Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért mondják sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják sokan, hogy a bizalom örökre elveszett?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom itt meg hallom mindenfelé, hogy azoknál, akiknél érzelmi vagy fizikai megcsalás volt, már nem jöhet vissza a bizalom, a megcsalt tagban a tüske és a gyanú végleg befészkelte magát, még ha együtt is maradnak megcsalás után.


De ez miért törvényszerű?


Engem nem csaltak meg, én nem csaltam meg egyik páromat sem, tehát lehet, hogy naivat kérdeztem most ezzel.


Csak érdekelne, meg ugye az ember számol azzal, mi van, ha egyszer hasonló helyzetbe kerül.



2018. dec. 1. 03:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

"Csak érdekelne, meg ugye az ember számol azzal, mi van, ha egyszer hasonló helyzetbe kerül."



Na, épp ez az... Az emberek nem a jelenben élnek, hanem folyton a múltat vagy a jövőt vetítik ki a jelenre, és sose olyannak érzékelik, amilyen az valójában. Ez szüli a rengeteg fájdalmat és szenvedést, mert amúgy a jelen pillanatban soha semmilyen probléma nincs.

Szerintem ha arra kérnéd az embereket, hogy a múlt sérelmei és a jövőből fakadó aggódás nélkül éljenek csak egyetlen órát, sokat kérnél tőlük.

2018. dec. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

A megcsalás árulás, hátbatámadás. Őszinteség hiánya, problémák szőnyeg alá seprése, kommunikáció hiánya. A megcsalás már "csak" pont az ire.

Nem kell a harmadik felet okolni, egy jó kapcsolatba nem jöhet harmadik.

Bíztál valakiben, elárult. Nehéz visszaszerezni, és talán nem is érdemes a bizalmat.

Mindig ott lesz a gondolat, ha megtette, megfogja ezután is...igérgetés ide-oda, már nem hiszünk.

2018. dec. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"...amúgy a jelen pillanatban soha semmilyen probléma nincs."


Ez de nagy ökörség!!!

2018. dec. 1. 04:25
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

"Mindig ott lesz a gondolat,"


Annak a gondolatnak nem kell ott lennie. A te döntésed, hogy ott van. Ismerd fel, hogy van választásod.

A jelenlét művészetét sajátítod el, ha megtanulod, hogy ne legyen ott a gondolat, és olyannak érzékeld a mostot, amilyen az valójában. Ne olyannak, amilyennek az elméd meghamisítja a múltból fakadó sérelmek segítségével.

2018. dec. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm a gondolataidat, egyetértek.
2018. dec. 1. 04:29
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

Egyszerű. Az árulás bűn, a megbocsátást kérni kell, de a megbocsátást nem kérik, helyette a bűnt magyarázzák. Ha a másik ilyenkor megtagadja a keretrendszert amit egykor közösen hoztak, így hogyan lehetne bizodalmad abban, hogy betartja annak szabályait, ami álláspontja szerint nem létezik?

32/f

2018. dec. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

""...amúgy a jelen pillanatban soha semmilyen probléma nincs."


Ez de nagy ökörség!!!"


A jelen pillanatban soha semmilyen probléma nincs. Vannak feladatok, amiket el kell végezni, de azok sose problémák. Legalábbis ha nem csinálsz belőlük problémát. A te választásod. De ha problémát csinálsz belőlük, akkor már egyből nem is a jelen pillanatban élsz, mert nem olyannak érzékeled, amilyen az valójában, hanem olyannak, amilyennek a sérelmeid meghamisítják. Pl egyszer csalódtál valakiben, és emiatt nem bízol meg valaki másban. Ha a jelenben élnél, akkor a múltban történt sérelem nem lenne hatással a jelenben történő cselekedeteidre, így képes lennél újból bízni.

Ha a jelenben élsz, akkor semmiből nem csinálsz problémát.

2018. dec. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ezt mindenképp másképp dolgozza fel,de teljesen mindegy hogyan, megmarad az emberben.Valaki próbálja magában eltemetni,nem gondolni rá,valaki folyamatosan felhánytorgatja,elfelejteni nem lehet.Exem előtt soha nem volt ilyenben részem,de ő bepótolta a dolgokat :) Mint férfi,összejött egy 130kilós pénzzel teli debellával a hátam mögött,aki adta neki naponta a pénzt,remélvén hogy együtt lesznek egyszer,exemnek épp nem volt egy fityingje se.Ez a debella nem bírta tovább,és szemtől-szemben kitálalt nekem.Néztem nagyokat,a debi azt akarta menjek külön a pasimmal,de mivel nem tudtam pontosan mi van,csak egy mondatot nyögtem ki,ami nem volt igaz,hogy : ez érdekes,jövő hónapban lesz az esküvőnk,ezt nem mondta a pasim ? Erre a debi összeomlott,és elkullogott.Így kilőttem a debit a légtérből.Amit ezek után kapott exem nem mondom,viszont úgy gondoltam már csak azért is vele maradok,lássa a debi hogy nem vicceltem.Utána még együtt voltunk 3 évig,több ilyen megcsalásos sztori nem volt,de egyértelműen ott akkor amikor a debi megjelent,ott valami megsemmisült bennem.Elfelejteni igazán nem lehet,pedig marha lazán veszek fel mindent,sőt nagyon lazán.Ami szerintem nagyon fontos ilyen után,a szex.Vagy nem tudsz többet lefeküdni vele,hisz elárult,vagy már soha nem lesz ugyanolyan,ez a legrosszabb az egészben.
2018. dec. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Dex. Azért ha a jelen pillanatban a nyakadon egy hurok van aminek a másik vége valamihez rögzített, a lábad alatt pedig nincsen semmi, akkor azért nem hinném, hogy az a pillanat problémáktól mentes.

Ha mégis, akkor elnézést és egy zenbuddhista mester vagy :D

32/f

2018. dec. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Ha egy hurok van a nyakamon és a lábam alatt nincs semmi, az nem egy probléma, hanem egy helyzet, amit meg kell oldani. A helyzeten az nem változtat, ha problémát csinálok belőle.
2018. dec. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!