Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes foglalkoznom egy hazudozó függővel?

Figyelt kérdés
A barátom (22 éves) a kapcsolatunk előtt súlyosan számítógépfüggő volt. Mióta együtt vagyunk (kb. egy éve) nem tapasztaltam ennek a jelét sem, de persze nem együtt élünk még. Most pedig két hete nem találkoztunk (csak telefon és messenger), mert elmondása szerint a buszsofőr apukája miatt karanténba került a családjuk 14 napig. Tesójától „kerülőúton” ma megtudtam, hogy ez hazugság, ilyenről szó sincs, viszont egész nap a számítógépén játszik (10+ órákat). Nagyon szeretem, de most igazán elkeseredtem. Megéri energiát fektetnem a lebuktatására és számonkérésére, vagy vegyem ezt már szakításnak?

2020. máj. 25. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én soha nem lennék együtt egy függővel, mert irracionálisan kötődik függősége tárgyához, és soha nem engem helyezne első helyre a kapcsolatunkba, hanem jelen esetben a játékot. Hagyd ott és keress mást.
2020. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem nagyon. De ítélkezni sem feltétlenül kell, mert a többségnek van valamilyen függősége, csak a saját az mindig kimagyarázható, arra mindig van jó duma, legyen az pia, cigi, drog, játék, szex, tv, fészbúk vagy akármi más.
2020. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak 2 hét "szabadságot" akart magának, amikor kiélheti ezen dolgait? Miért nem szólt akkor?
2020. máj. 25. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

A gyors lepontozás mutatja, hogy mindenkit sért, ha a saját függőségére mutatnak rá, "hiszen az más!", a másoké az gond, a saját az pedig teljesen rendben van. Enyhén képmutatás ez.


#3


Lehet. Lehet attól félt, hogy elítéled majd, mind általában szokták tenni. Aztán ki tudja, lehet a rokona hazudott neked, mert valamiért célja, hogy ne legyetek jóban. Ki tudja? Magadnak kell ellenőrizni az igazságot, minden más idézőjelben kezelendő.

2020. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha függő vagy, nincs olyan hogy kiélés. Csak visszazuhanás van a függőségbe.

De ha jó nő vagy, símán lehet, hogy a puncidért cserébe újra félreteszi a számítógépét.

2020. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az voltam! Napi 12-14 óra játék még 35 évesen is. Le lehet róla jönni, de fullra sosem. Ma már csak napi 1-2 óra, de vannak napok amikor egyáltalán be sem kapcsolom a gépet.


Csak a játék érdekelt, szét kamuztam az életem, csak hogy játékra jusson idő. Ezt csinálja a barátod is. Nálam az egész gép függőség egy hiány állapot miatt jött létre, vagyis érzelmi hiány miatt. Abba hagytam egyik napról a másikra a játékot, tanulni kezdtem, felnőtt fejjel egyetemet végeztem, hobbinak alkotó tevékenységet választottam. Párkapcsolatban meg megkaptam azt, ami hiányzott. Ma már családos vagyok, senki sem szenved semmiben hiányt. Szóval van remény, de elég kemény elhatározás és kitartás kell hozzá!


Sok sikert!

2020. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt nem az a fájó szerintem, hogy játszik, hanem hogy emiatt inkább arconhazudott. Nálam ez eléggé piroslámpás viselkedés és szakítást fontolgatnék.
2020. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!