Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ez miért van így?

Figyelt kérdés

Elmélet:

Nő: A kommunikáció mindennek az alapja, mindent meg kell tudnunk beszélni!


Gyakorlat:

Férfi: - Mi a baj szívem?

Nő: - Semmi.



2020. jan. 7. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
A kommunikáció nem csak a szavak szintjén zajlik. Amikor a nő azt mondja "semmi", próbára teszi a férfit, hogy az rendelkezik-e elegendő érzelmi intelligenciával, hogy magától felismerje a problémát. Ha erre nem képes, akkor az arra utalhat, hogy nem elég figyelmes a párjával.
2020. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Beszéljük meg szivem.

Nincs semmi gond de tényleg. (es tovább duzzog)

Tipikus.

2020. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Anyám huszonéve él egy borzalmas házasságban a második férjével, ők ezen a “mi a baj? semmi” szinten kommunikálnak, aztán évente 1x-2x borul a bili és olyan banáis dolgok is előjönnek, h x napon nem mosogatott el a férje, pedig tudta, h fájt a háta aznap.


Már kamaszként megfogalmazódott bennem, hogy ha ilyen van, példánál maradva, akkor megkérem a leendő férjem, hogy mosogasson el, mert fáj, és inkább minden apró-cseprő marhaságot beszéljünk meg, mint ez. Így is csináljuk, tizenév után már ezek a kis dolgok szavak nélkül is mennek, a nagyobbakat pedig este, mikor alszanak a gyerekek, megbeszéljük. 😊

2020. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden férfi eltűnik mikor már jól megy a beszélgetés.


Jól megy vele, eltűnik. 🤷🏻‍♂️🤣

2020. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben, amikor még csak kóstolgattam a párkapcsolat ízét, én is gyakran játszottam ezt az aktuális társammal. Persze sose vezetett jóra. Én ilyenkor azt vártam, h kitalálja, h mit nem tett úgy, ahogy kellett volna vagy éppen mivel bántott meg, ki esett rosszul. Mivel nekem egyértelmű volt, azt hittem, h neki is az...ahelyett, h elmondtam volna a problémám. Így a feszültség nőtt köztünk, egyre többet duzzogtam, okoltam érte, távolodtam, ő egyre értetlenebbül állt előttem. Mivel eltaszítottam, egyre kevesebbet közeledett hozzám, ami egyre jobban flusztrált, a feszültség pedig önmagát generálta, amíg nem szakítottunk. Jó pár ilyen kapcsolatom volt, szinte már ismertem a forgatókönyvet, mire észbekaptam, h ez így nem mehet tovább. Elkezdtem olvasni személyiség fejlesztőket, párkapcsolati útmutatókat és sok-sok mást.

Mostani fejemmel tudom, h a férfiaknak semmi sem egyértemlű, amit csak fél szavakkal mondok vagy célozgatok rá. Nem okolhatom őket azért, amit nem tudnak, mert nem mondok ki, hisz a fejembe nem látnak. Sokszor, csak egy kérésembe kerül, h boldoggá tegyen a párom ahegyett, h azon duzzogok, h miért nem éri fel ésszel?!

2020. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez rám is jellemző, pedig roppant kommunikatív nő vagyok. Miért? Mert nem akarok veszekedést, hirtelen olyat mondani, amit esetleg megbánok. Előbb át akarom gondolni a dolgot, hogy jogosan haragudtam-e meg, vagy gyerekes voltam. Utána általában magam megyek oda, hogy beszéljünk. Amikor mindketten nyugodtak vagyunk.


Másik, amikor olyan dolgot tesz vagy mond, amiről pontosan tudja, hogy nekem fáj vagy utálom, és már ezerszer átbeszéltünk és nincsen változás. Ilyenkor inkább benyeli az ember a dolgot és megpróbál lehiggadni, mert megint csak nem akarok felesleges veszekedést generálni.

2020. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a két párbeszéd két alkalommal hangzik el és még az sem biztos, hogy egy pár szájából. Nem mindegy mi a körülmény.
2020. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Erről nekem a Showder Klub-os Csenki Attila egyik poénja jut eszembe.


Férfi: Mi a baj?

Nő: Semmi.

Férfi: De most tényleg!

Nő: Na jó! Már 2 hónapja figyelem azt a rongyot a polcon! Miért nem veszed észre és teszed el végre?

Férfi: Kérdésben a válasz. Mert nem vettem észre. Kettő. Ha Te 2 hónapja figyeled...Miért nem raktad el kapásból amikor észre vetted? Megkímélted volna magad 2 hónap idegeskedésétől!


.......

2020. jan. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudod, kérdező, ha a nődnek rossz napja van, biztos lehetsz benne, hogy neked is az lesz. :-))
2020. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A női és férfi gondolkodasban hatalmas külömbségek vannak. De abban biztos lehetsz, ha egy nő duzzogva azt mondja semmi nincs, akkor ott a ferfi nagyon elrontott vmit, amit lehet eszre sem vesz szerencsetlen, de ezt a nő sokszor nem is sejti, mert nem tudja, hogy bizonyos dolgok a ferfiaknak komplikaltak felfogni, mert a női es ferfi agy teljesen másképp működik!!
2020. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!