traumát azzal ha vitatkoznak, ha nem engedi el az egyik szülő a másikhoz, sőt egymásra rosszakat mondotok, ha rákérdezel hogy kit szeret jobban apát vagy anyát, vagy azt firtatod hogy azt a nénit aki apával van azt ne merje szeretne stb.. tehát te magad fogod lelki terrorba tartani, és nem mesélhetnek arról hogy ott jól érezték magukat mert akkor látják rajtad hogy ez neked rosszul esik, ilyenekkel okozol lelki traumát.
2016. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Félreértetek.Nem szidom sem az apjukat,sem a nőt.Nekem is lett új párom,de én nem mutattam még be a gyerekeimnek,ő sem az övének és még egy darabíg így is marad,a fent említett okok miatt.Nem hiszem hogy jó nekik hogy itt egy új néni és gyerek,ott egy új bácsi és a gyereke.Teljes káosz lenne.Ezt vártam el az exemtől,amit magamtól.
2016. szept. 11. 22:36
 8/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
Akkor megnyugtatlak: nem lesz káosz. Főleg kicsiknél. Minél idősebbek annál nehezebb új felnőttet hozni az életükbe. Minél fiatalabb, annál elfogadóbb.
2016. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ha fél év múlva jön a következő?Ne mond nekem hogy az milyen klassz!
2016. szept. 11. 22:43
 10/12 Noblesse Oblige ***** válasza:

Kicsit túllihedeg szerintem... De gondolom stabil kapcsolatban van párjával már éretlen tinik vagytok, hogy fél év múlva elhasználjátok a párotokat. Nem?

Bíznod kell a saját és az exed döntésébe. Ha csak ágybetétnek használja a nőcit, felesleges megismerniük a fiúknak. Ebben az esetben kérdezd meg, hogy tényleg ágybetétnek kell-e a nő. Ha nem, akkor szerintem nincs gáz.

Az élet velejárója ez is. Akkor is felfogják, hogy van valaki ha nem mutatjátok be.


A személyi maszturbálószereteket hagyjátok ki, de komoly kapcsolatnál miért ne lehetne? Legalább eldől, hogy mennyire működtök együtt családként. A picit nem lehet ebből kivonni, mert ő is hozzá tartozik. Most megszeretitek egymást, egy gabalyodtok, aztán meg a gyerekkel nem működik az szerinted nem gáz?

2016. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!