Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért van az, hogy itt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy itt a legtöbben nagyobb problémának tartják az érzelmi fellángolást, mint egy egyszeri fizikai megcsalást?

Figyelt kérdés

nnyiszor olvasom itt, hogy egy egyszeri dugast még meg tudnának bocsájtani, de az azonnali válóok lenne, ha kiderülne, hogy beleszeretett másba, de nem történt semmi.


Holott én pont azt látom, hogy az sokkal nagyobb szemétség, ha valaki annak ellenére csapja be és alázza meg a másikat, borít fel mindent, hogy "nem jelent semmit", mint amikor valaki önhibáján kívül, akár hosszú idő alatt beleszeret valakibe, őrködik a vágytól, mégis hű marad a párjához és próbálja leküzdeni az érzést.

Az első ugyanis egy tudatos döntés, amiben úgy dönt, hogy belesz@ik a másikba, a szerelmet és az érzéseket viszont nem lehet befolyásolni, és ezekben az esetekben a pár felé fair döntés szuletik: ergo nem lesz megcsalva.


Mégis tényleg minden ilyen jellegű kérdésnél azt olvasom hogy egy egyszeri botlást még talán elnéznének, de azt nem, ha érzelmek alakulnak ki valaki más felé. Pedig ezt akár közös munkával rendbe is lehtne hozni és elfelejtetni a harmadik felet. Egy megcsalás esetében pedig nekem örökre odalenne a bizalom...


Ti hogy álltok ehhez?



2017. máj. 3. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha beleszeret másba akkor ott nem csak egyszeri fizikai megcsalás fog történni, hanem fokozatos elhidegülés, titkolózás, több megcsalás és a végén lapát.

Egy egyszeri félrelépésből okulhat később mert, ha szereti a párját akkor a bűntudat nem fogja engedni neki a következőt. Ezért mondják ezt.

2017. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerelmes lesz másba, azt már el lehet temetni. Mit keressek mellette a továbbiakba?
2017. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Én is hasonló nézőponton vagyok, mivel tudom milyen az, ha valaki önhibáján kívül szeret bele valaki másba a párja mellett.

Nem azért van így, mert így akartam, de igyekszem tenni ellene, viszont nem vonom bele a páromat, mert csak fájdalmat okoznék neki.

A fizikai megcsalásról valóban az egyén dönt, amiért felelősségre vonható.

Senki sem kényszeríti, hogy csalja meg a másikat.

2017. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Más, ha a tested adod valakinek, és más, ha a lelked.

Én a testi megcsalást sem tudnám tolerálni, de sokkal fájóbb az, amikor a párod beleszeret másba, és amíg vele tölti az idejét (még ha nem is szexszel), tőled fokozatosan elhidegül.


21/L

2017. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
egyiket se tolerálnám.. Ahol bármelyik is megtörténik, ott már komoly (ki nem mondott) gondok vannak.
2017. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen osztom a kérdező álláspontját, tényleg nem értem.


"- beleszeret másba akkor ott nem csak egyszeri fizikai megcsalás fog történni, hanem fokozatos elhidegülés, titkolózás, több megcsalás és a végén lapát."

-> Mondjuk hogy elfojtja magánba hogy a kérdésben is szólt, és nem csalja meg. A megcsalás döntés kérdése itt is, szerelem ide, vagy oda..


- "Egy egyszeri félrelépésből okulhat később mert, ha szereti a párját akkor a bűntudat nem fogja engedni neki a következőt. "

-> Mondjuk, nekem a tettlegesség első lépésénél is bűntudatom lenne, KÜLÖNÖSKÉPP, ha puszta szexről van szó, pláne nem éri meg a megcsalás, hogy bántsam a párom, és magamat...


-" Szerelmes lesz másba, azt már el lehet temetni. Mit keressek mellette a továbbiakba?"

-> Komolyan azt gondolják még felnőtt emberek, hogy az élet úgy folyik le, hogy szerelmes leszel x évesen ( mondjuk 20-23), és után SOHA TÖBBET már nem fogsz szerelmes lenni? Miért gondolod ezt? Előtte is voltál szerelmes valószínűleg, 1-2x, és nem hinném, hogy 60-100 éves korodig nem lennél már a párod után soha szerelmes... Ez olyan mese habbal, egyszerűen nem így működik.



Az érzéseket nehéz irányítani és kontrollálni, de a cselekedeteidet, amiket tudatosan teszel, arra nincs "mentség".

2017. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz végéről közelíted a kérdést szerintem. Nem arról van szó, hogy mi a nagyobb szemétség, a szakítás pedig nem büntetés. A lényeg inkább az, hogy egy kapcsolatot van-e még, ami összetart egy ilyen után. Ha valaki érzelmek nélkül megcsalja a párját, ott a bizalom sérülhet, amit nem könnyű újraépíteni, de amíg semelyikük nem kötődik máshoz, könnyebb dolog. Ha viszont érzelmi eltávolodás van, akkor hiába volt úgymond hűséges az illető, nem lesz, ami összetartsa a párt, elhidegülnek egymástól.
2017. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
A megcsalás, az megcsalás.Teljesen mindegy érzelmi, testi, érzelmi-testi, egyáltalán nem elfogadható Számomra.Ha már másra van szüksége mellettem, akkor a kapcsolat ott meghalt részemről.Ezen nincs mit túlagyalni.
2017. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Én a mai napig szerelmes vagyok a páromba de 5évvel idősebb és csak a gyereknek él már... Havi 1összebújàs van. Igen volt régebben fizikai megcsalàs de sosem akarom elhagyni és vele szeretnék élni. Ez szerintem nem olyan durva mintha valaki mondjuk csak a pénz miatt él valakivel és a szeretőjébe szerelmes. Ha ezt a párom is megteszi egészségére nem ítélem el. Az emberiség nem monogám és nem magántulajdon de önző,szeretni jó. Akik a megcsalást felfújják azok olyanok mint akik abban hisznek, hogy isten teremtette a Földet...39f
2017. máj. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hozzáteszem nem a megcsalás a legjobb megoldás. Hanem egymást szerető párok párcserés, férfi, nő bevonàsa az ágyban egymás előtt lenne. De mivel önző az emberiség, meg prűd nevelést kaptunk erre nagyon kevés pár képes...
2017. máj. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!