Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják egyes emberek...

Miért gondolják egyes emberek azt, hogy "nincs mondanivalójuk"? Szerinted mitől függ leginkább, ha valaki sokan kommunikál? Személyiség/műveltség/hangulat/kapcsolat/bizalom?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki gyakran panaszkodik, hogy "nincs amiről beszéljen, mert nem történik vele semmi", akkor vagy így van, vagy csak nem veszi észre/nem jegyzi meg magakörül a történéseket.

Pl. Van aki elutazik nyaralni messzire egy érdekes helyre, mégis passzív, és kevesebb mondanivalója van, mint annak, aki a megszokott környezetében mindig mindent megfigyel, és kitudja emelni azt, ami érdekes számára.



2017. nov. 26. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Én például sokat videójátékozom, sokat tudnék róla beszélni, de nem égetem magam vele, főleg olyannál nem aki hozzá sem tudna szólni és tudom hogy untatná.
2017. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azért nincs mondanivalóm, mert nem vagyok kíváncsi az üres beszélgetésekre.

A lényeg érdekel és azt is próbálom továbbadni.

Ez részemről a személyiségemben van, ha úgy vélem, hogy valamilyen információ felesleges akkor az fáraszt. Amúgy szeretek beszélgetni nem azzal van a baj, csak ösztönösen szelektív vagyok.

2017. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Én nem állítottam, hogy bárkivel-bárhol fröcsögni kell bármiről. Azoknak a "problémájáról" írtam, akik nem szelektálnak, hanem úgy általában azt gondolják, hogy nincs szinte semmiben mondanvalójuk.
2017. nov. 26. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem intelligencia kérdése. Sokkal jobb egy ilyen emberrel együtt lenni (még akkor is, ha az idő nagy részében hallgatunk), mint azokkal, akik csak mondják, mondják, mondják a magukét, és nem tűnik fel nekik, hogy senki nem kíváncsi rájuk.
2017. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem attól, hogy valaki hallgatag, még nem föltétlenül intelligens, lehet síkhülye is, és fordított esetben is van úgy hogy valaki azért beszél sokat, mert van mondanivalója, nem csak a semmit ossza.
2017. nov. 26. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
1, Van, akinek nincs önbizalma, ezért nem beszél annyit. 2, Nem tudni, hogy mi történt vele korábban vagy a gyerekkorában, stb., így ez is meghatározhatja, nem csak az alaptermészete.
2017. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Akkor félrérthetően fogalmaztam.

Nem az az intelligens, aki csöndben van - ha valaki fel tudja mérni, hogy a téma, amit épp kifejt (vagy az élmény, amit elmesél) érdekli és leköti a hallgatóságát, és ezért hosszú percekig beszél róla, az egy tök jó dolog, de itt a hangsúly azon van, hogy megérti és érzékeli, mit szeretne a környezete. Például, ha elmeséli nekem, hogy mit tapasztalt, Rioban milyen lehet a hétköznapi emberek élete, akkor csillogó szemmel fogom hallgatni. De ha azt kezdi fejtegetni, hogy Rióban milyen boltban járt és ott mit vett, az nem fog érdekelni. Ettől egyszer még meghallgatom, de ha mindig ide irányítja a beszélgetést, akkor nem fogom értelmesnek tartani. És nem azért, mert más az érdeklődésünk, hanem azért, mert én észrevettem, hogy más az érdeklődése, mint z enyém, és ezt tiszteletben is tartom (meghallgatom, még ha nem is érdekel), ő viszont nem veszi észre, vagy nem akarja észrevenni ezt.

2017. nov. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

# 7/ Lehet, hogy én is félreérthetően írtam. Nem az a kérdés lényege, hogy egy adott személlyel szemben nincs mondanivaló, hanem az, hogy általában senkivel szemben.


Nem tudom, hogy jön ide. Ha valaki "figyel" a környezetére, akkor azáltal teszi, hogy megfelelő témákkal hozakodik elő, megfelelő időben. A kérdés olyan emberekről szólt, akik semmilyen témával nem jönnek, nincs miből szelektálni sem.


A téma megválogatás és a hallgatagság nekem két külön fogalom, aki szószerint hallgatag (az idő nagy részében nem beszél) az nem érzékel és nem figyel arra, hogy mit szeretne a környezete, nem válogat témákat, mert nincs miből válogatnia.


Attól nem fogok figyelmesnek tartani valakit, mert békén hagy, nem zavar, csendben van. Akkor már egy darab zsákot is figyelmesnek ítélhetnék.

2017. nov. 27. 01:36
 9/11 A kérdező kommentje:
# 6 Egyetértek, könnyen lehet lelki eredetű az oka. Mégis gyakran ráfogják a környezetre és arra, hogy "nem történik semmi".
2017. nov. 27. 01:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ez viszont szerintem nem igaz. Attól, hogy valaki nem beszél, mert magánakvaló (vagy mert épp senkit se kedvel a társaságból) még nem jelenti azt, hogy nem figyel a környezetére.

Az meg, hogy ki mennyire kitárulkozó természetű, nem igazán választható tulajdonság. Az extravertált/introvertált fogalmakat gondolom nem kell bemutatni, és nem, nem választhatod meg, én ha meghalnék, se tudnák pl. csöndben maradni :D

2017. nov. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!